Fitness

Spor Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor Giyim  

Egzersiz yapmaya başladığınızda, giysiler için en iyi kararın, uzun süredir giymediğiniz eski tişört ve eşofmanlarınız olduğunu hissedebilirsiniz. Sağlığınızı garantilemek çok önemlidir ve size uygun egzersiz kıyafetleri giymek bunu başarmanızı sağlayabilir.

Egzersiz Kumaşları

Herhangi bir egzersiz giysisi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli şey kumaşlardır. İpek, keten, yün ve pamuk tüm kumaşlar rahat ve doğaldır. Egzersiz yapmak söz konusu olduğunda, kendinizi kuru hissetmek için teri emmeye yardımcı olan bu tür giysiler satın almak yerinde olacaktır.

Spor Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Spor Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pamuk teri tutar, ancak kuruması daha fazla zaman alır ve bugün dokular, cildinizden teri çekerek vücut sıcaklığınızı eşit tutar ve size daha önemli bir teselli verir. Sadece harika görünmeyen, aynı zamanda rahat olan parçalar için hem genel hem de tasarlanmış dokulardan spor kıyafetleri kullanın .

Vücuda oturan kumaşlar

Vücuda oturan eşofman altı, egzersiz veya yoganın en temel spor giyimidir. Likralı ve spandeksden yapılan vücuda oturan giysiler benzer bir noktada kalırlar ve yıkandıktan sonra bile şekil değiştirmezler.

Spor Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Spor Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıkıştırma kumaşları

Laktik asit, egzersiz yaparken kaslarınızın yanmasından sorumludur. Basınçlı kumaşlar, vücut bölgelerinizin doğru hareketleri ile vücudunuzdaki kan akışının artmasına yardımcı olur. Daima amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacak kıyafetleri seçin.

Rahatlık için

Spor giyim için para harcamak iyi bir yatırımdır ve satın almadan önce spor giyimin rahatlık seviyesini kontrol etmek gerekir. Yoga yaparken, koşarken,  şınav çekerken ve oynarken vücudunuzun hareketlerine odaklanmanızı sağlar.

Bir önceki yazımız olan Yoganın Faydaları başlıklı makalemizde Yoganın Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen