Genel

Partneriniz Sizinle Evlenmek İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?

İlişkiler söz konusu olduğunda, herkes aynı değildir. Bazı insanlar işleri yavaşlatmak ve nereye gittiklerini görmek isterken, bazıları akıllarında evlilik ile bir ilişkiye başlarlar.

Yerleşmeye hazır olduğunuzda, partneriniz nerede durduğuna dair gerçeği bilmelidir. Onlardan şüpheleniyorsanız veya evliliğin açıkça reddedildiğini düşünüyorsanız, bunu sakin ve saygılı bir şekilde ele almalısınız.

İlişkinizde yoğun bir rahatlık arzusu hissetmek doğaldır. Evliliğe doğru bu adımı atmadan önce, ikinizin de birlikteliğinizden ne beklediğini düşünmek için biraz zaman ayırın.

Partneriniz Sizinle Evlenmek İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?
Partneriniz Sizinle Evlenmek İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?

Ne Arıyorsunuz?

Evli olmak istediğinizi biliyormuşsunuz gibi gelse de, bir adım geri atıp kendinize tam olarak ne aradığınızı sormanız önemlidir. Tam olarak ne istediğinizden emin değilseniz, bir günlük çıkarın ve duygularınızı buraya yazmaya başlayın. Evlilikten ne istediğinizi öğrenmek sizi şaşırtabilir.

Partneriniz Sizinle Evlenmek İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?
Partneriniz Sizinle Evlenmek İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?

İhtiyaçlarınızı Dengeleyin

Hiçbir eş, ilişkide olma ihtiyaçlarından vazgeçmek zorunda hissetmemelidir. Belirli konularda ne gibi tavizler vermek istediğinizi belirleyin. Örneğin, eşiniz için evlilik yüksek önceliğe sahip bir şey değilse, ancak yine de size bağlılarsa, uzlaşmaya ve evlilikte ilerlemeye istekli olabilirler. İhtiyaçlarınızı dengelemenin en iyi yanı, her birinizin ilişkiden ne beklediğiniz hakkında gerçek konuşmalar yapma şansıdır. Evlilik sorununu çözseniz de çözmeseniz de, birbirinize ne kadar uygun olduğunuz ve değerlerinizin ve hedeflerinizin uyumlu olup olmadığı netleşmelidir.

Duygularınızı Ölçün

Zamanı, eşinizi değiştirmeye veya etkilemeye çalışmak yerine duygularınızı işlemek için kullanın. Bir partnerde ne istediğinizi ve mevcut partnerinizin sizin için doğru kişi olup olmadığını düşünün. Sırf hayattan farklı şeyler istediğiniz için ilişkiniz başladığında göründüğü kadar güçlü olmayabilir.

 

Sevgi ve cazibe, iyi bir ilişkinin temel bileşenleri olsa da, uzun vadeli bir ilişkiyi uzun vadeli yapan şey, uzun vadeli hedeflerdeki uyumluluktur.

Bir önceki yazımız olan 40 Yaşından Sonra Yapılacak Testler başlıklı makalemizde 40 Yaşından Sonra Yapılacak Testler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen