cilt bakımıGüzellik

Sadece Doğal Ürünleri Kullanarak Evde Cilt Nasıl Aydınlatılır

Şimdiki nesil, daha açık bir ten rengi yöntemlerini deneyerek cildini canlandırıyor. Pahalı cilt bakım ürünleri, cildinize iyiden çok daha fazla zarar vererek uzun süre kuru kalmasına neden olur. Sonuç olarak, daha çok insan cilt tonunu aydınlatmak için doğal cilt bakım yöntemleri ile ilgilenmektedir. Bu kılavuzda, yalnızca doğal ürünler kullanarak cilt tonunuzu nasıl aydınlatacağınızı öğrenebilirsiniz.

yoğurt ile cilt aydınlatma

Cildi doğal olarak nasıl aydınlatacağınızı bilmiyorsanız yoğurdu deneyin. Geceden mayalanarak sütten elde edilen yoğurt laktik asit bakımından zengindir ve ayrıca cilt açma özelliği ile bilinir. Laktik Asit, alfa hidroksil asitleri (AHA’lar) içerir. Eksfoliye edici bir ajan görevi görür ve ölü hücreleri cildin en üst katmanından nazikçe uzaklaştırır. Yarım bardak sade, şekersiz yoğurt alın ve istediğiniz alana uygulayın. Yaklaşık 5 dakika bekletin ve ılık suyla hafifçe yıkayın. Cilt teninde önemli bir değişiklik olduğunu fark etmek için bu işlemi birkaç hafta boyunca günlük olarak tekrarlayın.

Sadece Doğal Ürünleri Kullanarak Evde Cilt Nasıl Aydınlatılır
Sadece Doğal Ürünleri Kullanarak Evde Cilt Nasıl Aydınlatılır

un ile cilt aydınlatma

Un, Asya’da peeling maddesi olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca cilt tonunu aydınlatmak için kullanılır. Nazik bir mesaj ile tüm vücuda uygulanabilir. Ölü cilt hücrelerinin ve fazla yağın cildinizden uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve gerekli besinleri ekler. Sonuç olarak, cildiniz doğal bir parıltı elde eder. Beyaz unu, bir miktar süt  ve bal ile karıştırın, cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Haftada 3-4 kez tekrar edilebilir.

Limon

Limonlar asidik doğası nedeniyle, güçlü bir ağartma maddesidir ve herhangi satılan bir cilt açma kremi kadar iyi çalışır. Bununla birlikte, kuru cilt ile sonuçlanabilecek ağartıcı olma özelliklerinden dolayı limon bazlı cilt aydınlatma tariflerinin kullanımını (haftada en fazla 2 kez) ile sınırlandırmanız gerekir. Limondaki C vitamini içeriği de yeni cilt hücrelerinin büyümesine yardımcı olurken, içinde bulunan antioksidanlar cilt tenini iyileştirmeye yardımcı olur. Doğrudan yüzünüze bir limon sürün veya bir pamuk top kullanın, içine bir miktar meyve suyu sıkın ve üzerine uygulayın. Daha iyi sonuçlar elde etmek için zerdeçal tozu veya süt tozu ve bal ile birlikte karıştırılabilir.

portakal

Portakal, uygun cilt bakımı için gerekli bir besin maddesi olan zengin bir C Vitamini kaynağıdır. Ayrıca, cilt tonunuzu hafifletmeye yardımcı olan yoğurt gibi aydınlatma özelliklerine de sahiptir. Düzenli olarak portakal veya meyve suyu tüketmek cilt dokunuzu iyileştirmenize ve açmanıza yardımcı olacaktır. Cilt tonunuzu iyileştirmenin bir başka etkili yolu, portakal kabuğu ve süt macunu uygulamaktır. Portakal kabuklarını öğütün ve ardından süt ekleyerek bir macun oluşturun, cildinize uygulayın ve 15-20 dakika bekletip yıkayın. Bu işlem günlük yapılabilir.

Bal

Bal, bir cilt nemlendiricisinin yanı sıra bir beyazlatıcı madde olarak da işlev görür. Cildin düzgün nemlendirilmesi, cildin düzgün bir şekilde korunmasına yardımcı olacağından, eski izleri ve kabarık izleri solmaya yardımcı olacağından gereklidir. Mağazada aldığınız işlenmiş baldan her zaman daha iyi şekilde toplandığından daima taze bal kullanmayı unutmayın. Cildinize taze bal uygulayın ve 5 dakika sonra ılık suyla yıkayın, ölü cilt hücrelerinin alınmasına yardımcı olur ve taze hissetmenizi sağlar. Bal birçok ilaç için bir temel olarak kullanılabilir ve bunları cildinizi doğal olarak aydınlatmak için nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Zerdeçal

Zerdeçal, Hindistan’da parlayan ve daha genç görünen bir cilt elde etmek için eski zamanlardan beri yaygın olarak kullanılmaktadır. Antiseptik ve antienflamatuar özellikleri aynı zamanda düzensiz cilt çizgilerini ve sivilceleri gidermeye yardımcı olur.bundan yararlanmak için, zerdeçal tozu ve sütü macun yapın ve sonra uygulayın. Bir süre beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bir macun yapmak için alternatif seçenekler arasında beyaz un, zerdeçal tozu ve limon suyu.Durulamadan önce 20-25 dakika boyunca uygulanması ve yüzde tutulması gerekir.

Aloe Vera

Aloe Vera , en etkili saç uzatma yöntemlerinden biri olmasının yanı sıra , cildinize de yardımcı olur. Cildinizdeki koyu renkli lekelerin yoğun şekilde giderilmesine yardımcı olarak daha hafif bir cilt sağlar. Birçok cilt problemiyle başa çıkmada yardımcı olan çok sayıda vitamin, enzim ve besin içerir. Aloe Vera’nın serinletici etkisi ayrıca, yeni cilt hücreleri yaratma ve besleme ve hasarlı olanları yeniden inşa etme sürecini kolaylaştırır; bu da sağlıklı cildi korumak için çok önemlidir. Yaprağın dış katmanını kesin, suyunu sıkın ve yüzünüze uygulayın.

Papaya

Papaya, antioksidanlar bakımından zengindir ve  birçok faydaya sahiptir. Günümüzde kaplıcalarda ve güzellik bakımlarında cilt sorunlarının iyileştirilmesine yardımcı olmak için düzenli olarak kullanılmaktadır. Doğal cilt açma özellikleri de cildinizin daha genç görünmesini sağlar ve doğal bir parıltı verir. Besin olarak tüketmek, faydalarını almanın  en iyi yoludur veya  iç kabuğu da cildin üzerine sürülebilir ve bir süre sonra parlayan bir etki elde etmek için yıkanabilir. Cildin ten renginin iyileştirilmesi söz konusu olduğunda daha iyi sonuçlar elde etmek için bir papaya ve limon macunu da uygulanabilir.

Yulaf ezmesi

Yeni cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olmak ve cilt tonunuzu iyileştirmenin en iyi yolu eski ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmaktır ve yulaf ezmesi maskesi bunu yapmanın en iyi yollarından biridir. Bir yulaf ezmesi maskesi yapmak için, bir yulaf ezmesi ve domates suyu karışımı hazırlayın ve karışımı yüzünüze uygulayın. Ek olarak, yulaf ezmesi tozu, zerdeçal ve limon suyu da bir macun yapmak için kullanılabilir ve uygulama için kullanılabilir. Soğuk suyla durulamadan önce 30 dakika bekletiniz.

Cilt tonunu nasıl aydınlatacağınızı ve cildinizin daha genç, yumuşak ve esnek görünmesini nasıl sağlayacağınızı artık biliyorsunuz. Genel cilt görünümünüzü iyileştirmeyi düşünüyorsanız , bunlar en iyi cilt bakım ipuçlarından bazılarıdır. Ürünleri uygulamaya başlayın ve ilk 7 gün içinde gözle görünür değişiklikleri görün!

Bir önceki yazımız olan Dudakların çatlaması nasıl önlenir başlıklı makalemizde çatlak dudaklar, dudak bakımı ve kuru cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen