Faydalı Bilgiler

Parke Üzerindeki Lekeleri Çıkarma Teknikleri

Laminat parke, günümüzde şık görünmesi, mekana parlaklık katması ve dayanıklılığı nedeniyle tercih edilmektedir. Laminat zeminler genellikle leke tutmaz ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Bu onları zemin döşemesi için iyi bir seçim yapar. Yine de birçok kişi laminat parkede leke durumlarıyla karşılaşmıştır.

Laminat parke doğru seçimdir, ancak bazı zorlu lekeler, laminat döşemenizin parlak ve temiz görünmesini engelleyecektir.

Laminat parkeden sık görülen zorlu lekeleri çıkarmak için ipuçları :

Yağ Lekeleri:

Bunlar inatçı lekeler, ama püf noktasını bildiğinde, çok kolay. Biraz buz alın ve lekenin üzerine koyun ve birkaç dakika bekletin. Sadece beş ila on dakika söyleyin. Bu, yağı sertleştirir bir kaşık veya tereyağı bıçağı kullanarak yağ lekesini çıkarabilirsiniz. Bundan sonra, kalan yağ kalıntısını silmek için bir cam temizleyici kullanın.

Mürekkep Lekeleri:

Yine çıkarılması zor bir lekenin yanı sıra sorunlara neden olabilecek yaygın bir leke. Mürekkep nemli bir bez ve deterjanla çıkarılabilir. Bezin nemlendirilmesi için ılık suya batırılması gerekir.

Sakız Lekeleri:

Bu, gençlerin yaşadığı yaygın bir lekedir. Sakızı çıkarmak dehşet vericidir, ancak bir kaşık, tereyağı bıçağı vb. İle sakızı olabildiğince kazıyın. Artık sakız için, tuvalet ispirtosu ile bir bezle ovalayın.

Kan Lekesi:

Soğuk su ile nemlendirilmiş deterjan ve bez ile kan lekesi kolaylıkla çıkarılabilir.

Oje Lekeleri:

Bazen oje lekesi oje çıkarıcıyla çıkarılmaz. Oje lekelerini çıkarmak için bir başka çözüm de biraz ovma tozu alıp ılık suyla karıştırıp macun kıvamına getirmektir. Parmağınızla karıştırın. Lekenin üzerine, ardından nemli bir bezle uygulayın. Yine o alanı durulamak için başka bir temiz nemli bez kullanın. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Mum Boya İzleri:

Bu mum boya izlerini, alkolle nemlendirilmiş yumuşak bir bezle ovalayın. Alkol yoksa diş macunu al ve izlerin üzerine sür. Diş macununu on dakika beklettikten sonra bezle ovalayıp temizleyin. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

 

Bir önceki yazımız olan İlişkinizi Nasıl Sağlıklı Tutabilirsiniz? başlıklı makalemizde İlişkinizi Nasıl Sağlıklı Tutabilirsiniz? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen