Makyaj

Sıvı Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Tomurcuklanmayan Sıvı Göz Farı: Sıvı Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Her bir göze hızlıca bir sıvı göz farı ile göz makyajı yapılabilir.  Bu gerçek olamayacak kadar iyi değil mi? En iyi sıvı göz farının biri ile  bir gerçeklik haline getirebilirsiniz. İster makyaj rutininizi basitleştirmek ister, ister gerçekten geliştirmek ve becerilerinizi geliştirmek isteyin , birkaç sıvı göz farı size yardımcı olacaktır. Hafif bir uygulamada tek başlarına ya da derinlemesine ve parlaklık katan koyu bir göz makyajı ile birlikte denenebilir.

Mağazalarda bulunan sıvı göz farı, kırışık görünüm olmadan bütün gün yerinde kalıyorlar ve göz astarı gerektirmiyorlar . Likit göz farı ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız: bunlar nelerdir ve diğer göz farlarından ne şekilde farklı olduklarını, bunları iki farklı şekilde nasıl kullanacaklarını ve bazı ipuçlarını ve püf noktalarını kullanarak sıvı göz farı uygulamanızı en iyi şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Sıvı Göz Farı Nasıl Uygulanır
Sıvı Göz Farı Nasıl Uygulanır

Kırışıksız Bir Bakış İçin Satın Alabileceğiniz En İyi Sıvı Göz Farları

Mağazalarda bulabileceğiniz en iyi sıvı göz farlarının en iyisini, her birinin ana yararlarını açıklayan yorumları topladık.

MAC Kozmetik Dazzleshadow Sıvı Göz Farı

Eğer metalikler göz makyajınızı yükseltiyorsa, MAC’taki bu sıvı göz farı seçimine bir göz atın. Pigmentasyon inanılmazdır, tek bir kaydırmayla opak kaplama sağlar ve kuruduktan sonra kırışmadan veya solmadan devam eder. Renklerin hepsi daha koyu bir görünüm arayanlar için bir mor ile birlikte, düz harika metaliktir.  10 göz alıcı tonda satılıyorlar .

En iyi sıvı göz farları 2019 2020
En iyi sıvı göz farları 2019 2020

Christian Louboutin Bant l’Oeil Metalik Göz Rengi

Bir şey sıvı göz farı ile altın bir göz makyajı uygulamaktan daha güçlü olabilir mi? Belki de göz kapağında inanılmaz, parlak, metalik renk etkisiyle bitiyor. Bunlar, hızlı makyaj isteyenler için en iyi sıvı göz farı formülleridir. Etrafa dağılıp bulaşmazlar, bu yüzden ayarlamadan önce bunları hızlıca uygulamanız ve karıştırmanız gerekir. Ancak, bir kez belirlediklerinde, yerleştirilirler ve ne olursa olsun hareket etmeyeceklerdir.

En iyi sıvı göz farları 2019
En iyi sıvı göz farları 2019

For Ever aqua xl renk boya gölge için makyaj

Bu sıvı göz farı süper ve eşsizdir. Sıkıştırma tüpü bir aplikatör sansürü ile gelir, bu yüzden tabancası aplikatör ile gelenler kadar hızlı olmayabilirler, ancak bu piyasadaki en iyi sıvı göz farlarından olmalarını engellemez.

Mat, ışıltı ve saten bitiren karışımlarla, tıpkı sanatçının boyaları gibi inanılmaz pigmentasyona sahipler. Uzun ömürlü ve su geçirmez formülü ile üretilirler. Onları yalnız, diğer gölgelerin üzerine, göz farı tabanı olarak veya göz kalemi yerine sürebilirsiniz 17 renkte bulunur !

sıvı göz farı nasıl uygulanır 2020
sıvı göz farı nasıl uygulanır 2020

Sıvı göz farı nedir?

Sıvı göz farı, dudak parlatıcısı veya fondötenle karşılaştırılabilecek bir yapıya sahiptir . Krem göz farlarından daha akıcıdırlar , ancak hala oldukça kalındırlar. Bir kez uygulandıktan sonra kururlar veya kendiliğinden ayarlanırlar, bu noktada daha kadifemsi bir dokuya sahip olurlar. Çoğu sıvı göz farı, dudak parlatıcısı gibi, kapağa takılı bir aplikatörü bulunan bir tüp içinde gelir.

En iyi sıvı göz farları 2020
En iyi sıvı göz farları 2020

Piyasada en yaygın olan mat, metalik ve parıltılı göz farı ile her türlü uygulamaya girebilirler. Bazı formüller, K- beauty’de çok popüler olan bir görünüme yol açan hafif bir renk yıkaması için şeffaftır, diğerleri ise süper pigmentlidir, bu nedenle çarpıcı bir makyaj görünümü için harikadırlar. Pek çok sıvı göz farı, toz göz farı üstlerine sürülebilir, diğerleri ise altlarında bir temel olarak daha iyi çalışır.

Ayrıca Bakınız: Krem Pudra ve Krem Allık: Krem Allık Kimler içindir

Her sıvı göz farı formülü biraz farklıdır. Bazı formüller en iyi şekilde parmağınızla harmanlanırken, diğerleri bir fırçayla karıştırmak daha kolaydır. Bazıları çok hızlı bir şekilde belirlenir ve sonuç olarak inanılmaz uzun ömürlü olma eğilimindeyken, diğerleri biraz daha çabuk kaybolabilir.

Sıvı göz farı alt kategorisi olarak, hızlıca anılmayı hak eden göz parlatıcıları da vardır. Bunlar parlak, nemli bir yüzeye sahip göz farı kabartıcılarıdır. Özellikle moda pistlerinde perde arkasında çalışan makyaj sanatçıları arasında popülerdir, çünkü göz kapağına gerçekten eşsiz ve nemli bir görünüm kazandırır.

Bununla birlikte, günlük kullanımda göz parlamaları çok çabuk kırıldıkları için özellikle uygun değildir. Bugüne kadar herhangi bir marka, bir veya iki saatten daha uzun süre kırışık kalmadan taze görünmeyi başarabilen bir göz farı formülü çıkarmış gibi görünmüyor ve bunun sonucunda parlak göz görüntüsü ana akımda henüz yakalanmadı .

likit göz farı nasıl uygulanır
likit göz farı nasıl uygulanır

Diğer Formüllere Göre Sıvı Göz Farı

Sıvı göz farı, krem ​​göz farı veya toz göz farı seçmek söz konusu olduğunda, en önemli şey uygulama tarzınız ve kişisel tercihinizdir. Üçünü tek bir makyaj görünümünde kullanabilir veya yalnızca favorilerinizi kullanabilirsiniz!

Bazı kaynaklar bazı formüllerin bir cilt tipine diğerine göre daha iyi olduğunu öne sürecektir, ancak bunun doğru olduğunu düşünmüyoruz. Uygulama stilleri ve kişisel tercihler krem, pudra veya sıvı göz farı daha iyi olup olmadığını ile daha yapacak çok şey var.

Bu günlerde, farklı makyaj formüllerinin tümü son derece araştırıldı ve geliştirildi, bu nedenle onu piyasaya çıkaran ve satmaya devam eden ürünler genellikle uzun ömürlü ve gurur verici bir şekilde, evrensel ve çeşitlidir. Yaşınız veya cilt tipiniz ne olursa olsun, muhtemelen sizin için işe yarayan bu formüllerin her birinde göz farı göreceksiniz.

en iyi likit göz farları 2019 2020
en iyi likit göz farları 2019 2020

Krem vs Sıvı Göz Farı

Açıkladığımız gibi, sıvı göz farı kremlerinin gölgesinden daha ince bir dokuya sahiptir ve çok çeşitli olma eğilimindedirler. Öte yandan, krem ​​göz farı, köpük veya balsama benzer daha kalın bir dokuya sahiptir. Bazıları daha kalın ve daha katı, bazıları ise daha havadar ve kabarıktır.

Likit Göz Farı vs. Toz Göz Farı vs. Krem Göz Farı

Genellikle nadiren aplikatör içeren kaplarda, kavanozlarda veya kompakstır. Fırça veya parmakla uygulanabilirler. Daha kalın dokuya rağmen, krem ​​gölgelerin temizlenmesi genellikle sıvı göz farı gölgelerinden biraz daha uzun sürer, bu nedenle gerekirse oynayın ve biraz daha karıştırın.

Bu günlerde her iki formül de inanılmaz bir ömre sahiptir, bu yüzden kırışma veya leke yapmazlar. Toz göz farı için primer olarak daha iyi çalışma eğilimindedirler, sıvı göz farı ise biraz daha incedir ve üstüne uygulama için daha iyi olabilir.

sıvı göz farı nasıl kullanılır ipuçları
sıvı göz farı nasıl kullanılır ipuçları

Pudra ve Sıvı Göz Farı

Sonra hem krem ​​hem de sıvı göz farı tamamen farklı olan pudra göz farı var. Genellikle mineral pigmentlerin karışımından ve genellikle biraz da talk karışımından oluşan bu göz farlarına çok aşinayız.

Pudra göz farı, son derece opak olabilen gevşek bir pigment formunda olabilir ancak aynı zamanda biraz dağınık da olabilir. Ayrıca pigmentasyon söz konusu olduğunda değişen fakat aynı zamanda uygulanması daha portatif ve temiz olan preslenmiş tozlar şeklinde de gelebilirler.

Krem ve sıvı göz farlarının aksine, toz farı, astar ya da kapatıcı üzerine sürülmeli, aksi takdirde harmanlaması çok zor olacak ve kullanım ömrü zayıf olacaktır. Bununla birlikte, yararları, daha karmaşık, çok renkli göz farı görünümleri oluştururken kullanımın biraz daha kolay olmalarıdır ve çok yaygın  olduklarından  hemen hemen her renkte bir toz göz farı bulmak mümkündür.

krem göz farı nasıl uygulanır
krem göz farı nasıl uygulanır

Bir önceki yazımız olan En güzel pembe göz farı renkleri 2019 2020 başlıklı makalemizde Bobbi Brown, Dior ve en güzel pembe göz farları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen