Ev Dekorasyon

Salon Dekorasyonunda Uyumlu Renkler Hangisi?

Bir evin belki de en önemli bölümlerinden birisi salonudur. Çünkü en önemli misafirlerinizi burada ağırladığınız gibi en şık mobilyalarınız da burada bulunuyor. Bunun içinde mutlaka mobilyalarınıza uygun renkler tercih etmeli ve modern bir salon oluşturmalısınız.

Salon dekorasyonunda en önemli konu içerinin aurasıdır. Bunun içinde aurası yüksek olan renkleri tercih etmeniz gerekiyor. İçerisi ne kadar aydınlık olursa enerjiyi de bir o kadar yükseltirsiniz bunun içinde salon dekorasyonunda renk tercihini açık olan renklerden yana kullanmak da fayda var. Salon dekorasyonunda duvarlar, mobilyalar, zemin ve tavan hepsinin birbiriyle uyumlu olması renklerin doğru kullanımıyla mümkün olacaktır.

Bir evi klasik ya da modern yapan da yine renklerdir. Bunun için ilk iş salon dekorasyonunda rengi yakalamaktır. Doğru rengi bulduğunuz da her şey yerine oturacaktır.

Salon Dekorasyonu

Şimdi salonunuzu şöyle bir gözden geçirin acaba siz ne istiyorsunuz. Canlı ve parlak bir salon mu yoksa nötr renklerden oluşan minimal modern bir salon mu?

Salonda en çok kullanılan renk beyazdır. Bunun içinde beyazla kremin asaletini bir arada değerlendirebilirsiniz. Beyaz içerisinde kremin tonlarıyla mükemmel bir uyum yaratabilirsiniz. Bu renk hem klasik hem de modern bir ev oluşturmanızda yardımcı olabilecektir.

Ama beyaz içinde krem tercih etmezseniz o zaman mavinin tonlarını değerlendirebilirsiniz. Çok başarılı bir uyum olacaktır. beyaz bir rengin yanına, mavi, lila, yeşil ve turkuaz mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Son dönemdeki modern salon modellerine baktığımız zaman bu saydığımız renklerinde bir arada kullanıldığını görebiliyoruz. Özellikle de mobilya kumaşlarında başarılı sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Son zamanda öne çıkan renklerden birisi de gri ve siyah tonları. Örneğin grinin tonlarında bir duvarın önünde bunun tam karşıtı renklerden oluşan bir ton kullanabilir ve köşe oluşturabilirsiniz.

Sakin ve huzurlu bir salon tercih ediyorsanız nötr renkleri birbiri arasında uydurabilirsiniz. Nötr renkler bir salon için en ideal olanlar olabilecektir. Burada renk olarak size önereceğimiz pudra rengi, uçuk pembe, açık gri, açık krem ve kırık beyaz tonları en popüler nötr renklerdir.

Bir önceki yazımız olan Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri başlıklı makalemizde Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen