Faydalı Bilgiler

Ölmeden Az Önce Söylenmiş 8 İlginç Söz

Bazı anlar var ki o anlar siz ölüp gitseniz bile sizden sonra nesillerden nesile geçebilir. Ancak bu anların o kadar enteresan olması gerekir ki yaşadığınız süre boyunca acaba sorusunun da kafanızdan hiç gitmemesi gerekir. Bu makalemizde daha önce yaşamış ve ölmeden hemen önce söyledikleri sözlerle tarihe damgasını vuran ressam, yazar, filozof ve bestecilerin akılları karıştıran sözlerine yer verdik. Sözler o kadar anlamlı ki siz bile duyduğunuz da gerçekten kafanız karışacak.

1.Nicolay Gogoy

Diğer dünyaya dair pek çok şeyler duyduk. Özellikle de son sözlere ait pek çok ilginç açıklamalar vardır. Ancak Nicolay Gogoy ölmeden hemen önce çabuk bir merdiven getirin ana gitmeliyim diye seslenmiş. Bu söz pek çok yerde fenomen bir söz olarak da bilinir.

Ölmeden Az Önce Söylenmiş 8 İlginç Söz
Ölmeden Az Önce Söylenmiş 8 İlginç Söz

2.Nostradamus

Kahinlerin kralı olarak bilinir bunu da doğrularcasına ölümünden bir gün önce kendi ölümünü görmüştür.  Nostradamus etrafındakilere yarın burda olmayacağım diyerek uyumuş ve bir daha uyanamamıştır.

3.Marco Polo

Dünyada birçok gezgin var ve Marco Polo bu gezginler arasında bilinen en ünlülerdendir. Polo 1969 yılında hayatını kaybetmiş ve ölmeden az önce kimsenin bana inanmayacağını bildiğim içinde gördüklerimin yalnızca yarısını anlattım demiştir. Bugün insanlık Marco Polo’nun gördüklerini ve anlatmadıklarını hep merak etmiştir.

Ölmeden Az Önce Söylenmiş 8 İlginç Söz
Ölmeden Az Önce Söylenmiş 8 İlginç Söz

4.Karl Marx

Bir düşünce adamı olan Karl Marx bu zamana kadar pek çok ünlü söze imzasını atmıştır. Hasta yatağında ise ondan son bir kez güzel bir söz duymak isteyenlere dönüp son sözler yeterince doğru söz söylememiş olan aptallar içindir demiş ve hayatını kaybetmiştir.

5.Charlie Chaplin

Charlie Chaplin bilindiği üzere 88 yaşında öldü. Yaşamı boyunca her zaman komik olarak bilindi. Hatta bugün izlediğimiz birçok filminde konuşmasa bile izlerken kahkahaya boğuluyoruz. Ünlü şarkıcı ölmeden hemen önce papazın   “Tanrı ruhunu affetsin” sözüne neden olmasın diyerek son şakasını yapıp hayatını kaybetmiştir.

6.Mozart

Mozart’ın bestelerini bugün birçoğumuz biliyor ve duyuyoruz. 35 gibi çok genç bir yaşta hayata veda eden ünlü sanatçının ölmeden hemen önce “ölümün tadı dilimin ucunda, bu dünyadan olmayan bazı şeyler hissediyorum” demiş ve hayatını kaybetmiştir.

Ölmeden Az Önce Söylenmiş 8 İlginç Söz
Ölmeden Az Önce Söylenmiş 8 İlginç Söz

7.Che Guevara

Devrim denildiği zaman ondan sorulur ve esir düştüğünde ise idama götürülürken onu götüren askere dönerek beni öldürmek için buraya getirdiğini biliyorum. Beni vurarak şimdi öldürürsen yalnızca bir adam öldürmüş olacaksın demiş ve devriminden asla ödün vermemiştir.

8.III. Richard

Richard savaş meydanın da ölen bir kraldır.

9.Bob Marley

Bob Marley’in ölüm nedeni deri kanseri. 36 yaşındayken ölen sanatçının oğluna son sözü para insanı satın alamaz olmuş.

Yukarı da 9 ünlü kişiliğin son sözlerine dair paylaşımlarda bulunduk. Eminim bu yazılanları okuduğunuz da sizin de içinizden bu insanların boş yere bu şekilde bir maziye sahip olmadıklarını tahmin edebileceksiniz. Dünyada bazen öyle anlar vardır ki bu anlar insanın bundan sonraki zamanında hayatlarını kaybetmiş olsalar bile ölümsüzlüğü bir anlamda yakalamış olduklarına da işaret etmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen