Kombinler

Saks Mavisi Elbise Kombin Nasıl Yapılır?

Saks mavisi elbise kombin yapmak, görüntünün çok daha dikkat çekici olmasını sağlamaktadır. Elbiselerde renkleri bir araya getirirken uyumuna dikkat edilmelidir.

Elbette uyumdan söz ederken zıt renklerin birbiri ile olan uyumundan da söz edilmektedir. Kombinasyon doğru anlaşıldığında büyüleyici görüntü oluşturmak mümkündür.

Saks mavisi, yeşil ve menekşe tonları arasında yer alan soğuk bir renktir. Rengin yoğunluğuna bağlı olarak daha canlı veya daha nötr olabilir. Bu, görünümü koordine ederken temel bir noktadır.

Yeşil ya da leylak gibi benzer renklerle saks mavisi elbiseleri eşleştirebilirsiniz. Hatta zıt renklerle bile kombinleyebilirsiniz.

Örneğin saks mavisi ile turuncu ya da kırmızıyı, saks mavisi yeşil ve kırmızı üçlüsünü de oluşturabilirsiniz.

Saks Mavisi Elbise Kombin Yaparken Ayakkabıya Dikkat

Saks Mavisi Elbise Kombin
Saks Mavisi Kombin

Saks mavisi elbise kombin yapılırken ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir.

Elbisenin rengini ayakkabının rengiyle uyumlu hale getirme geleneği biraz modası geçmiştir.

Ancak bunu yapmakta yanlış bir şey yoktur.

Sadece görünümün monotonlaşmamasına dikkat etmelisiniz.

Bunu gerçekleştirebilmek için aksesuarlarla oynayabilirsiniz.

Zıtlık yaratan bir ayakkabı giymek çok ilginç bir seçenektir.

Gümüş, altın, kurşun grisi ve grafit iyi seçimlerdir.

Daha sıra dışı ve güncel bir seçenek çıplak ve hatta beyazdır.

İşin sırrı renkleri diğer aksesuarlarla dengelemektir.

Elbiseyle uyumlu zıt renkte bir ayakkabınız yoksa biraz daha gösterişli bir kolye ya da küpe takmak da söz konusu olabilmektedir.

Ancak bunda da aşırıya kaçılmamalıdır. Ayakkabı gizlenirse dikkati yüz çekecektir.

Saks mavisi elbise; altın rengi ayakkabı ve bileklik, bakır detaylı saks mavi çanta ile kombinlenebilir.

Romantik bir görüntü elde etmek isteniyorsa saks mavisi elbise ve nude aksesuar tercih edilebilir.

Saks Mavisi Elbise Kombin
Göz Alıcısı Saks Mavisi Kombinasyonu

Saks mavisi elbise, jaguar çanta, nude ayakkabı ve turuncu kolye ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saks mavisi elbise kombin yapılırken saks mavisi elbise, altın renginde kemer, nude ayakkabı, nude ton çantayı tercih edebilirsiniz. Bu kombinasyon, sofistike bir hava katacaktır.

Saks mavi elbise, kahverengiye çeken mat altın renkli kemer, aynı ton ayakkabı ve kırmızı çanta kesinlikle havalı görünmesini sağlayacaktır.

Saks mavisi elbiseyi tek başına ya da gümüş, siyah, ten rengi ve hatta beyaz ile kombinlemek de söz konusudur.

Altın Veya Gümüş Renkli Aksesuarla Kombinasyon

Saks mavisi elbise kombin, altının yanı sıra gümüş ve monokromatik kombinasyon yani mavinin diğer tonlarıyla da çok iyi gider. Siyah ve beyazın birleşimi genç ve neşeli bir görünüm kazanılır. Ayrıca saks mavisi ile bu renklerle yapılan kombin gün içindeki etkinlikler için mükemmeldir. Saks mavisi ile turuncu daha modacı bir kombinasyon oluşturur.

Ciddi durumlar için daha kapalı tonlar tercih edilebilir. Resmi bir etkinliğe davet edildiyseniz saks mavisi elbise kombinasyonu ile ilgili ışıltılar ve değerli taşlarla dolu metalik aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Mücevherde lacivert, yeşim yeşili, turkuaz ve hatta turuncu taşlarla çok iyi gider. Daha nötr bir görünüm için gümüş veya ten rengi ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Saks Mavisi Elbise Kombin
Saks Mavisi Kombinasyonları

Siyah da harika bir seçenektir, ancak yeni dokularla oynayarak ve görünümü daha yaratıcı hale getirerek lame, parıltılı veya vernikli ayakkabı ve aksesuarlara zenginleştirebilirsiniz.

Gümüşün mavi tonlarıyla kombinasyon yapabilirsiniz. Bir galaya gidecekseniz saks mavisi elbise kombin için siyah aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Etkinlikler İçin En İdeal Kombinasyon

Saks mavisi elbise kombin düşünürken kontrast oluşturmak için siyahtan kaçının ve daha hassas bir kompozisyon oluşturarak kurşun ve oniks tonlarını tercih edin, Gümüş ayakkabı, hem gece gündüz renk dengesini yakalayabilirsiniz. Daha eğlenceli bir görünüm için renk Portakal ve gül renkleri harika seçimdir.

Bir önceki yazımız olan İş Görüşmesinde Ne Giymeli? başlıklı makalemizde görüşme, iş ve İş Görüşmesinde Ne Giymeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen