Takı

Söz ve Nişan Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

Söz ve Nişan Yüzüğü

Yüzük evlilik ve ilişkilerin en önemli temsilcisidir. Hangi elde olduğu ise ilişkinin ciddiyetini ve boyutunu belirler. Bayanlar genelde yüzüğün hangi elde ne anlama geldiğini biliyor olsa da erkekler bu konuda pek başarılı değildir. Bunun içinde sözlenen, nişanlanan ya da yeni evlenecek olan bir erkek genelde yüzüğün hangi parmağa takıldığını bilmez. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise erkeğin ilgi alanlarının bayanlara göre farklı olmasıdır. Bizde buradan yola çıkarak söz ve nişan yüzüğü hangi ele takılır? Konulu bir makale hazırlayalım istedik.

Bir ilişkinin evresine göre parmaktaki yüzükler yer değiştirir. Nedeni çok bilinmiyor olsa da altında ilişkideki merakın ve heyecanın artırılması olabilir. Çünkü ödül insanın doğasında olan ve insanı güncel yaşam içerisinde diri tutan en önemli şeydir. Evlilik öncesinde yüzüklerin parmak değiştirmesi ise bir ödül olarak değerlendirilebilir. Yani iyi bir söz ve nişan evresi tamamlanarak mutlu bir şekilde yüzüğün diğer parmağa geçmesi gibi tanımlanabilir.

İlginizi Çekebilir : Gelinlik Modelleri

Yüzük takılması ilişkide zorunlu değildir, fakat evliliğin resmi bir simge ile taçlandırılmış olması da önemlidir.  Şimdi isterseniz sözü daha fazla uzatmadan söz ve nişan yüzüğü hangi ele takılır? Bir göz atalım.

"<yoastmark

Söz Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

Bir ilişkinin yüzük evresine geçebilmesi sözle olur. Bunun için çiftler kendi aralarında ilişkinin resmileştirilmesine söz yüzüğü tanımlaması yapmıştır. Söz yüzükleri ince alyans ya da tektaş şeklindedir. Bu dönemde yüzüğün hangi parmağa takıldığından ziyade amacı önemlidir. Yani bu yüzüğün takılmasının nedeni “benim başım bağlı” demektir. Söz yüzükleri sağ ele takılırken isteğe bağlı olarak da sol ele geçirilebilir.

"<yoastmark

Nişan Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

Söz sonrasındaki merasim nişandır. Nişan ilişkinin biraz daha ciddi boyutudur ve sözle birbirini yakından tanımaya başlayan çiftler bir adım daha atarak nişan evresine geçer. Söz ve nişan arasındaki süre evlilik öncesinde çiftlerin fikren uyumunun derecesinin tespit edilmesini sağlamaktır. Eğer ki söz ve nişan dönemi aynı ciddiyet ve güzellikle geçerse bir sonraki adım alyans yani evlilik olacaktır. Nişan yüzükleri çift olarak satılır bu birliği temsil eder. Çiftler alyansla bu durumu resmileştirirken artık işler daha da ciddiye gidiyor demektir. Nişan yüzüğünün takıldığı parmak ise sağ parmaktır.

Bu makalemizde söz ve nişan yüzüğü hangi ele takılır? ayrıntılı bir bilgi verdik.

Bir önceki yazımız olan Kulak piercingleri : 2019 Yazının en havalı trendi başlıklı makalemizde dış kulak piercingleri, High Lobe Piercing ve Kulak iç kıkırdak piercingleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen