saç renkleri

Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır?

Saç boyasına oksidan yerine ne katılır? Sorusu, saç boyasıyla alakalı en çok merak edilen sorulardandır. İçerisinde hidrojen ve peroksit maddeleri olan oksidan, saç sağlığına zarar verebilecek bir üründür.

Bu sebeple kullanırken dikkatli olunmasında fayda vardır. Kimileri, bu zararı bildiklerinden ötürü oksidan kullanmayı tercih etmezler. Oksidan yerine krem veyahut su kullanarak da benzer tesiri yakalayabilmek olanaklıdır.

Saç Boyasına Su Katılır Mı?

Su, oksidan yerine tercih edilebilecek en uygun maddelerdendir. Su, boyanın kıvamının daha akışkan bir hâl almasını sağlar. Bu nedenden dolayı daha basit bir uygulama gerçekleştirilebilir. Su, oldukça natürel bir ürün olduğu için saçlara kesinlikle zarar vermeyecektir. Lakin su kullanıldığı zaman istenilen neticeye ulaşılamayabilir.

Oksidan Suyla Karıştırılabilir Mi?

Oksidan olmaksızın saç boyandığı zaman istenilen rengin elde edilmesi biraz güçleşir. Bunun yaşanması istenmiyorsa, farklı bir seçenek uygulanabilir. Oksidanın içine bir miktar su ilava edilerek seyreltme yapılabilir. Böylelikle gerek ürünün zararı azaltılmış olurs gerekse de istenilen renge ulaşılır.

Saç Boyasına Oksidan Yerine Saç Kremi Eklenir Mi?

Şayet su kullanmak tercih edilmiyorsa, denenebilecek farklı bir metot daha mevcuttur. Oksidan yerine saç kremi kullanılması da aynı neticelere ulaşılmasını sağlayacaktır. Bu metot yardımıyla renk yoğunluğuna çok fazla ulaşılamayabilir. Lakin boyanmış olan saçlar daha ışıltılı gözükmeye başlayacaktır. 1 çay bardağı oranında saç kremi kullanılması kâfidir.

Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır?
Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır?

Saç Boyası Oksidansız Tutar Mı?

Oksidansız saç boyası yapıldığında şu neticelerle karşılaşılır:

  • Boyama işlemi için saçlar yeterince açılmaz.
  • Renk yoğunluğunda arzu edilen netice meydana gelmez.
  • Boyanın saça uygulanması kolay olmaz.
  • Bu sebeple oksidan kullanmak mühimdir.

Fakat bu mecbur değildir. Kullanmak istemeyen kişiler, alternatif metotları deneyebilir.

Saç Oksidansız Boyanır Mı?

Oksidan olmaksızın da saç boyayabilmek olanaklıdır. Ama boyanın daha kolay uygulanabilmesi ve etkisini daha iyi gösterebilmesi bu maddeye bağlıdır. Bilhassa da yoğun renkler elde etmek isteyenler bu ürünü de uygulamalıdır. Aksi takdirde ortaya beğenilmeyen bir görüntü çıkabilir. Bununla beraber hayal edilen rengin çok daha uzun zaman kalıcı olabilmesi için de gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Saç Rengi Fikirleri başlıklı makalemizde En Sıcak Kızıl Saç Rengi Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen