Saç Bakımı

Saç Uzatmanın 8 Doğal Yolu

Saçlarınızı doğal olarak uzatmanız mümkün ancak bazı kişiler saç uzatırken bunun uzun zaman sürmesinden yakınarak vazgeçmeyi düşünebilirler. Aşağıda bahsedeceğimiz 8 öneri size daha hızlı saç uzatmanızda yardımcı olacaktır.

  1. Saçınızı Kesin

İnsanların düşündüğünün tersine, düzenli kestirme aslında saçın uzamasını artırabilir. Zira kırık uçları ortadan kaldırması ve daha pürüzsüz, sağlıklı saçlar olmasını sağlayacaktır. Her 8-12 haftada bir kırıklarını aldırma saçınızın uzamasına yardımcı olabilir.

  1. Dengeli Beslenme

Yedikleriniz cildinize ve saçınıza yansır, bu nedenle abur cubur yememeye dikkat edin ve sebzeler, meyveler ve süt ürünleriyle sağlıklı beslenin. Saçınızın uzama oranını artırmak istiyorsanız proteinler ve vitaminler mutlak bir zorunluluktur.

  1. Takviye Ürünleri Alın

Sağlıklı beslenmeniz saçlarınızı uzatmaya yetmiyor olabilir. Saç büyüme sürecini hızlandırmak ve saç dökülmesini önlemek için biotin takviyesi alabilirsiniz. Saç uzamasını artırdığı ve saç dokusunu iyileştirdiği iddia edilen saç vitaminlerini de deneyebilirsiniz.

  1. Sülfat İçermeyen Şampuan Ve Saç Kremi Kullanın

Sülfat içermeyen saç temizleme ve bakım ürünleri, saç kırılmasını önlemek ve elektriklenmeyi ortadan kaldırmak istiyorsanız en iyi arkadaşlarınız olabilir. Saç kırılması, istenen uzunluk ve hacme ulaşmanızı engeller, bu nedenle ürünlerinizi dikkatli seçin.

  1. Kurtulmak İçin Uçucu Yağlar

Hızlandırılmış saç büyümesi için, doğanın hediyesinden  yararlanabilirsiniz. Biberiye, sedir ağacı veya lavanta gibi birkaç damla uçucu yağı karıştırın ve saçınıza masaj yapın. Bu, hücresel metabolizmayı artırabilir, saç büyümesini destekleyebilir ve kelliği önleyebilir.

  1. Saç Toniği

Saçınıza ve saç derinize ekstra bakım göstermek için bir saç toniği kullanabilirsiniz. Bunlar saç uzamasını hızlandıran ve saç dökülme problemlerinizi çözmede harika çalışan güçlü bileşenler içerir.

  1. Isıya Ve Kimyasal Maddelere Karşı Dikkatli Olun

Hiç düşünmeyin, ama biz yine de bir hatırlatalım. Isı, şekillendirici ürünler, kimyasal işlemler kısa bir süre için görünümünüzü güzelleştirebilir, ancak uzun vadede yarardan çok zarar verir. Şekillendirmeyi ve kimyasal uygulamaları kolaylaştırın ve saçınızın doğal hızında uzamasını sağlayın.

  1. Sıcak Suyla Yıkamayın

Sıcak duşlar saçınız için felaket anlamına gelir. Uzun, sıcak bir duş almaktan hoşlanıyorsanız, hayallerinizdeki saçlardan vazgeçmeye hazır olun. Sıcak duşlar parlaklığı ve yumuşaklığı yanı sıra saç tellerine zarar vererek saç kırılmasına neden olur.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarım Neden Bu Kadar Yağlı? başlıklı makalemizde Saçlarım Neden Bu Kadar Yağlı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen