saç modelleri

Peruk Nasıl Seçilir?

Ünlülerin gerçekte nasıl hazırlandıklarını gördükçe peruklar popüler hale geliyor. Saçınıza zarar vermeden değiştirmek istiyorsanız harika bir seçenektir. Ancak peruk konusunda yeniyseniz ilk peruğunuz için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır. Bu önemli bilgiler aşağıda ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir.

Saç Türünüze Karar Verin

Peruk alırken iki ana saç türü kullanılır. Gerçek insan saçı perukları  gerçekçidir, ancak pahalıdır. Peruklar birkaç yıl dayanır ve normal saçlar gibi bakılabilir ve şekillendirilebilir. Sentetik saç perukları çok daha ekonomiktir ve suni saçtan yapılmıştır. Peruğu bozmamak için saç kurutma makinesi kullanamazsınız. Sentetik bir peruğu şekillendirebilmek istiyorsanız, ısıya dayanıklı bir peruk aldığınızdan emin olmanız gerekir, aksi takdirde ısısız aletlerle sınırlı kalırsınız.

Peruk Nasıl Seçilir?
Peruk Nasıl Seçilir?

Hangi Malzemeden Yapıldığı

Peruğun tabanını yapmak için hangi malzemenin kullanıldığını da düşünmeniz gerekir. Karşılaşacağınız üç ana tür var. ‘Kapaksız’ olarak da bilinen klasik peruklar, birbirine dikilmiş saç sıralarıdır. Saçı şekillendirme söz konusu olduğunda daha az şekil verilebilir, ancak doğal bir görünüme sahiptir. Monofilament peruklar, saç derisi oluşturmak için ayrı ayrı bir ağ başlığına yerleştirilmiş saçlara sahiptir. Saçınızı farklı şekillerde ayırmanıza izin verir.  Dantel cepheler bu başlıklardan herhangi birinde olabilir. Bunların saç çizgisinin etrafında dantel kumaş vardır ve alnınıza sorunsuz bir şekilde harmanlamanızı sağlar.

Peruk Nasıl Seçilir?
Peruk Nasıl Seçilir?

Boyutunuzu Öğrenin

Baş çevresini ölçün, böylece satın almak için uygun boyutta peruğu bilirsiniz. Peruklar küçük, ortalama ve büyük şeklinde üretilirler.

Deneyerek Alın

Mümkünse, denemek için bir peruk dükkanına gidin. Peruklar binlerce lira olabilir, bu yüzden şahsen görmeniz gerekir. Çoğu mağaza farklı seçenekleri denemenize izin verir, böylece hangi şekil ve renklerin en iyi göründüğünü görebilirsiniz.

Peruk Nasıl Seçilir?
Peruk Nasıl Seçilir?

İncelemeleri İzle

YouTube’da gerçek insanların saçlarını görebileceğiniz pek çok faydalı video var. Birçok kişi alışveriş deneyimlerini paylaşarak verim alınıp alınmadığını açıklar.

Bir önceki yazımız olan Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri başlıklı makalemizde Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen