saç modelleriTrendler

Popülaritesi Yüksek Mısır Saç Örgü Modeli

Popülaritesi Yüksek Mısır Saç Örgü Modeli

Modadan tutun eğlenceye dâhil her şey bizim sitemizde. Türkiye’nin en iyi kadın sitesi bir tık kadar yakınınızda. Kadınlarımızı dinliyor, anlıyor ve istekleriniz doğrultusunda araştırmalar yapıp en çok gündemde olan modellerimizi sizler için derliyoruz. Bu araştırmamızda sizlere görüntüsü ile hayran bırakan mısır saç örgü modeli nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Diğer örgülere nazaran görüntüsü ile dikkat çeken mısır saç örgümüz yazımızı okumaya devam ettiğiniz takdirde Bonitam da bulabilmeniz pek mümkün. Kadınlarımıza hitap etmeyi ve yüzünüzün biraz olsun gülümsemesi için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabaladığımızı unutmayın. Her siz değerli kadınlarımız için.

Mısır Saç Örgü Modeli Yapımı Ve Aşamaları

Aradığınız kadına dair ne var ise Bonitam Türkiye’nin en iyi kadın sitesi hizmetinizde. Modeli ile diğer örgü modellerinin görüntüsüne benzemeyen, ilginizi çekeceğine emin olduğumuz modelimizi sizin için en ince detayına kadar araştırdık ve derledik. Aradığınız tüm saç örgü modelleri sitemizde bulabildiğiniz gibi artık mısır saç örgü modelini de burada bulmanız mümkün. İllaki çevremizde saç örmeyi bilmeyen kadınlarımız vardır. Her konuda öğrenme içgüdümüz, yeteneklerimiz olduğu gibi artık Bonitam sitemize uğrayarak saç örmeyi öğrenmekte mümkün. Çevrenizde ‘’ne yaptıysam saç öremiyorum bir türlü’’ diyen eşinize ve dostunuza da kadın sitesi önermeyi lütfen unutmayın. Diyoruz ki: örgü modellerini tarifimiz şimdiye kadar ki en iddialı anlatım. 

Saç örgüsü Afrika’da 3500 B.C. Eski Mısır’da kraliyet kıyafeti takan peruklar üzerine uygulandı. O günden bu güne kadınlarımızın en çok dikkatini çeken saç modeli olmaya başladı. Her 10 kadınımızdan 6’sı gün içerisinde saç örgü modeli tercih ediyor. Sevgili anneler başta olmak üzere sık sık tercih edilen bu modelimiz, okula giden kızlarımız için de oldukça kullanışlı, derli toplu, göz önüne gelmeyecek bir model. Kendi içinde birbirinden farklı ve birçok modele sahip örgüler her stil ve her ortama uyum sağlaması ile de çok fazla tercih ediliyor. En çok tercih edilen örgü seçeneklerinden ilki şüphesizdir ki mısır örgüsü.

Tüm Detayları İle Mısır Saç Örgü Modeli Yapılışı:

 • Tüm detayları ile mısır saç örgüsü yapımına hoş geldiniz.
 • Öncelikle saçlarımız dalgalı ise düzleştirmelisiniz. 
 • Daha sonra güzelce saçımız atkuyruğu şeklinde topluyoruz.
 • Toplarken ve topladıktan sonra saçınızı tararsanız çok daha güzel bir sonuç alabilirsiniz.
 • Topladığımız saçı atkuyruğundan küçük bir tutam alarak lastiğin olduğu kısma dolarsanız daha estetik bir görüntüye sahip olmuş olursunuz. 
 • Şimdi gelelim örgü kısmına.
 • Atkuyruğu şeklinde topladığımız saçı iki eşit parçaya bölüyoruz. 
 • Böldüğüm saçın sağ tarafındaki tutamın dış tarafından ince bir parça alıp, saçın üst tarafından gelecek şekilde diğer tutamımıza dâhil ediyoruz.
 • Daha sonra sol taraftaki tutamın dış tarafından ince bir parça alıp sağ rafa yine üstten geçirerek dâhil ediyoruz.
 • Bu şekilde elimizdeki saçın uç kısmına öre öre gelerek bitiyoruz.
 • Örüp bitirdiğiniz saçınızı ince bir lastik yardımı ile bağlıyoruz.
 • Ve işte o kusursuz, bakmalara doyamayacağınız mısır saç örgü modelimiz hazır.
 •  Biten mısır saç örgü modelimize bir sprey yardımı ile su sıkarak tel tel çıkan saçları saçınıza sabitlerseniz çok daha güzel görünümlü ve kusursuz bir görüntü elde edebilirsiniz.
 • Küçük bir dipnot eklemek isterim ki, uzun saçlarda kendini daha güzel bir şekilde gösteren mısır saç örgü modelimiz kısa saçlarda da saçınızı yarım bir şekilde üstten bağlayarak bu örgümüzü örebilirsiniz.
 • Tarifimiz eşliğinde saçlarınızı şekillendirip mutlu günlerde kullanmanızı dileriz.

 

Bir önceki yazımız olan Kadına Hediye Ne Alınır? Kadınlara Özel Hediye Fikirleri başlıklı makalemizde en anlamlı hediyeler, hediye kutusu ve kadına hediye almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen