saç modelleri

Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saçlarını ikiye ayırmak isteyen erkekler, ortadan ikiye ayrık erkek saç modelleri nasıl yapılır? Araştırmak durumundadır. Her ne kadar saç modelleri kişilerin tercihlerine göre şekillense de, yüz hazlarına ve saçın durumuna göre, ortadan ayrılan erkek saç modelleri tercih edilmelidir. Ortadan ayrılan saç modelleri saçın sık, seyrek, kalın, ince, uzun ve kısa oluşuna göre değişik gösterir.

90’lı yıllarda erkekler için moda haline gelen, ortadan ayırma saç modelleri, uzun süre ortadan kayboldu. 2021’in başlarında ve 2022 yılında gözde saç modelleri arasında yerini almayı başardı. Bu saç modeli, perde kesim saç modeli olarak da isimlendirilir.

Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Ortadan Ayrık Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

Erkekler için farklı ortadan ayrık saç modelleri kullanılır. Saç modelleri seçiminde kişinin yüz hatları ön planda tutulmalıdır. Ortadan ayrık erkek saç modelleri;

  • Uzun ortadan ayrık model,
  • Dalgalı ortadan ayrık model,
  • Yanları kısa ortadan ayrık model,
  • Undercut ayrık model,
  • Koreli ortadan ayrık model,
  • Dağınık ortadan ayrık model,
  • Düz ortadan ayrık model,
  • Örgü ortadan ayrık model,

Gibi birçok model kullanılır. Kullanılan model, kişinin mevcut saç yapısına, sonraki kesimde planladığı saç yapısına göre şekillenir.

Uzun Ortadan Ayrık Saç Modeli

Uzun saça sahip erkeklere tarafından tercih edilebilecek saç modelidir. Kullanışlı ve kolay olması nedeni ile pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Dalgalı Ortadan Ayrık Saç Modeli

Dalgalı saça sahip erkekler tarafından sıkça tercih edilen saç modelidir. Şekil verilmesi zor olan dalgalı saçlar, ortadan ikiye ayrık saç modeli uygulanarak kolayca şekil kazanır.

Yanları Kısa Ortadan Ayrık Saç Modeli

Erkekler tarafından son zamanlarda sıkça uygulanan bu saç modelinde, makine ile saçların yan tarafı kısaltılarak, geri kalan saçlar ortadan yanlara ayrılarak uygulanır. Bu yönüyle erkekler için şık bir görünüm oluşturur.

Undercut Ayrık Saç Modeli

Son zamanlarda sıkça erkekler tarafından tercih edilen saç modelleri arasında yerini alır. Bu saç modelinde, saçların yan kısımları, arka kısmı ve üst kısmı aynı uzunlukta ve kısa kesilir, ortadan ayrık saç bölümü uzun ve ayrık tutularak, ortadan ikiye ayrılarak, belirgin şekilde diğer saçlı bölümlerin üzerine taranarak şekil verilir. Yüz hatlarının ortaya çıkartan değişik bir modeldir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Salık Saç Modelleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde saç modeli, Salık Saç Modelleri ve Salık Saç Modelleri Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen