Stil Önerileri

Stil Nedir?

“Stil” terimi kullanıldığında, genellikle kişinin modasına veya dış görünüşüne atıfta bulunur. Ama size stilin omuz uzunluğu saç kesiminizden, modaya uygun ceketinizden veya ayakkabılarınızdan çok daha fazlası olduğunu hatırlatmak isteriz.

Stil, basitçe söylemek gerekirse, içsel varlığımızı dışa doğru nasıl ifade ettiğimizdir. Bu, tüm düşüncelerimizi, duygularımızı, ilgilerimizi ve değerlerimizi içerir. Dışarıdaki her şey sadece içeride olanın bir yansımasıdır.

Çoğu insan, yaptığım şeyin sadece insanların dış görünüşlerini iyileştirmek olduğunu düşünüyor. “Stil koçu” veya “imaj danışmanı” duyduklarında düşündükleri şey budur.  Kendimi bir ifade koçu olarak düşünmeyi seviyorum, çünkü modanın sizin tarzınızın sadece bir parçası olduğuna kesinlikle inanıyorum.

Çoğumuz çoğu zaman neyi anlattığımızın farkında değiliz. İster yakın bir arkadaşımız ister akrabamız aracılığıyla olsun, dış bir kaynaktan öğrendiğimizde, kendimizle ilgili sahip olduğumuz ideal vizyondan uzak görünür.

Hepimizin kendimizle ilgili değiştirmek istediğimiz şeyleri var. Çekici olmayan kusurlarınızı veya tavırlarınızı belirledikten sonra, onu değiştirme gücüne sahip olacaksınız.

Ben sadece stil konusuna ve kişilerarası ilişkilerimizde daha etkili olmak için kendimizi her yönden nasıl geliştirebileceğimize takıntılı biriyim. Her erkeğin karizmatik olma kabiliyetine sahip olduğuna inanıyorum.

Stil Nedir?
Stil Nedir?

İtibarınız / Markanız

Harika bir kişisel marka veya itibar oluşturmak, herhangi bir ortamda ne kadar etkiye sahip olacağınızın anahtarıdır. İtibarınızı her şeyin üzerinde koruyun, çünkü bir kez lekelendiğinde, insanların kim olduğunuza bakışını değiştirmek çok zordur.

İnsanlar ilk başta seninle ilgili her şeye inanacaklar ve sonra gerçek olup olmadığını görmek için gözlerini sana dikecekler. O zaman onların sizin algılarıyla tutarlı olan bilgiler mevcut resimlerine eklenecek, olmayanlar değiştirilecek veya kaldırılacaktır.

Stil Nedir?
Stil Nedir?

Giyim / Moda anlayışı

Giydiğiniz şey tüm izleniminizi oluşturmayacak olsa da, ilk izleniminizin% 80’inden fazlasını oluşturuyor. Giydiğiniz şey, ağzınızı bile açmadan önce başkaları üzerinde bıraktığınız izlenimi başlatacak olan şeydir. Bu, insanların söylediğiniz ve yaptığınız her şeyi filtreleyeceği yerdir.

Tarz = ifade, ilettiği mesajı görmezden gelirken istediğiniz her şeyi giyebileceğiniz anlamına gelmez. Negatif bir etkiden daha olumlu bir etki yaratmak için aşina olmanız gereken, belirli giyim türleriyle konuşulan bir “dil” vardır.

Bir önceki yazımız olan Her Kadının Sahip Olması Gereken 8 Ayakkabı başlıklı makalemizde ayakkabı, Her Kadının Sahip Olması Gereken 8 Ayakkabı ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen