Güzellik

Sütyen Takmamak Sarkmaya Neden Olur mu?

Sütyen Takmamak Sarkmaya Neden Olur mu?

Göğüsleriniz çeşitli nedenlerle sarkabilir. Sarkma, göğüs içindeki destekleyici yapıları oluşturan bağlardaki değişikliklerin bir sonucudur. Zamanla ve çeşitli nedenlerle bu bağlar uzayabilir ve zayıflayabilir. Ama sutyen takmamak buna tek sebep değildir.

Sarkmış bir göğüs tıbbi bir endişe kaynağı olmasa da, göğsün büyüklüğüne ve sarkıklığın derecesine bağlı olarak, sırt ağrısına ve psikolojik sorunlara yol açabilir.

Göğüsler Neden Sarkar?

Kadın göğüsleri yağ ve süt kanallarından oluşur. Diyet, hamilelik veya diğer sağlık sorunları nedeniyle kilodaki artışlar memeye ağırlık ekleyebilir. Bu, Cooper bağlarının doğal genişlemesine neden olur . Örneğin emziren anneler, bebek sütten kesildikten ve göğüsleri küçüldükten sonra bile sarkma yaşayabilir.

Egzersiz Yapmak

Zinde ve sağlıklı kalmak vücudunuz için harikadır, ancak egzersiz rutininizin etkisine ve düzenliliğine bağlı olarak göğüslerinizin zıplamasına veya bir şekilde gerilmesine neden olabilir. Zamanla bu, bağların gerilmesine ve potansiyel sarkmalara neden olabilir. Bu durumda, egzersiz sırasında göğüs hareketini en aza indirmek için tasarlanmış özellikle sıkı, destekleyici spor sütyenleri giymek bu etkileri azaltabilir.

Sütyen Takmamak Sarkmaya Neden Olur mu?
Sütyen Takmamak Sarkmaya Neden Olur mu?

Yaş

Yaşlandıkça, doğal olarak, göğüslerdekiler de dahil olmak üzere vücuttaki bağ dokusunu oluşturan protein olan kolajeni kaybederiz. Bu kollajen parçalandığında, yerçekimi ile birleştiğinde, bir miktar doğal sarkma meydana gelecektir.

Sarkık Göğüsler Toparlanır mı? Tekrar Eski Haline Döner mi?

Cooper bağları bir kez gerildiğinde, hasarı tersine çevirmek için doğal olarak yapabileceği çok az şey vardır. Ancak sorunu maskeleyebilecek kolay düzeltmeler var. Örneğin cerrahi seçenekler memenin şeklini ve dolgunluğunu hem eski haline getirebilir hem de iyileştirebilir.

Egzersiz Yapmak

Bir kadının göğüsleri aslında hiç kas içermez, ancak göğüslerin altındaki kasları çalıştıran egzersizler sarkma görünümünü azaltabilir ve doğal yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.

Diyet

Tükettiğiniz yiyecek ve içecekler vücudunuzun kolajen üretmesine yardımcı olabilir. C vitamini kaynakları, fitoöstrojenler, Omega-3 Yağ asitleri ve L-Arginin amino asidi içeren bir diyet , cildinizin elastikiyetini ve genel sağlığını korumada uzun bir yol kat edecektir .

Bir önceki yazımız olan 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? başlıklı makalemizde 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen