Genel

Seksi Kadın Ne Demek?

İnsanlar çekici bir kadını tanımlamak için hangi kelimeleri kullanır? Bir kadının çekici, güzel, ateşli güzel görünümlü veya seksi olduğu kelimesini çok duymuşsunuzdur. Bu tanımlama kadınlar için giydiği kıyafeti tanımlamak için de kullanılan bir durumdur. Yani sadece kadının kendisi için kullanılmaz.

Seksi kelimesi kendi başına büyük şeyler ifade ediyor olsa da cümle içinde kullandığımızda farklı anlamlara gelebilir. Örneğin çok seksi araba kelimesi arabanın güzel olduğunu ifade eder. Kısacası seksi tanımlamasının aslında seksle hiçbir ilgisi yoktur.

Seksi, özel bir çekicilik anlamına gelir

Seksi kelimesi ek bir çekicilik niteliği, farklı bir çekicilik türü anlamında kullanılır. Yani bir kadını ‘seksi’ anlamına gelmeden ‘güzel’ olarak tanımlayabilirsiniz. Bu çekiciliğin derecesi ile ilgili değil, çekiciliğin türü ile ilgilidir. Bir kadın son derece güzel olabilir ama kendini insanların ‘seksi’ olarak tanımlayamayacağı bir şekilde sunar.  Kadın daha sade görünebilir, ancak kendini insanların ‘seksi’ olarak tanımlayacağı bir şekilde ifade eder. Yani bu kelime bir kadın için kullanıldığında onun sunum tarzıyla ilgili bir anlam ifade eder.

Seksi Kadın Ne Demek?
Seksi Kadın Ne Demek?

Seksi demek büyümek demektir!

‘Seksi’ kavramı, ergenlikle alakalıdır. Bir zamanlar ‘basit güzellik’ diyebileceğimiz bir şekilde giyinen, cinsel herhangi bir şeyle komplike olmayan kızlar yaşlarının ilerlemesiyle birlikte artık karşı cins için yeni tür çekiciliklerinin etkilerini keşfetmeye başlıyorlar. Bazı kızlar bu olasılıkları hemen keşfetmeye başlamak isterken, kendilerine seksi tanımlaması koyulabilmesi için kıyafet tarzlarında ciddi bir değişime giderler. Artık güzel giyinmek ve alımlı olmak işin içine girmeye başlayacaktır.

Seksi sadece bir kelime değildir. Bu bir gerçektir ve cinsel çekim güçlü bir şeydir. Cinsel çekicilik, kendinizi nasıl sunduğunuza bağlı olarak vurgulanabilir veya azaltılabilir. Ve açıkçası bu sadece bir çekim meselesi değil, aynı zamanda eylem meselesidir.

Erkekler ve Kadınlar İçin Farklıdır

Erkekler ve kadınlar, seksinin ne anlama geldiği konusunda aynı fikre sahip değillerdir. Çünkü kadınlar seksiliği güzellik olarak algılarken erkekler için cinsellik daha çok ön plana çıkar.

Bir önceki yazımız olan Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? başlıklı makalemizde Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen