Faydalı Bilgiler

Süet Ayakkabıların ve Botların Bakımı Nasıl Olur

Süet Ayakkabıların ve Botların Bakımı Nasıl Olur

Hepimiz iyi bir süet ayakkabı ve bot veya bir süet ceketi seviyoruz . Ama süetinizi iyi durumda tutmak nasıldır? Özellikle kış ve ilkbaharda özel bakıma ihtiyacı olabilir. Yağmur, karla karışık yağmur ve dolu gibi kış şartları, özellikle süet maddelere karşı nazik değildir ve nisan yağmurunda işler daha da kötüleştirir . Ancak, biraz planlama ile süetle nasıl ilgilenileceğini tam olarak bilerek onları yalnızca yıl boyunca giyemezsiniz, aynı zamanda onları kış koşullarında da kullanabilirsiniz.

Süet ayakkabılarınızın ve botlarınızın yeni gibi görünmesini sağlamak için bu altı ipucunu bilin.

Süet Ayakkabıların ve Botların Bakımı Nasıl Olur

Koruyucu Sprey ile Süetini Kapat

Güneş kremi olmadan kumsala gidemezsiniz ve benzer şekilde, ilk önce onları düzgün bir şekilde  kış şartlarında sokaklara çıkmamalısınız. Süet Ayakkabıların ve Botların Bakımı için öncelikle yapacağınız işlem koruyucu sprey kullanmaktır. Eczanelerden, ayakkabı tamir mağazalarına kadar her yerde koruyucu spreyler bulunur ve özellikle  Süet ve Kumaş için su kovucularının büyük hayranlarıyız . Bir süete sızdırmazlık maddesinin ince bir şekilde uygulanması birkaç ay sürecektir (bu doğru, her birkaç ayda bir kullanmanız gerekir) v   kir tutmaya ve lekeleri durdurmaya yardımcı olacaktır. Püskürtme işleminden önce akılda tutulması gereken bir ipucu: Püskürtmeden önce ve sonra süet fırçası ile fırçalamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Talk pudrası veya mısır unu kullanın

Süet ürününüze sıvı dökülürse, alanı temiz bir bezle veya havluyla silin ve ardından bir tabak mısır unu veya talk pudrası uygulayın. Gece boyunca kurumasını bekleyin ve ardından ertesi gün süetleri, kurutulmuş tozu çıkarmak için süet fırçaları ile fırçalayın.

DAHA FAZLASI:  En Sevdiğimiz 2019 Çanta Trendleri

Kurutulmuş Lekeleri Beyaz Sirke ile Çıkarın

Kurumuş lekeleri kir gibi yaklaştırın, biraz farklı. Hızlı bir şekilde düzeltmek için,  zımpara tahtası ile kiri silin. Daha ağır lekeler için, az miktarda beyaz sirke ve temiz bir havlu kullanarak lekeyi temizleyin. Lekenizin kaybolduğunu görene kadar gerektiği kadar tekrarlayın.

Bir diş fırçası kullanın

Süetiniz yorgun ve düzleşmiş görünmeye başlarsa, temiz bir diş fırçası veya havlu ile temizleyin. Gerçekten kötü durumda ise, ayakkabınızı buhardan (hatta bir çaydanlığın içinden gelen buharda bile) birkaç saniyeliğine tutup fırçalayın.

Süet’i Suyla Temizlemeyin!

Bu, sezgisel görünebilir, ancak süeti yalnızca suyla temizlemeye çalışmayın; bu durum süetin hem rengini hem de yapısını etkileyebilir.

Profesyonelce Temizlensin

Hepsi başarısız olursa, ayakkabılarınızı profesyonel bir şekilde temizlemeyi düşünün. Açıkçası, bu süetinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için sağlam bir yoldur. Kış aylarındaki süet çizmelerinizi veya ceketinizi sıcak aylarda depoya atmadan önce yapmanız gerekenler de harikadır .

Bir önceki yazımız olan Ağrısız Topuklu Ayakkabılar: İşe Yarayan 8 Uzman İpuçları başlıklı makalemizde ağrısız topuklu ayakkabı nasıl giyilir ve topuklu ayakkabı nasıl seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen