Makyaj

Ruj Nasıl Kalıcı Olur?

Makyaj malzemesi içerisinde en çok kullanılan ve sıklıkla yenilenmesi gereken ürünlerin başında rujlar gelmektedir. Koyu renkte olan rujlar özellikle yemek yedikten ya da bir şeyler içtikten sonra tam bir sıkıntı haline gelir. Çünkü rujun yarısı bardak üzerinde yarısı dudağınızda kalır. Bunun içinde bayanlar ruj sürdükten sonra sık sık tazeleme ihtiyacı duyarlar.

Rujun kalıcı olmasını sağlamak istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelere uymanız yeterli olacaktır.

Ruj Nasıl Kalıcı Olur?
Ruj Nasıl Kalıcı Olur?

Kalıcı Ruj İçin Tavsiyeler

Dudaklarınızdaki kurumuş derinin temizlenmesi gerekir. Bunun için ıslak diş fırçanızla dudağınızı hafifçe fırçalayın. Bu işlem dudaklarınızdaki pürüzlerin giderilmesini ve yumuşacık dudaklara sahip olmanızı sağlar.

Dudaklarınıza nemlendirici sürmek işinize yarayacaktır. Nemlendirici yalnız rujun kalıcı olmasını sağlamakla kalmaz dudaklarınızın da sağlıklı olmasına imkan sağlar.

Ruj Nasıl Kalıcı Olur?
Ruj Nasıl Kalıcı Olur?

Ruj sürdükten sonra fazlalığı kağıt bir peçete ile alın. Bu sayede dudak etrafına taşanlarda ortadan kalkmış olur.

Kapatıcılar dudaklarınız için iyi gelecektir. Günlük kullanmış olduğunuz kapatıcılardan dudaklarınıza da sürebilirsiniz.

Dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreleyerek boyayabilirsiniz. Bu sayede ruhunuzu daha da az kullanmış olursunuz.

Ruj Nasıl Kalıcı Olur?
Ruj Nasıl Kalıcı Olur?

Ruju dudağınızın tamamına sürün.

Piyasada satışı yapılan transparan pudralar vardır. Transparan pudralar dudak makyajınızın daha da sabitlenmesine neden olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemler sonrasında rujunuz artık dudağınızda tüm gün boyunca kalmaya devam edecektir. Ancak şunun da altını çizelim dudağınızda rujunuz varsa dikkat etmediğiniz sürece ne yaparsanız yapın beklediğiniz gibi rujunuz kalıcı olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kapatıcı Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde Kapatıcı Nasıl Uygulanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen