Elbise Modelleri

Olgun Gösteren Etek Modelleri

Dünya çapında pek çok giysi gibi olgun gösteren etek modelleri de bayanlar tarafından çok sevilmiştir. Küçük yaştan itibaren bayanların en sevdiği giysilerden birisi olmayı başaran etek rahatlıkla şıklığı bir arada sunması ile de aslında bu sevgiyi sonuna kadar hak eder. Buna bir de eteğin bayanlara kattığı feminem hava eklendiği zaman eteğin neden bu kadar çok sevildiğini anlamak pek de zor olmayan bir durum. Ama etek modelden modele değişmektedir. Bazı etekleri giydiğiniz zaman sizi yaşınızdan daha olgun gösterir.

olgun gösteren etek modelleri

Etek her zaman her alanda giyilen bir kıyafettir ama tabii ki doğru seçim yapılması gerekir. Olgun gösteren etek modelleri seçtiğiniz zaman yaşınızdan daha büyük görüneceksiniz ve bu da sizi rahatsız edebilir. Çünkü hiçbir bayan yaşından daha büyük gözükmek istemez. Doğru etek modelini seçmek için vücut tipinizi en iyi şekilde tanımanız gerekir. Hangi vücut tipine hangi etek güzel olur hepsini sırasıyla yazalım.

I Tipi Vücut Şekli

Eğer ince ve uzun bir vücut yapısına sahipseniz I tıp vücut tipine sahipsiniz ve gayet şanslısınız. Her tip etek tipi muhtemelen size uygun olacaktır. Fakat yine de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İnce belli olduğunuz için yüksek belli dar bir etek yerine, normal bel modeline sahip etek tercih edebilirsiniz.

Peki hangi etek modellerinden uzak durmanız gerekiyor?

İnce bir yapınız olsa bile dapdar bir erkek hem tesettüre uygun düşmeyecek hem de uzun boyunuz ile kötü bir görünüm sergileyeceksiniz. Yaşınız eğer küçükse çok geniş etekler tercih etmeyiniz. Bunlar olgun gösteren etek modelleri kategorisine girer.

V Tipi Vücut Şekli

olgun gösteren etek modelleri

Genellikle minyon bayanlarda görülen bu tip için ufak hilelerle doğru sitil yapılabilir. Birkaç ayrıntı ile olduğunuzdan daha uzun görünürsünüz ve harika etek kombinlerine sahip olursunuz. Sizin için en uygun etek modeli yüksek beldir. Midi, kloş, çember etekleri tercih etmelisiniz, kesinlikle topuklu ayakkabı ile kombininizi tamamlamalısınız. Bunun içinde giyindiğiniz etek ile aynı renk ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bacak boyunuzu kesmemiş olursunuz ve olduğundan daha uzun göstermiş olursunuz. Peki hangi etek modellerinden uzak durmak gerekir?

Normal bel etek pek sizin vücut tipinize uygun bir model değil. Bu tür etek  sizin için olgun gösteren etek modelleri arasına girecektir. Buna bir başka örnek ise  maksi boy etekler, eteklerin üzerine inen ince bluzlar veya ceketler sizi olduğunuz boydan daha kısa görünmenize sebep olacak.

O Tipi Vücut Şekli

Bu yapıya sahip olan hanımlar etek seçimi yaparken en çok zorlananlardır. Fakat size vereceğimiz birkaç adım ile başarılı olabilirsiniz. Sizde kendinizi yansıtacak doğru kombini oluşturarak çok güzel görünüm sağlayabilirsiniz. Doğru seçimler yapmadığınız zaman istemediğiniz sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizi yaşınızdan daha olgun gösterecek ve bu durumda bayanlar tarafından pek hoş karşılanmaz. Yani olgun gösteren etek modelleri bayanlar tarafından tercih edilmez. Bayanlar her zaman daha genç ve güzel görünmeyi tercih ederler. Bunda dolayı da vücut tipinize uygun seçimler yapmak her zaman daha doğru olur.

O tipi vücut sahipleri hangi etek modeli seçmeli?

O tipine sahip olan kişiler yüksek bel, düz kesim eteklerin bileğinize kadar inen modellerini tercih etmelisiniz. Yine eteğiniz ile aynı boyda olan bir topuklu ayakkabı tercih ederek boyunuzun uzun göstermeyi sağlayabilirsiniz. O tipi vücut sahibi olanlar için bir başka etek alternatifi ise A kesim etekler olacaktı. A kesim eteğin önünde bulunan dikey düğmeler, boyuna çizgiler oldukça başarılı sonuçlar çıkarır. Sizlere hem ince hem de uzun göstermeye yarayan bir model olarak söylenebilir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mini Etek Nedir? Mini Etek Çeşitleri Nelerdir? başlıklı makalemizde etek, mini ve Mini Etek Nedir? Mini Etek Çeşitleri Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen