Kombinler

Şık ve Zarif Olmak İçin Siyah Elbise Nasıl Kombinlenir?

Siyah elbise nasıl kombinlenir sorusu siyah elbiseyi severler tarafından sıkça sorulmaktadır. Bu renk birçok kişiye çok yakışır ve iyi bir kombinasyonla dikkat çekici olmak mümkündür. Aksesuarları siyah giysilerle eşleştirmek de kolaydır. Ayrıca siyahın modası da asla geçmez. Siyah klasiktir. Siyah nötrdür ve tam olarak nötr bir renk olduğu için her yerde kullanılabilmektedir.

Siyah vurgu olması gerektiğinde bile, başka hiçbir rengin olmadığı kadar hükmeder: Siyah, zarif, şehvetli, sağduyulu veya cüretkardır. Siyah renk harikadır çünkü tüm bunlara ek olarak neyin iyi olduğunu vurgular ve neyin kötü olduğunu gizler.

Vazgeçilmez bir renk olmasına rağmen, onu seçerken bazı faktörler önemlidir. Örneğin siyah elbise giyeceğiniz yerin iklimi.

Plajlarda ve sıcak şehirlerde, sadece iki durumdan bahsetmek gerekirse, siyahı seçmek çok pek doğru bir tercih değildir çünkü bu renk vücuda daha fazla ısı çeker.

Takılarla Siyah Elbise Nasıl Kombinlenir?

"<yoastmark

Siyah tonlar, hemen her davette tercih edilebilirler. Peki siyah elbiselerin kombinlerinde hangi hususlara dikkat edilir, siyah elbise nasıl kombinlenir?

Genel olarak bakıldığında örneğin düğün, mezuniyet ve hatta daha lüks bir akşam yemeği için farklı aksesuarları siyah ile kombinleyebilirsiniz.

Kurtarıcı İnciler

Siyah giysilerde joker ise, incidir. En zarif kombinasyonlardan inci kolye ve inci küpe ile sade siyah bir elbise harika görünür. Cesaret ve hata yapma olasılığı olmadan zarif olmak istiyorsanız siyah elbiseyi inci kolye ve inci küpe ile tamamlayabilirsiniz.

Boncuklu Takılar

Boncuklu takılar zaman zaman modadır ve her zaman yenilenen bir görünüme sahiptirler. Her görünüme gençlik ve rahatlama havası veren bu takılar siyah görünümlü her tonda kullanılabilirler. Boncuklu takılar ile havalı ve şık görüntü elde edilebilir.

Doğal Taşlar

Siyah Elbise Kombinasyonu
Siyah Elbise Kombinasyonu

Doğal taşlar, siyah bir elbise ile giyilebilecek çok yönlü aksesuardır. Mini, ya da midi elbiselerle ve farklı stil ve kumaşlarla kombin edilebilir. Deri, ipek gecelik; uzun boho stili, kısacası her türlü renk ile rahatlıkla kullanılabilir.

Bir kolye, küpe, bilezik ve hatta bir gerdanlık kullanmak mümkündür. Örneğin, ipek gömlekli deri bir etek, doğal taşlardan yapılmış güzel yarı mücevher ile kombinlenebilir. Kıyafetler siyah olduğunda açık renklerdeki doğal taşlar tercih edilmelidir.

Püsküllü Takılar

Siyah elbise nasıl kombinlenir denildiğinde püsküllü takılar da tercih edilebilir. Püskül küpelerin kullanımı daha kolaydır.

Özellikle dekolte elbiselerde kolyeler daha iyi görünebilir. Boyun çizgisi derinse, sonuç daha da iyi olacaktır. Ancak abartıdan kaçınmak gereklidir.

Durum ve elbise izin veriyorsa tamamlayıcı bir gerdanlık kullanabilirsiniz.

Siyah elbiselerle ilgili dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Siyah Elbise İçin Kombin Önerileri
Siyah Elbise İçin Kombin Önerileri

Siyah elbisenizi asla başka renk giysilerle yıkamayın. En fazla diğer parçalar da siyahtır, ancak mümkünse elbisenizi ayrı olarak elde yıkayın.

Kurulama öncesinde bazı parçaların siyah elbisenizde iplik bırakabileceğini kontrol edin. Ardından, havayı dolaştıran gardırobun uygun bir bölümünde saklayın.

Siyah elbiseyi giyerken evcil hayvanın tüylerine dikkat edin. Kedi ya da köpek tüyleri siyah bir elbise kendilerini çok daha net olarak gösterir. Bu pek de hoş olmayan bir görüntü nedeni olabilir. Aynı şekilde, hiç zarif olmayan beyaz lekelerin oluşması ihtimaline karşı mutlaka terlemeyi önleyici maddeler kullanın. Bu maddelerin de iz bırakmayanlarını tercih edin.

Siyah Elbiseye Beyaz Renkli Kombinasyon

Siyah elbise nasıl kombinlenir denildiğinde zıt bir renkle kombinlenebileceğini unutmayın. Siyah bir elbise ile inci bir küpe ile kolye ve bu takıların renginde olan şık bir çanta ile kombinasyonun tamamlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Siyahın asalet rengi olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Bir önceki yazımız olan İş Görüşmesinde Ne Giymeli? başlıklı makalemizde görüşme, iş ve İş Görüşmesinde Ne Giymeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen