modaTrendler

Sonbahar / Kış 2019-2020 Moda Trendleri

Sonbahar / kış 2019-2020 moda trendleri burada . Dikkat ettiyseniz, dört ana Moda Haftası daha yeni sona erdi ve şimdi önümüzdeki sonbahar ve kış mevsimlerinde ana eğilimlerin ne olacağını kesin olarak tahmin edebiliriz .

Bir çoğumuz için dünya modası karışık görünüyor ve tasarımcılar kesinlikle bu algıya kapılmıyorlar. Sonbahar / Kış 2019-2020 Moda Trendleri ve renkler neler ünlü markaların koleksiyonlarını inceledik ve size ilham veren resimler seçtik.

Birçok durumda kıyamet zaten olmuş gibi hazırlanmış giysiler görmüştük: Son derece minimalist ve faydacı ya da Matrix gibi filmlerden ilham alan kıyafetler. Doksanlar grunge tarzı her yerdeydi ve bu, son zamanlarda oldukça trend olan bir tarz.

Sonbahar / Kış 2019-2020 Moda Trendleri

Bazı tasarımcılar, çevre, savaş ve cinsiyet hakkında birçok açıklama yaparak bu sezon politikadan uzak durmayarak yeniden umut gösterdiler. Yetmişler, oyuncular  için daha umutlu bir zamandı, bu yüzden birçok tasarımcı, bundan esinlenerek 2019 2020 sonbahar kış  moda trendine bir çok Yetmişli  yılları zımbalayan tasarım ilhamları alarak başladı.

Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri
Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri

Ayrıca, daha fazla tasarımcının giysilerini üretmek için geri dönüşüm  ve sürdürülebilir malzemeler kullandığını ve 2019 aksesuarlarında kullanıldığını gördük . Genç tasarımcılardan büyük moda markalarına kadar hemen hemen herkes, 2020 kış modası trendleri için bir şekilde cinsiyetle oynadı. Bazıları kadınlar için erkek giyiminden esinlenen eşyaları işleyerek, bazıları ise unisex giysiler sunarak yaptı. Sonuç olarak, 2019-2020 moda trendlerinin bir kısmı takım elbise, bol pantolon ve büyük omuzlu ceketler ve blazerlerdir.

Bununla birlikte, hayal gücü ve drama için, özellikle de bolca fırfırlar ve hacimli giysiler şeklinde parçalara da biraz yer verildi. Şeffaf giysiler, görünen iç çamaşırları ve korse biçiminde açık üstler gördük. Yüksek modayı sizde stilinizde görmek istiyorsanız, bunlar muhtemelen en çok takdir edeceğiniz sonbahar / kış 2019 moda trendleri. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, en kısa zamanda hepimizin ne giyeceğine dair ayrıntılara girelim!

# 1. Yetmişli Tarzı

Çan inen pantolonlar, yelekler, balıkçı yakaları, kadife , uzun ceketler ve sıcak toprak renkleri – bunlar, tasarımcıların  2019 pist trendlerinden biri olarak geri getirilen Yetmişli yılların modasıdır.

Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri
Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri

Michael Kors’un  kuşaklı elbiseler, toprak tonlu deriler, boyun atkısı  yetmişlere ait tasarımlardır.

# 2. Doksanların Stili

90’ların modası popüler olmak konusunda ısrarcı ve dürüst olmak gerekirse, umursamıyoruz. 90’lar modası hakkında kolay bir şey var – daha soğuk mevsimlerde gerçekten sevdiğimiz bir tür saldırgan zaaffımız.

Katmanlama tehlikelidir, makyaj ve saç biraz dağınık olabilir. Kumaşlar ve silüetler olabildiğince rahattır. Grunge her yerde, ancak bu on yıldan esinlenen sonbahar 2019 moda trendinin diğer unsurları da bu sezon devreye girdi.

Sonbahar Kış Moda Trendleri 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri 2019 2020

Yırtık pantolonlar, bantlar, dokulu denim ve ekose katmanları üzerine katmanlar ve 90’lar grunge ile sonuçlanan unsurların hepsi var. Çoğu zaman T-shirtler veya uzun kollu gömleklerin de Kate Moss veya leopar desenli ceketler üzerine yerleştirilmiş bol kaşkorse elbiselerle gösterildi.

Aynı zamanda,  eril blazerlerin kaşkorse elbiseler üzerine katlandığı 90’lar tarzı vardı. Kaşkorse balıkçı yakalar,   90’lı yılların bu sezonun en büyük ilhamlarından biri olarak geliyor.

3.. İyi bir Gezegen için Geri Dönüşümlü Parçalar

Bilim adamları, küresel sıcaklıklar yükselmeye devam ettikçe geri dönüşü olmayan bir noktaya ulaştığımız konusunda hemfikirler, bu nedenle çevre kesinlikle geri dönüşümlü malzemeler kullanan ve gösterileri sırasında ve sonrasında açıkça dünyaya açık beyanlarda bulunan birkaç tasarımcının aklındaydı. Geri dönüşümlü ve sürdürülebilir materyallerin kullanılması sadece bir trend olmamalı – modada standart bir uygulama olmalı, fakat ne yazık ki durum böyle değil.

Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri
Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri

Umarız önümüzdeki yıllarda uygulama, eğilim raporlarının sayfalarını bırakacak kadar yaygınlaşır, bununla birlikte kapitalizmin bir bütün olarak verdiği zararı geri çevirmenin yeterince yakın olmayacağının farkındayız.

Alexander McQueen’de, Sarah Burton birkaç farklı yeniden yapılandırılmış malzeme kullandı.

Ayrıca dikkat çeken hususlar, üretim sürecinde sürdürülebilirliği merkezleyen ve her aşamada karbon ayakizini sınırlamanın yollarını arayan etiketlerdir.

4.. Cinsiyetçiliğin Sonu

Bu sezon başka bir trend olan unisex kıyafetler gelecek sezon da trend olarak görünebilir.Podyumlar bu sezon gittikçe daha fazla her iki cinsiyete hitap ediyor.

Daha radikal görünüm aslında modası geçmiş gibi gözüküyor. Yaptıkları açıklama, modanın artık bir cinsiyetinin olmadığı ve gerçekten de şaşırmanıza gerek olmadığı yönünde.

Sonbahar Kış Moda Trendleri 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri 2020

İşin unisex tarafında, büyük blazerlerden ve herkes tarafından kolayca giyilebilecek gevşek pantolonlardan oluşan koleksiyonlar var. Telfar, dikkat çekecek başka bir genç marka, 70’lerin Americana’dan ilham alan sokak giyimi kıyafetlerinin tümüyle unisex koleksiyonunu çıkardı.

5.. Bol Kesim takım elbise

Tasarımcılar pistte rahat takım elbise modelleri gönderdiğinde, profesyonel giyimin 2019 moda trendleri için sıkı ve sert olmaktan ziyade rahat ve gevşek olabileceğini etkili bir şekilde söylüyorlar. Ayrıca daha rahat ve daha geniş seçenekler sunarak, elbiseleri gece elbiseleri için daha uygun hale getirir.

Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Takım Elbiseler
Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Takım Elbiseler

6.. Matrix Yeniden Yüklendi

Sonbahar / kış 2019-2020 modası trendleri sizi sıcak tutmak için birkaç farklı seçenek içeriyordu, ama hepsinden iyisi siyah deri trençkotlar .

Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Siyah trençkotlar
Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Siyah trençkotlar

Bununla birlikte, çoğu Matrix , akla gelebilecek her türlü giysi için siyah derinin kullanıldığı Alexander Wang koleksiyonuydu ve modeller, 2019 sonbaharında küçük ve renkli güneş gözlükleri takmıştı . Ayrıca daha birçok sonbahar koleksiyonunda uzun siyah trençkotlar gördük.

7.. Düzensiz Patchwork tasarımlar

Patchwork tasarımları için rahatlatıcı bir şey var. Yıpranmış veya eski moda görünebildiklerinden giymek biraz zor olabilir, ancak sevgiyle hazırlanmış şallar bir şekilde punk rock estetiği ile bir araya getirilmiş rahatlatıcı düşünceleri akla getiriyorlar. Kimliklerin kesişme noktalarında olduğu gibi yeniden kullanım ve devirmenin ne anlama geldiğine dair meditasyonlarla, yama işlerini 2019 moda trendlerinin bir parçası olarak görmek şaşırtıcı değildi.

Sonbahar Kış Moda Trendleri patchwork 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri patchwork 2019 2020

Patchwork baskıları birkaç farklı şekilde akıllıca birleştirmek için kullanıldı. Futbolculardan ilham alan yaka gömlekleri ve elbiseler yapmak için farklı renklerde çizgili kumaşlar bir araya getirildi.

Sonra parti elbiseleri yapmak için bir araya dikilmiş parlak kumaşların karışımı vardı. Sonuncusu ve en etkileyici olanı, işlem sırasında çok fazla cilt gösteren, parlak bir kordon süslemesi ile bir araya gelen birçok kumaş parçasından oluşan bir elbiseydi.

8.. Triko

Tasarımcılar podyum için her yerde olduğu gibi kış için zanaat yapmanın ne demek olduğunu anlamıştı. Pek çok etiket, Missoni ve Pringle of Scotland’a triko ürünleri sergilemek için katıldı, bu yüzden trikolar 2019-2020 moda trendlerine kolayca girdi.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Trikolar 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Trikolar 2019 2020

Örgüler biraz daha olgunlaşmıştı; hatta hepsi eşsiz örme elbiseler sunan JW Anderson, Altuzarra ve Stella McCartney’nin podyumlarında, akşam giyime yönelik.

9.. Fırfırlar

Fırfırlar, 2019-2020 moda trendlerinin sonbahar / kış aylarında oldukça trenddir. En az bir tasarımcıdan emin olabilirsiniz ki fırfırlı kıyafetler sundu. Fırfır yakalı yaka ve omuzlara ek olarak, ana etkinlik olarak fırfır yakalı bir sürü elbisede vardı.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Fırfırlar 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Fırfırlar 2019 2020

Marc Jacobs tarafından Instagram’da keşfedilen yeni  fırfırlar, canlı gökkuşağı renklerinde ışıltılı, bereketli bulutlar gibi modelleri birleştiren tül ve organze gibi sahte kumaşlardan oluşuyordu.

10.. Transparan

Bazı tasarımcılar, kadın formunu sergilemek için sahip oldukları sonbahar / kış 2019 moda trendlerine, gömlekler ve elbiseler için kullanılan her çeşit şeffaf kumaş ile sunuyor. Bu yıl kreasyonlar genellikle bir ceket veya blazerin altına giyilir. (sonuçta sonbahar ve kışın soğuktur), ancak önceki yıllarda olduğu gibi kışkırtıcıydı.

sonbahar kış kadın moda trendleri 2019 2020
sonbahar kış kadın moda trendleri 2019 2020

Bu sezonda şeffaf kumaş kullanımı dikkat çeken diğer tasarımcılar arasında Molly Goddard, Balmain ve Giambattista Valli vardı.

# 11. Denim Üzerine Doymuş İndigo Denim

Denim her zaman modadır, öyleyse neden bir kot etek veya kotu bir kot ceket veya bluzla birleştirmiyorsunuz?

2019 moda trendinin bir parçası olarak özellikle güzel, çünkü sizi sıcak tutacak ama boğmayacak. Bu sezonun yinelemesi , ilkbahardan daha koyu idi , kot ise daha derin ve çivit maviydi.

2020 sonbahar kış kadın moda trendleri
2020 sonbahar kış kadın moda trendleri

# 12. Derin Yakalı Sırt Kapaklı Trençkotlar

Trençkotlar tek başlarına sonbahar trendi olarak sayılmazlar – zarif, şık oldukları ve mevsim için mükemmel koruma sağladıkları için mevsimsel bir elyaftır.

2019 sonbaharının pist trendleri için dikkatimizi çeken şey, bu sezon sergilenen trençkotların birçoğunun, omuzların üzerinden ve sırtından biraz öne sarkan bir kapak türü olan derin bir yakanın olduğu idi. Derin yakanın  amacı, suyu geçirgenliğini uzak tutmaktır, ancak aynı zamanda  ilginç yığınlar ve dokular da ekler.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Büyük Yakalı Trençkotlar
Sonbahar Kış Moda Trendleri Büyük Yakalı Trençkotlar

Gucci’de uzun gri bir trençkot, omuzları keskinleştirmek için çalıştı, 2019 moda trendinin bir diğerine katkıda bulundu ve ayrıca öndeki kapaklar keskin bir üçgen şekline sahip olduğundan benzersiz görünüyordu.

# 13 Kurdelenin Dönüşü

Kurdeleler, boyutlarına bağlı olarak kıyafetlerde tamamen farklı etkileri olabilecek eğlenceli bir detaydır. Büyük boy olduklarında bir görünüme bir mimari unsur eklerler, orta büyüklükte olduklarında tamamen romantikler ve küçükken genç ve kız gibi görünürler. 2019 moda trendinin bir parçası olarak birçok farklı boyutta kurdeleden keyif aldık.

Sonbahar Kış Bayan Moda Trendleri 2019 2020
Sonbahar Kış Bayan Moda Trendleri 2019 2020

Büyük boy kurdeleler Issey Miyake’nin izniyle geldi, burada büyük kışlık paltoların en üstleri olarak etkileyici bir dokunuş verdiler. Erdem’de, kurdeleler doğal bir eklentiydi, markanın kadınsı eserleri ile bilinir. Kurdelede bir miktar karışım vardı, birkaç yayın önünden küçük yaylar akıyordu ve daha ayrıntılı elbiselerin boyun çizgisinde büyük kurdeleler kullanılıyordu.

Orta boy kurdeleler, Milano Moda Haftası’nda   Dolce & Gabbana gibi İtalyan markaların  bluzun boynuna tutturmak ve süslemek için eklenen zarif bir parıltıya sahipti.

14.. Deri Elbiseler

Sonbahar / kış 2019-2020 moda trendleri için pek çok tasarımcı deriyi kumaş gibi işledi, kıyafetler hazırladı, tulumlar ve hatta malzemeden tamamen yeni şeyler yarattı. Deriyi yumuşak ve işlenebilir hale getirdiler, en azından birkaç divanın kırmızı halıya takmayı tercih etmesini sağladılar.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Deri elbiseler 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Deri elbiseler 2019 2020

Alexander McQueen’de muhteşem siyah ve kırmızı deri elbiseler vardı, deri etekleri süsleyen güzel, gür güllere dönüşmüştü.

# 15. Deri Takım Elbise

2019 sonbaharında moda trendleri devam ediyor ve çok fazla deri teması deri kıyafetler var. Bu sezon podyumlarda hem deriden hem de deriden yapılmış pantolon takım elbiseler vardı. Hem onlarca yıl boyunca malzeme ile iş yapan markalardan, hem de sadece ara sıra çalışan markalardan geldiler. Bu trendin gerçek hayatta nasıl tezahür edeceğini görmek ilginç olacak!

Sonbahar Kış Moda Trendleri Deri Takım elbiseler 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Deri Takım elbiseler 2019 2020

Akris’de, deri bir etek takımı takılı ve şık, hatta uzun deri ayakkabılarla eşleştirilmiş. Siyah deri etek ve üst kombin, düğmeli deri üst kısa kollu, etek orta uzunlukta ve her iki öğenin de bir çam ağacı motifiyle süslendiği için biraz daha egzotik bir his uyandırdı. Beyaz çoraplı sandaletler ile giyildi!

Siyah deriden uzaklaşan Sies Marjan’da şık bir kıyafetle koyu mor veya mavi deriden bir takım elbise yapıldı. Salvatore Ferragamo’da, bu sezon pijamalardan esinlenen siluetleri, gevşek deri pantolonları ve düğmeli deri üstleri ile bizi gerçekten çok etkiledi. Eşsiz deri kıyafetler yapan diğer tasarımcılar arasında Nina Ricci, Altuzarra, Off-White ve Drome vardı.

# 16. Gündüz-Gece Tulumları

Tulumlar  birkaç mevsimdir oldukça popülerdi, ilkbaharda tekrarlaması özellikle çok dikkat çekti. Sonbahar / kış 2019-2020 moda trendleri için, tulumlar, çalışan tüm bayanlar için, olabildiğince profesyonel ve ofise uygundur.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Tulumlar 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Tulumlar 2019 2020

Tulum modelleri mükemmel bir şekilde  parlayabilir veya aerodinamik hale getirebilirler ve tek gereken bir çift topuklu ve göz alıcı bir mücevherdir ve hiç kimse kıyafetinizden şikayet edemez .

# 17. Pijama Couture

Her mevsimde, en az birkaç tasarımcının gecelikten ilham almayı seçip, onu gündüz kıyafeti veya hatta akşam kıyafeti olarak sunacağından emin olabiliriz! Geçen sezon kaşkorse elbiseleri büyük bir trenddi, ancak 2019 moda düşme eğilimi için diğer pijama türleri de dikkat çekmeye başladı.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Pijama Tarzı 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Pijama Tarzı 2019 2020

Dolce & Gabbana’da kreasyonlar kadınsı ve romantikti, ipek ve dantelle doluydu, tıpkı İtalyan tasarımcı ikilinin gece kıyafeti için yorum yapmasını beklediğimiz gibi.

# 18. Kesikli Elbiseler

Elbiselerdeki kesintiler nadiren sofistike ile ilişkilendirilir, ancak belki de bu yüzden pek çok tasarımcı 2019 2020 moda trendleri için ekstra deri gösterme yöntemiyle kendilerini zorladı.

Muhtemelen en aşırı (sınır çizgisi yapışkan) yapışkanlığı kazanmak, açık doğasını kolaylaştırmak için Moschino’da kısmen ambalajlamadan yapılmış mor bir elbise. Sağda, açıklıklar modelin kenarını kaburgadan kalçasına gösterirken, diğer tarafta açıklık sadece belini gösterdi. Kıyafetler büyük saçlar  ile sunuldu.

Moda Trendleri Kesikli elbiseler 2019 2020
Moda Trendleri Kesikli elbiseler 2019 2020

Roberto Cavalli’de, zaten kısmen geçirilmiş olan uzun kollu sarı bir elbise üzerindeki kesikler, bunun gerçekten ihtiyaç duyduğu özel bir kombinasyon olup olmadığını merak etmemize neden oldu. Carolina Herrera, Dion Lee ve Proenza Schouler,  kesiği olan dikkat çekici elbiseler sundu.

# 19. Şişme mont

Gerçekten soğuk bir iklimde yaşayan herkesin bildiği gibi, en iyi kışlık montlar ultra kabarık olanlardır. Ne yazık ki, bu kış şişme montlar ve kabanlar, şimdiye kadar etrafındaki en moda seçenek olamayacak kadar büyük ve hacimlidir. Şişme montlar, 2019-2020 kış modası trendlerinin kesin bir parçası; özellikle trençkotun yetmeyeceği yerlerde yaşayanlar için harika.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Şişme Montlar 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Şişme Montlar 2019 2020

# 20. Çadır Elbisesi

Geçen yıl bunu beze elbisesi olarak adlandırdım, ancak sonbahar / kış 2019-2020 moda trendleri için isim pek de işe yaramadı, çünkü şekli aynı olmasına rağmen, elbiseler biraz daha farklı. . Tabii ki, hem uzun hem de kısa, hacimli kıyafetlerden beze veya çadır benzeri bir şekilden bahsediyorum.

2019 2020 sonbahar kış çadır elbiseler
2019 2020 sonbahar kış çadır elbiseler

Herhangi bir eğri ya da bir rakamın ipucu göstermeyen bir elbise. Geçen sezon, bu kıyafetlerin The Handmaid’s Tale’deki kostümden ilham alıp almadığını merak ettim ama vitrinler o kadar zengindi ki, bu sezon farklı hissediyorum.

Bence Vaquera’daki ilham en net olanı: bin yıl evde kalıyor, bu yüzden kutsal alan tasarımların peşindeydi. Büyük bir elbiseden daha rahatlatıcı ve daha dürüst olan nedir? Büyük boy elbiselerden bazılarında büyük bir titreşim varken, diğerleri daha gençti. Saten bir şeftali elbisesi bile bize annesinin elbisesini deneyen çok genç bir kızın hissini veriyordu;

Roksanda’daki hacimli elbiseler, yansıtıcı Koyu  sarı gibi çarpıcı renklerde hazırlandı. Yay ve kumaş katmanlarıyla süslenmiş olmasına rağmen, bu elbiselerde hala sade bir şey vardı.

Nina Ricci ‘nin de uzun, hacimli elbiseleri ürettiklerini görmek ilginçti. Bu siluete geri dönen birkaç etiket Erdem, Marc Jacobs, Y / Project ve Valentino idi.

# 21. Fırfır Yaka

İlham sirk palyaço mu yoksa Elizabeth modası mı olduğu belli değil, 2019-2020 moda trendlerinin en uçları sonbahar / kış sezonu için yapılmış büyük, fırfır yakalı yakalar. Dikkat gerektiren ve çok sayıda hayranlık çeken, aynı zamanda çok fazla alay edilecek bir moda öğesidir. Gerçekten kararlıysanız, bu kreasyonlardan birini deneyin!

Fırfır yaka sonbahar kış moda trendleri 2019 2020
Fırfır yaka sonbahar kış moda trendleri 2019 2020

Tory Burch, bize bu sezon oldukça kolay ve rahat giyilebilir bir koleksiyon verdi, ancak oldukça az sayıda karıştırılmış yaka dahil ederek dikkat çekmeyi başardı. Bunların çoğu, sonbahar sezonunda giyilen basit siyah veya beyaz fırfır yakalardı. Ancak çok az sayıda elbise üzerinde kırışıklıklar iki katmanlı ve daha ayrıntılıydı.

# 22. Modern Korse

Gerçekten tarihsel tasarımlar için bir ilişki gördük, korseler daha önceki yüzyılın en önemli tasarımlarından biriydi. 2019 2020 sonbaharının ve kışının bir parçası olarak, moda trendleri arasında korse, geceleri dış giyim parçası olarak  konumlandırıldı. Yıllar boyunca modası geçmeyecek ve hiçbir zaman yanlış gidemeyeceğinizi düşündüğümüz bir konumlandırma.

Sonbahar Kış Moda Trendleri Korseler 2019 2020
Sonbahar Kış Moda Trendleri Korseler 2019 2020

23.. Kemerler ve Kuşaklar

Korseler olmadan bile, her şey bel ile ilgili, her türlü bel aksesuarı doğal eğrileri vurguluyor. Sıklıkla aşırı bir kadınsı silueti önleyen ve bunun yerine bize cinsiyeti aşan benzersiz bir şekil veren güçlü bir omuzun aksine beli incelten korseler daha hoş. Çoğu zaman, bu etki bir blazerin üstüne bir kemer takılarak elde edildi, bu da 2019 2020 kadın moda trendlerinde sonbaharda gördüğümüz “safari kaşifi” görünümüne katkıda bulundu.

Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Kemerler
Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Kemerler

Bu tam olarak Michael Kors’da yapıldı, hacimli blazerlerin üzerine ince bantların ince bir belin vurgulanmasına yardımcı oldu.

Balmain’de, en iyi femme siluetini yaratan büyük boy ceketlerin üzerine ultra-sıkı kemerler ile ince bel trendinde  sezonun kadınsılığını hissettik.

# 24. Cepler

Kadın kıyafetlerinin ceplere ihtiyacı var” son birkaç yıldır sürekli feminist bir kaçınma olmuştur ve açıkçası tasarımcılar dinlemektedir, çünkü cepler 2019  moda trendlerinden biri olmuştur. Bu sonbahar, her zaman bir çanta taşıma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü tüm cepler ihtiyacınız olan her şeyi taşıma işini yapabilir!

Sonbahar Kış Kadın Modası 2019-2020
Sonbahar Kış Kadın Modası 2019-2020

# 25. Bol Pantolon

Şahsen,pantolonların rahatlığa döndüğü için minnettarım. Bol pantolon, en sevdiğim görünüm türünü oluşturuyor: kolayca şık ve havalı. Gevşek pantolonlar doğasında küçük bir boho’dur, ancak doğru tasarımla profesyonel bir görünümün parçası olabilirler. 2019-2020 moda trendlerinden sonbahar / kışa kadar pek çok tasarımcıda bol pantolon seçeneği görmekten heyecan duyuyorum.

Sonbahar Kış Kadın Modası Bol Pantolonlar 2019-2020
Sonbahar Kış Kadın Modası Bol Pantolonlar 2019-2020

26. Maksi Etekler

2019-2020 sonbahar / kış moda trendleri için uzun etekler, profesyonel giyime romantik bir dokunuş katan mütevazı bir seçenek haline gelmiştir ya da gece giyimi için cesur bir rahat parça.

Akşam saatlerinde giymek için uzun, parlak saten etekler vardı. Bir gece elbisesinin tüm cazibesini veren ancak ayrılıklar şeklinde eşit derecede parlak pileli üstlerle eşleştirildiler.

Sonbahar Kış Kadın Modası Maksi Etekler 2019-2020
Sonbahar Kış Kadın Modası Maksi Etekler 2019-2020

Çoğu maxi etekler oldukça ağır olsa da sarı renkte örme bir şekilde profesyonel bir maxi etek de vardı ve figürleri kucaklayan bir siluet sundu. Gerçekten güzel maksi eteklerle bize sunacak diğer tasarımcılar Ulla Johnson ve Brandon Maxwell’i içeriyordu.

27.. Yapısal Güçlü Omuzlar

Bunlar annenin 80’lerin güçlü omuzları değil. Büyük omuzlar yavaş bir dönüş yapıyorlardı, 2019 sonbahar / kış moda trendleri bize modern, şiddetli ve toplumsal cinsiyete bürünmüş, keskin, yapısal bir yaklaşım kazandırıyor.

Sonbahar Kış Kadın Modası ve Trendler 2019-2020
Sonbahar Kış Kadın Modası ve Trendler 2019-2020

28.. Askeri teçhizat

Belki de Orta Doğu’daki sürekli süren savaşlar, toplumdaki kutuplaşma ya da kadınlara yönelik saldırılar… her iki şekilde de tasarımcıların ordu üniformalarını ve askeri teçhizatı 2019 moda trendleri için yarattıklarına yansıtma ihtiyacı hissetti.

Sonbahar Kış Kadın Modası Askeri Montlar 2019-2020
Sonbahar Kış Kadın Modası Askeri Montlar 2019-2020

Mesela Prada’da, ordu üniformaları, uygun etek veya pantolonlarla giyilen zeytin yeşili bombardıman ceketlerinde geldi. Stella McCartney’deki zeytin yeşili tulum, askeri pilot üniformalarından esinlenmiştir.

Askeri ilhamın yepyeni bir şeye döndüğü bazı markaların tasarımlarından da  bahsetmeliyiz: modeller zeytin yeşili   taktik yeleklerle modellenmiş ve ceplerle kaplı korse giydi. Kadınsı ve erkeksi, estetik ve faydacı en eşsiz kombinasyonuydu… Yüksek modayı bu kadar heyecan verici kılan kontrastların evliliği.

# 29. Pileli Etekler

Pileler her zaman moda olan detaylar arasında.  2019-2020 sonbahar / kış moda trendleri içinde etek modellerinde dönüşlerini gösteriyor. Geçen sezonun pileli bluzlarından çok daha mantıklıdır. Yeni bir tasarım giysi satın almak zorunda değilsiniz, muhtemelen zaten dolabınızın arkasında  hazır bir pileli etek vardır. Şimdi, onu başka birine vermek zorunda değilsiniz bu gelecek sonbahar yine neşe verecek!

Sonbahar Kış Kadın Modası Pileli Etekler 2019-2020
Sonbahar Kış Kadın Modası Pileli Etekler 2019-2020

# 30. Safari kâşif Chic

Safari gezgini görünüşü geri döndü… belki tasarımcılar ilk başta neden stil dışına çıktığını unuttular.

Isabel Marant’a göre, kaşif teması oldukça açıktı, çünkü modeller baştan ayağa kumlu renkler giymişti. Bol botları ve blingy kuşaklarıyla süslenmiş waist’ler, yardımcı olamadığım şeylere kentsel bir moda tutumu kattılar ancak “safari üzerinde beyaz insan” görüntüsü olarak düşünün .

Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Renkler
Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Renkler

Açık renklerde kalem eteklere veya pantolonlar ve onlarla giyilen kuşaklı blazerler kesinlikle safari gezgini etkisi yaratıyordu.

# 31. Kadife ve Süet

Kadife ve kadife vintage dokunuşla hem doku olarak yumuşak, hem de hafızada 90’lara ait kuzenlerdir. Süet ile Dokusal değerleri de benzerdi. Her iki malzeme de sıcak ancak zarif, bu nedenle 2019 2020 sonbahar kış moda trendine son derece uygun.

Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Kadife ve Süet
Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Kadife ve Süet

32. Taktik Balıkçı Yakaları

Balıkçı yaka, ’70’lerden ilham alan sonbahar / kış 2019-2020 moda trendleri ile geri döndü. Kişisel ilham kaynağınız Michel Foucault, Greta Garbo, Steve Jobs veya Audrey Hepburn olabilir ya da bir boğazlı yaka gibi kazaklar olabilir, çünkü önümüzdeki sonbaharda ve kışın boynunuzu sıcak tutacak başka trend bir öge. Tasarımcılar ve stilistlerin ve podyumların bize  gösterdikleri gibi, çok farklı şekillerde giyilebilirler.

Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Balıkçı Yaka Kazaklar
Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Balıkçı Yaka Kazaklar

Örneğin Tom Ford’ta, şık ama profesyonel bir hava vermek için balıkçı yakaları blazerlerin altına giyildi. Versace, her zaman olduğu gibi, bize aşırı derecede şıklık veriyordu, ancak parçalar kendileri giyilebilirdi! Donatella modelleri, eteklerin üzerine veya blazerlerin altına giyilen parlak renkli balıkçı yakalarını sundu,  üzerlerinde giyilen sütyen farklı bir tarzdı.

# 33. Pelerinler

Pelerin modaya olan tutkusunu dünyaya duyurmak isteyen kadın için en önemli kış kıyafetidir. Öncelikle ayrımı açıklayalım: pelerin boynuna tutturulmuş, sırt, kollar ve göğüste çarpan daha kısa, kolsuz bir giysidir. Bir pelerin aynı, ancak çok daha uzun ve bu nedenle daha sıcak.

Kış modası 2019-2020 moda trendleri, 19. yüzyıldaki romantizmi dokunuşuyla herhangi bir stile oturtmak için bize farklı tarzlarda muazzam pelerinler  seçti.

Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Pelerinler
Sonbahar Kış 2019-2020 Moda Trendleri Pelerinler

Prada ve Miu Miu koleksiyonlarının bir kısmını pelerinlerden yaptı. Prada pelerinleri, ilhamlarını gotik korkudan alan bir koleksiyonda koyu kahverengi ya da siyah dantelden yapılmış, biraz karanlıktı. Miu Miu pelerinleri, daha hantal bir tasarım ve siyah, lacivert ve hatta birkaç kamuflajda büyük düğmelerle daha romantikti (ve aynı zamanda daha sıcaktı)!

# 34. Cilveli Culottes

Culottes, havalı Fransız kız stili ile yoğun şekilde ilişkilendirilen bir tür kısa pantolonlardır ve 2019 2020 moda trendlerinde sonbaharda geri dönüş yapıyorlar. Sonbahar için çok pratikler, özellikle de ofis kıyafetleri için.  İlk bakışta A-line etek gibi görünebilirler, bu da onları profesyonel ortamlara eğlenceli hale getiren eğlenceli bir seçimdir.

Sonbahar Kış 2019-2020 Culottes Moda Trendleri
Sonbahar Kış 2019-2020 Culottes Moda Trendleri

#35. Rahat Kapitone

Chanel ve Prada gibi markalar gibi kapitone tasarımcıları sayesinde, özellikle ayakkabı ve el çantası aksesuarları için kapitone, deri ile yakından ilişkili hale geldi. Bununla birlikte, kumaşlar söz konusu olduğunda, kapitone (yastıklı, ılık bir ürün elde etmek için iki ya da üç kumaş parçasını bir araya getirme tekniği) battaniyeler ya da döşemeyle ilişkilidir.Sonbahar / kış 2019 2020 moda trendleri için, kapitone tekniği bazı muhteşem eserler için kullanıldı..

Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Kapitone Kumaş Kıyafetler
Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Kapitone Kumaş Kıyafetler

# 36. Sıcak polar

Sıcak ve rahat polar 2019-2020 moda trendleri sonbahar / kış için harika bir ektir. Bunu ultra-gündelik olarak düşünmeye meyilliyiz ama onları özel günlerde de giyebiliriz.

Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Polar Kıyafetler
Sonbahar Kış 2019 2020 Moda Trendleri Polar Kıyafetler

Bir koyun derisine benzer, yün aslında bir vegan sentetiktir, böylece hayvan severler suçluluk duymadan giyebilirler.

#37. Taklit Kürk Mantolar

Kürkle moda konusunda tartışmalar, birçok insanın, hayvan kaynaklı materyali boykot etmeyi seçmesiyle, çoğu zaman kaynağın ne kadar acımasız olabileceğini gösteren sahnelerin arkasını gördükten sonra devam ediyor. Podyumlarda kürklü mantolar için hala bazı yerler var, özellikle de sahte kürk veya geri dönüşümlü kürkten yapılmışlarsa, yine de etik olarak şüpheli olabilirler.

Taklit Kürk Mantolar 2019 2020
Taklit Kürk Mantolar 2019 2020

2019-2020 moda trendleri sonbahar / kış listemiz için, sahte olan olan bu muhteşem kürk mantolara dikkat çekiyoruz.

# 38. Kürk Yakalar ve Kollar

Tasarımcıların bu sezon aklında başka şeyler olduğu için, 2019 2020 sonbahar / kış moda trendleri büyük ölçüde cazibeye kapılmıyor. Ancak, pırıltıların farkına vardığımız bir miktar sihir ürk yakalar ve kollarda geldi.

Kış Modası 2019 2020 Kürk yaka ve kollar
Kış Modası 2019 2020 Kürk yaka ve kollar

Paris’te bugünlerde trend olan genç tasarımcı Marine Serre’den paltolarla başlayacağız. Uzun renk trençkotlar yarattı, parlak renkli renklerde suni kürkten manşetler ve yakalarla süslendi. En iyi ihtimalle pop art cazibesiydi.

Denim ve ordu yeşili montlardaki kürklü süs, çekiciliğe oranla ihtiyatlı soğuk hava hazırlıklarına benziyordu, özellikle de koleksiyonun tamamının faydası göze çarpıyor.

# 39 İpek Elbiseler

Zarif bir siluete dayanmak zordur ve hiçbir siluet, gece giyimi için vücudu uzatan gibi zarif değildir. Modellere asılmış, zemine yavaşça akan ve sarkık ama sofistike bir vibe veren elbiseler, en sevdiğimiz sonbahar / kış 2019-2020 moda trendlerinden bazılarıydı – yakında kırmızı halıda görmeyi umduğumuz elbiselerdi.

Sonbahar Kış İpek Elbiseler  2019 2020
Sonbahar Kış İpek Elbiseler  2019 2020

Parlak ipek elbiseler oldukça  zengin görünüyorlardı. Dramayı seven kadınlar için bir chartreuse sütun elbisesi vardı ve daha kısıtlı zevkleri olanlar için eşleşen bir pelerinle eşleştirilmiş beyaz bir tane vardı.

# 40. Günümüz Tweed

Tweed moda ve aynı zamanda Chanel ile sonbahar / kış 2019-2020 moda trendleriyle de eşanlamlıdır, çünkü bu rahat sonbahar malzemesini yalnızca Chanel markasında değil, aynı zamanda diğer önemli markaların  sonbahar koleksiyonlarında da gördük. Tweed, son moda modellerinde, dış giyimden klasik ofis hazır etek elbiselerine, pantolonlardan romantik elbiselere kadar herhangi bir tasarımda ortaya çıktı.

Kış Modası 2019 2020 Tweed Montolar ve Takımlar
Kış Modası 2019 2020 Tweed Montolar ve Takımlar

Bir önceki yazımız olan LC Waikiki Kadın Mont Modelleri 2020 başlıklı makalemizde 2019 lc waikiki, lc waikiki ve lc waikiki 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 2020 kış moda trendleri kadınlar için muhteşem! En havalı kıyafetler ise deri pantolonlar ve eşofman takımları.

  2. Kuş modası 2020 kadın moda trendleri hakkında geniş kapsamlı bir içerik olmuş teşekkürler. Kot pantolon ve deri pantolonlar olmazsa olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen