Stil Önerileri

Stressiz Düğün Hazırlığı İçin İpuçları

Bir yaz düğünü planlamak kolay değil. Bir mekanı, ve kimi davet edeceğinizi bulmanın yanı sıra, çeşitli ihtiyaçlarla karşı karşıya kalıyorsunuz, bu nedenle işler stresli hale gelebilir.

Ancak düğün öncesi stresi en aza indirerek, tırnak yemeden ve gözünüzde yorgun bir ifade olmadan gelmeniz için atabileceğiniz adımlar var. Her saniyenin tadını çıkarabilmeniz için düğün hazırlığınızın zirvesinde kalmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını listeledik.

Organizasyona Başlayın

Planlamanızın zirvesinde kalmak ve olabildiğince organize olmak, planlama sürecinin stresini atmanıza yardımcı olur. Düzenli olmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz şeyler şunlardır:

Her şeyi listeleyin: önemli tarihler, konuk sayısı ve maliyetler.

Tüm düğün planlamasını tek başına üstlenmenize gerek yok. Bunun yerine,Aileniz ve arkadaşlarınız şüphesiz yardım etmek isteyeceklerdir, onlara bırakın.

Mekanları gezmenin sıkıcı olduğunu düşünmeyin, en yakın arkadaşlarınızla heyecan verici bir gün olabilir.

İşten izin aldığınız gün birkaç düğün mekanı gezebilirsiniz.

Güzellik Hazırlıkları

Saç ve makyaj uygulamasının çoğu gibi bazı şeylerin düğün gününe kadar beklemesi gerekir, ancak her şeyin olabildiğince sorunsuz gitmesini sağlamak için önceden yapabileceğiniz şeyler vardır:

Uzun, hacimli kirpikler için kirpik uzantıları alarak maskara ihtiyacını ortadan kaldırın.

Düğünden önceki hafta sonu kaşlarınızı boyatın; kaşlar yüzü çerçeveler ve bu, daha az makyajla kurtulabileceğiniz anlamına gelir.

Düğünden önceki günlerde ağda yapın. Düğün gününüzde aceleyle tıraş olmayı beklemeyin, çünkü kendinizi kesme veya kızarıklığa neden olma olasılığınız daha yüksektir.

Yaz gelini gibi görünmek için sahte bir bronzluk kullanmayı planlıyorsanız, elbisenizi giymeden önce birkaç deneme yapmayı düşünün; bu şekilde, daha koyu mu yoksa daha açık mı olmayı tercih edeceğinizi anlayabilirsiniz.

Kendinize bakmanın en iyi yollarından biri basit egzersiz rutini geliştirmektir. Egzersizin sadece psikolojik olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da olumlu bir etkisi vardır, bu nedenle her gün uzun bir yürüyüşe çıksanız veya yüzmeye, tenise ya da yogaya başlasanız da, egzersiz yaptığınızda salınan stresi azaltan endorfinler sizi mutlu hissettirecektir.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? başlıklı makalemizde Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen