saç renkleri

Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçlar bakımlı olduğu sürece canlılığını ve parlaklığını koruyacaktır. Dökülme ise herkes için önemli bir konudur ve bunun için saçların hem parlak, hem canlı hem de dökülmemesi için bakımının düzenli olarak yapılması gerekir.

Saç bakımı denildiğinde yalnızca saçların günlük olarak yıkanması akla gelmemelidir. Çünkü saç bakımı saçların yıkanmasından çok daha öte bir bakım gerektirir. Örneğin saçlarınızın kremlenmesi ve boyanması sağlıklı kalabilmesi açısından önemlidir. Saçınıza yapacağınız her uygulamayı önce iyi araştırmalı ve saçlarınıza zararlı olup olmadığını düşünmeniz gerekir.

Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç bakımı denildiğinde dikkat edilecek hususlardan birisi de boyama işlemidir. Boya işlemi öncesinde alerjik bir durumunuz olup olmadığını incelemek gerekir. Kulağınızın arkasına ya da dirseğinizin iç kısmına süreceğiniz boyayla birlikte kaşıntı olup olmadığını fark edebilirsiniz. Eğer cildinizde ve kafanızda alerjik reaksiyona giren bir boya varsa kesinlikle onu kullanmamalısınız.

Cildinizde kaşıntı, sivilce ve küçük yaralar varsa boya yaptırmamanız tavsiye edilir. Çünkü bu şekilde doğrudan cildin altına boya enjekte etmiş olursunuz ve bu da iyi bir tercih olmayacaktır.

Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

– Kuaförünüzle görüşürken cildinizdeki hassasiyetlerden mutlaka bahsedin; boya karışımında yapacağı ufak değişiklikler bile sıradan cilt yanmalarını yok edebilir.

– Eğer saçlarınızı kendiniz boyuyorsanız, saçlarınızı boyarken kulanılacak malzemenin son kullanım tarihine çok dikkat edin. Piyasada bu tür çok fazla boya satılmaktadır.

Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

– Boya dışında açma veya röfle benzeri işleri kesinlikle kendi başınıza evde uygulamayın. Piyasada güvenilir markaların bu tip ürünleri var ama bu işin şakası yok bilesiniz.

– Kuaför salonlarının kalitesi, hijyeni ve iş ahlakları iyi olanlarını tercih edin. Ucuza değil, kalite ve uygun fiyatlara odaklanın. Fiyatı ucuz her salon kötü olamayacağı gibi, her lüks salon da iyi olacak diye bir kural yok. İşten anlamayan amatör ruhlu kişilerin açtığı salonlara kesinlikle rağbet etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Saç Rengi Fikirleri başlıklı makalemizde En Sıcak Kızıl Saç Rengi Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen