saç modelleri

Salık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Bir kadın olarak salık saç modelleri nasıl yapılır? Diyorsanız, aradığınız cevabı bu yazıda bulabilirsiniz. Salık saç modelleri daima şık ve zarif görünür. Bu yüzden de salık saç modelleri her kadının ilk tercihidir. Salık saç modelleri oldukça çeşitlidir. Siz de salık saç modelleri nasıl yapılır? Sorusunu sık sık soruyorsanız, kendi zevkinize uygun bir model seçmelisiniz.

En Trend Salık Saç Modelleri

Salık saç modelleri arasında hoşunuza gidecek çok fazla seçenek vardır. En trend modeller ise şu şekildedir;

  • Dalgalı ve kıvırcık saç modelleri
  • Yarım toplu saç modelleri
  • Taçlı saç modelleri
  • Fönlü saç modelleri
  • Maskülen görünen saç modelleri
  • Örgülü saç modelleri

Bunlar her zaman tercih edilen pratik ve şık saç modelleridir. Saçlarınızın uzunluğuna ve şekline göre doğru tercihi yapabilirsiniz.

Salık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Salık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Dalgalı Ve Kıvırcık Saç Modelleri

Saçlarınızı maşa yardımıyla su dalgası ya da kıvırcık yapıp salık bırakabilirsiniz. Maşanız bitince dalgalarınızı hafif açıp sonra spreyle sabitlemeniz daha iyi olur. Dilerseniz saçlarınızın sadece uç kısımlarını da kıvırabilirsiniz. Saç uçlarınızın hareketli olması havalı görünür.

Yarım Toplu Saç Modelleri

Saçlarınızı salık bırakıp küçük bir tokayla yarım toplayabilirsiniz. Sade ve salaş bir modeldir. İsterseniz yarım topuz ya da yarım at kuyruğu şeklinde de yapabilirsiniz.

Taçlı Saç Modelleri

Taç gibi zarif bir aksesuarı kullanarak çok güzel görünebilirsiniz. Saçlarınızı geriye doğru fırçalayıp taç takabilirsiniz. Sabitleyici sprey sıkmanız iyi olur.

Fönlü Saç Modelleri

Düz fön ya da kırık fön kullanabilirsiniz. Özellikle kırık fön çok popülerdir. Fönlü saçlarınızı yandan ayırarak havalı bir şekil verebilirsiniz. Fön modelleri hem günlük kullanıma hem de özel günlerde kullanıma uygundur.

Maskülen Saç Modelleri

Maskülen görünmeyi seviyorsanız saçlarınızı ıslatıp geriye doğru tarayın ve saç spreyiyle sabitleyin. Daha etkili bir sonuç için jöle kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu saç modeli yüz hatlarınızı tamamen ön plana çıkarır ve sizi cesur gösterir.

Örgülü Saç Modelleri

Örgülü saç modellerinin modası asla geçmez. Saçlarınızın ön kısmından tutamlar alıp salaş bir şekilde örün ve yarım toplayın. Topladığınız örgülerden kalan kısmı da salaş bir şekilde örün ve öyle bırakın. Çok sade ve şık bir model olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?, saç modeli ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen