Fitness

Şınav çekmeyi öğrenin: Bu egzersizle kilo vermek daha kolay!

Şınav çekmeyi öğrenin: Bu spor hareketi ile kilo vermek daha kolay!

Şınav çekme kilo vermede çok etkili, ama birçok kadın için bir zorluk: size doğru şınav çekmeyi gösteriyoruz.

Daha fazla spor, daha az abur cubur: Yeni Yıl kararlarının çoğu genellikle 2 Ocak’a kadar sürüyor. Yaşam koçları bu nedenle büyük hedefi aşamalara ayırmayı ve böylece adım adım küçük hedeflere ulaşmayı önerir – bu da daha fazla motive eder ve sonunda daha da hızlı ilerlenir.

Şınav çekin

Daha fazla spor yapma hedefini koymak yerine, örneğin şınav çekmeyi öğrenmeyi üstlenebilirsiniz.

En etkili 5 fitness egzersizi arasında şınav egzersizi var.

Sence faydası yok mu? Yanlış: Düz şınav şimdiye kadarki en etkili spor egzersizleri arasında – bu nedenle 2008 yılında Bayreuth Üniversitesi bilim adamları tarafından dünyanın en etkili spor egzersizlerinden biri  şınav seçildi.

Çünkü: Mükemmel vücuda sahip olabilmek için vücudun hemen hemen tüm kas grupları gerilir.

Yani şınav mükemmel bir şekilde kilo verdirir

Doğru uygulama o kadar kolay değil: göbek ve popo tamamen gergin. Göbek aşağı asılmamalı. Popo düz ve görünmüyor şekilde olabilir.

Eller göğsün hizasındadır ve dirsekler aşağı doğru hareket ederken vücuda yaklaşırlar ve dışarıya doğru bakmazlar.

O zaman o kadar derine inersin ki, göğüsle yer arasına sadece bir yumruk sığar. Bu pozisyonda bile, vücut gerginliği tamamen korunmalıdır. Sonra tekrar kendinizi yukarı ittin.

Şınav çekmeyi öğrenin Bu egzersizle kilo vermek daha kolay
Şınav çekmeyi öğrenin Bu egzersizle kilo vermek daha kolay

Mükemmel baskılar: provalar

Birçok kadın için bu amaç oldukça zorlu bir iştir. İyi bir ön alıştırma Planks pozisyonunu almak ve en az 30 saniye bekletmektir. bu şekilde kollar zamanla güçlenecek ve daha rahat ve daha doğru şınav çekebileceksiniz.

Pazı kol kasları ayrıca küçük ağırlıklarla da eğitilebilir – böylece şınavları daha sonra doğru bir şekilde yapabilmek için kollarda gerekli gücü arttırırsınız.

Bir ipucu: Çoğu kadın şınav çekmeye dizleriyle başlar. Bununla birlikte, aynı zamanda, daha fazla bir şey elde edemezsiniz – ve bütün baskılar hala işe yaramadı …

Daha iyi: Kendi vücut ağırlığınızı tamamen koruyamıyorsanız, midenizin altına iki yoga bloğu (ya da evde birkaç kitap) koyun. Böylece kısa bir mola verebilir ve tüm vücuda sahip olabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen