Güzellik

Saçlar Düzleştirici ile Nasıl Dalgalı Yapılır?

Saçlar Düzleştirici ile Nasıl Dalgalı Yapılır?

Saçınızın mükemmel olduğunu bildiğiniz zaman hissettiğiniz şey harika. Saç düzleştiriciler veya düz ütüler, birçok kadının bu mükemmel  saç hissini deneyimlemesine yardımcı oluyor. Yassı düzleştirici demirler sadece saçınızı düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda tatlı, su dalgası saçlar veren saç maşası gibi de kullanılır. Bu nedenle, en iyi saç düzleştiriciyi bulmak her zaman iyi saç günleri için bir gerekliliktir.

saç düzleştirici ile dalgalı saç nasıl yapılır

Saç düzleştirici sadece saçınızı düzeltmek için değildir. Saçınızı kıvırmak veya yaz aylarında mükemmel yumuşak su dalgaları elde etmek için de kullanabilirsiniz. İşte nasıl yapmalısın!

Saçlar Düzleştirici ile Nasıl Dalgalı Yapılır?

• Saçlarınızın temiz ve kuru olduğundan emin olun. Saç kıvırmak, kirli ve ıslak saçlarla iyi sonuç vermez. Saçınızı yassı demir ile kıvırmak için, kıvrılmaya başlamadan  en az 24 saat önce yıkamış olun.

• Saç düzleştirici demiz saçınız arasında bir bariyer oluşturmaya yardımcı olduğundan saçınızın her tarafına bir ısı koruyucu uygulayın.

• Bir tarağı kullanarak saçınızı birkaç parçaya bölün ve klipsleyin. Eşit parça olması gerekmez. Ardından, alttan başlayan küçük bölümleri kıvırın. İstediğiniz bukle türüne bağlı olarak, yassı demiri yüzünüzden uzağa yönlendirebilirsiniz.

Saçlar Düzleştirici ile Nasıl Dalgalı Yapılır
Saçlar Düzleştirici ile Nasıl Dalgalı Yapılır

• Düzleştirici  kullanarak bukle yapmanın iki yöntemi vardır. İç  yöntemle, saç uzunluğu aşağı kıvırma yarı yolda başlar. U demirini ve saçınızı şekillendiren yassı demiri, yarı dönüşle kendi üzerine çevirin. Bu pozisyonu korurken, düzleştiriciyi yavaşça saçlardan aşağıya doğru hareket ettirin. Ne kadar hızlı yaparsanız, saçınız o kadar az kıvrılır.

• Bukleler yönteminde, saç derisine yakın başlamalısınız, ancak yanmamak için fazla yakın olmamalı. Düzleştirici kapalı kelepçeleyin ve yarım turda kendi kendine açın. Yassı demiri saç milinden yavaşça uçlara doğru geçirin.

• Her iki yöntemde de, düzleştiriciyi yarım tur yerine tam tur döndürerek daha belirgin bukleler elde etmeye çalışabilirsiniz.

• Zahmetsiz su dalgaları elde etmek için saç uçlarınızı kıvırmayın, uçlara ulaşmadan önce demiri serbest bırakın. Ayrıca, daha küçük bölümlerde çalışmanın size daha sıkı bukleler vereceğini, daha büyük bölümlerde ise kabarık, dalgalı dalgalar alacağınızı unutmayın. İlginç bir görünüm için farklı bukleler boyutlarını da birleştirebilirsiniz.

saç düzleştirici ile dalgalı saç modelleri nasıl yapılır
saç düzleştirici ile dalgalı saç modelleri nasıl yapılır

• Bir kez yapınca parmaklarınızı saç boyunca hafifçe kaydırarak bu şekilde bırakabilir veya daha gevşek bukleler elde edebilirsiniz. Esnek bir tutuş için bol miktarda saç spreyi uygulayın.

En İyi Saç Düzleştirici markaları ise Philips, sinbo, Arzum, fakir. Benin 10 yıldır kullandığım ve hiç bir sorun yaşamadığım Philips ‘in saç düzleştiricisi.

Bir önceki yazımız olan Marula yağı: Parlak cilt ve sağlıklı saçlar için en son güzellik trendi başlıklı makalemizde Marula yağı, Marula yağı ile cilt bakımı ve Marula yağı ile saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen