GüzellikSaç Bakımı

Saç Tipine Göre En İyi Saç jölesi Nasıl Seçilir ve Nasıl Kullanılır

Saç İhtiyaçlarınız İçin En İyi Saç jölesi Nasıl Seçilir

Saçınıza şekil vermek için bir saç jölesi almadan önce, çok önemli bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. İşte bulacağınız çeşitli saç jölesi seçenekleri ve bunlardan hangisi saçlarınız için iyidir.

• Hafif Jel veya Köpüklü Saç Jeli : Daha fazla yaşam ve yumuşak saçları olan dağınık bir saç modeli istiyorsanız, istediğiniz şey budur. Bu saç jölesi sert saçlardan kaçınmaya yardımcı olur ve fön kuruması gerektiren stiller için uygundur.

• Orta Tutuşlu Saç Jölesi : Parlak sivri uçlar ve dar kafalı tarzı için, gitmek istediğiniz yerçekimine meydan okuyan bir seçenektir.

• Strong-Hold Saç Jeli : Parlak ancak sert saçlar gerektiren bir stil oluşturmak istiyorsanız, sıkı bir tutuş jeli tercih edin. Gün boyunca sağlam ve kalıcı olması gereken stilleri elde etmenize yardımcı olacaktır.

Saç Tipine Göre En İyi Saç jölesi Nasıl Seçilir ve Nasıl Kullanılır 9
Saç Tipine Göre En İyi Saç jölesi Nasıl Seçilir ve Nasıl Kullanılır 9

Ayrıca, saçlarının kurumasını veya kırılmasını istemediğinizden, alkol içeren saç jellerinden uzak durun. Ayrıca şekillendirme yaparken saçınıza eklediğiniz saç jölesi miktarını da göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca farklı ürünlerle biraz pratik yapabilirsiniz, çünkü saçlarınız her birine farklı tepkiler verebilir.

Saç Jölesi Nasıl Kullanılır?

Saçınızı şekillendirmek için bir saç jölesi kullanmak zor değildir ve daha da rahat hale getirmek için saçlarınızı  istediğiniz gibi şekillendirmenizi sağlayacak adımları sıraladık.

• Saçını hazırla! Saçınızı genellikle yaptığınız gibi şampuanlayın. Saçları yıkadıktan sonra, fazla su kalmayacak veya nemli oluncaya kadar havluyla kurutun. Saç jeli kirli saça uygulandığında daha az etkili olur.

• Saç jeli uygulayın. Seçtiğiniz jeli alın ve bir kısmını elinizle ovalayın. Jeli eşit şekilde uygulayın, saçınızın tüm uzunluğu boyunca ovaladığınızdan emin olun. Temel kural, ihtiyacınız olan doğru miktarda tutuncaya kadar jeli azar azar eklemektir.

• Şimdi saçınızı şekillendirin. Saçlar kurumaya devam ettikçe, istediğiniz stile karar vermeniz ve şekillendirme aletinizi hazırlamanız gerekir. Saçınızı istediğiniz stile dönüştürmek için tarağı kullanın. Daha hızlı kurumasını istiyorsanız, bir fön makinesi kullanın. Saçınızın sıkı bir şekilde paketlenmesini istiyorsanız, saçınızı aşağı bastırmak için kullanın. Daha fazla yükseklik için saçınızı saç derisinden kaldırın.

Saç Tipine Göre En İyi Saç jölesi Nasıl Seçilir ve Nasıl Kullanılır
Saç Tipine Göre En İyi Saç jölesi Nasıl Seçilir ve Nasıl Kullanılır

Bilmeniz Gereken Diğer Saç Jölesi İpuçları

Bazı ipuçları saç jölesi deneyiminizden daha fazla keyif almanıza yardımcı olabilir.

• Kökünden uçlara kadar saçınızın her yerine saç jölesi uygulayarak plaj saçınıza kavuşabilirsiniz. Sonra saçlarından toparla ve onları ez. Bu yöntemi dalgalı saç stilleri elde etmek için de kullanabilirsiniz .

• Dikenli kısa saç stilleri için , jelin bir kısmını ellerinize koyun ve birlikte ovalayın. Sonra saçlarınızı önden arkaya taramak için ellerinizi kullanın. Hepsini saçınıza uyguladıktan sonra, parmaklarınızı başınızın yanından yukarı doğru kaydırın. Jel kurumaya başlayana ve saçınız diken diken olana kadar devam edin.

• Belirli bir stil deniyorsanız ve çalışmıyorsa, biraz ısı ekleyin ve ardından istediğiniz şekli elde edene kadar stili yeniden işlemek için ellerinizi, tarağı veya fırçayı kullanın.

• Düzleştirici demir kullanmadan da düz kilitler alabilirsiniz. Sadece saçınızı düzeltmek için saç jölenizi kullanın.

 

Bir önceki yazımız olan 5 En İyi Yağsız Yüz Güneş Koruyucuları başlıklı makalemizde en iyi yüz güneş koruyucu kremleri, yüz için güneş koruyucu kremler ve yüz için yağsız güneş koruyucu kremler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Saçlarım çok ince telli ve seyrek hiç şekil almıyor ve sönük duruyor. Yumuşak jöle olarak hangi ürünü kullanmalıyım. Saçlarımın biraz dolgun ve hacimli durmasını istiyorum. Çok yapışık olmayan ve sertleştirmeyen bir ürün var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen