Faydalı Bilgiler

Süet Botları yenilemek için temizleme ipuçları

Evde Yıpranmış Süet Botların Yepyeni Görünmesini Sağlayın

Süet bot ve ayakkabılar ilkbahar sezonunda tekrar kullanılır. Resmen sonbahar / kış gardırobunuzun temel bir parçası (ve ilkbahar / yazınız da). Sokak tarzı yıldızları en çok bu süet botları sever ; ayak bileği botları , diz üstü süet çizmeler ve bunların arasındaki her şey. Bu yıl süet çorap botlarda çok moda oldu.

Tek sorun? Süet temizliği oldukça sıkıntılı olabilir. Yanlış yaparsan, sevgili botlarını ve ayakkabılarını mahvedebilirsin. Fakat doğru yaparsanız, süet güzelliklerinizin maksimum ömrüne ulaşmasını ve aşınma sonrası yeniden yepyeni olmasını sağlarsınız. Ve önceden hatırlayabiliyorsanız: Tüm yeni süet ayakkabı ve botları, ilk etapta bozulmamış hallerini uzatmak için süet koruyucu ile püskürtülmelidir. Ayrıca (bunun zor olduğunu biliyoruz), açık renkli süet ayakkabılarınızı yağmur altında giymeyin

Süet bot ve ayakkabının nasıl temizleneceğine dair süper kullanışlı (ve uygun maliyetli) ipuçlarımızı okumaya devam edin.

1. Süet temizleme fırçası satın alın

Öncelikle düzgün bir süet temizleme fırçası  akıllıca bir seçimdir.   Ayakkabılarınızı temizlemek için bir tane kullanırken, yalnızca liflerin yönünde fırçaladığınızdan ve fırçayı yüzey üzerinde ileri geri hareket ettirmekten kaçındığınızdan emin olun.

2. Temizlemeden önce botların içine buruşuk kağıtlar yerleştirin.

Temizleme işlemine başlamadan önce, ayakkabıların içine yeterince gazete kağıdı veya kağıt gibi buruşuk kağıt koyun, böylece üzerinde çalışmaya devam ederken doğal şekillerini korurlar.

3. Yüzeyini temiz bir banyo havlusuyla ovalayın.

Yeni süet temizleme fırçanızla fazla kiri temizledikten sonra, ayakkabıları temiz bir havluyla hafifçe ovalayın. Su yok, hiçbir şey yok – yalnızca temiz ve yumuşak bir havluyla onları silin ve toz ve kir tabakalarını temizleyin.

4. Bir silgi ile lekeleri çıkarın.

Herhangi bir leke fark ederseniz, kendinize bir süet silgisi alın ve su, yağ veya kiri nazikçe silin.

5. Gerçekten sert kirler için beyaz sirke kullanın.

Ayakkabılarınız üzerinde şekerli, yağlı, yiyecek veya şarap gibi daha sert lekeler varsa, temiz bir beze biraz sirke dökün ve etkilenen bölgeleri yavaşça silin.

Bir önceki yazımız olan Her kotun size uyması için bunları yapın! başlıklı makalemizde çok dar kot pantolon nasıl açılır, dar kot nasıl açılır ve geniş kot pantolon nasıl daraltılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen