saç modelleri

Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Taç örgü bayanların en çok beğendiği ancak kendilerinde yapmaya cesaret edemedikleri modeller arasında yer almaktadır. Bu makalemizde taç örgü nasıl yapılır? Onu anlatalım istedik.

Taç Örgü Yapımı

Taç örgü yapımına başlamadan önce saçların kuru ve dolaşmamış olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Saçlarınızı çözmek için geniş dişli bir tarak kullanmalısınız. Kafanızın sol ön bölümünden göz hizasına kadar başlayarak satış üç farklı kısma bölün ve örmeye başlayın.

Hiçbir saç gevşek kalmayacak şekilde saçınızı örün.

Üç parçanızı, iki tel bir elde tutun ve üçüncü tel diğer elinize gelecek şekilde alın. Sağdaki ipi alıp merkezin üzerinden geçirerek birkaç sıra normal örgü oluşturun. Ardından ipi soldan alın ve merkeze doğru çaprazlayın. Çapraz hareketinizi tekrarlamadan önce, üst taraftan biraz daha saç toplayın ve bu bölüme ekleyin; şimdi saçın bu büyük kısmını örgünün orta kısmı üzerinden çaprazlayın.

Hiçbir telin dışarıda kalmadığından emin olarak başınızın etrafında yatay olarak çalışın.

Başınızın sağ tarafına gelene kadar örmeye devam edin. Örgü hala göz hizasında olmalıdır.

Normal bir örgüyle örmeyi bitirin ve örerken saçı yukarı doğru çekin ve ucunu bir lastik bantla sabitleyin.

Başınızın üzerinden çekin ve bobin pimleri ile sabitleyin. Gerektiğinde sabitleyin ve uçları çok iyi sakladığınızdan emin olun, böylece kesintisiz bir örgü gibi görünebilir.

Taç Örgü İçin Malzemeler

  • Geniş Diş Tarağı
  • Şekillendirici Tarak
  • Aerosol Saç Spreyi
  • Bobby Pimleri
  • Saç bandı

Saç örgüleri farklı çeşitlerde yapılabilir. İsveç taç örgüleri ise İsveç’li kadınların şık görünebilmek için gündelik yaşamda en çok tercih ettiği modeldir.Bu modeli yapabilmek için ise ana şart saçlarınızın uzun olması. Orta uzunluktaki bir saçta beklenen etkiyi yapamayacağı gibi kısa saçlarda da bu işlem maalesef ki olmayacaktır.

Şık bir görünüm için tercih edeceğiniz İsveç taç örgü modelini isterseniz düğün ve nişan kıyafetinizle birlikte de giyebilirsiniz.

Şık Kalın.

Bir önceki yazımız olan Kahküllere stil vermenin 10 çarpıcı yolu başlıklı makalemizde 2019 saç kesimleri, 2019 saç modelleri ve kahkül hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen