Stil Önerileri

Tek Renkli Kıyafet Stili İpuçları

Hiçbir şey yapmak istemediğiniz günlerde tek renk giyebilirsiniz. Siyah pantolon, siyah bir balıkçı, siyah deri ceket ve siyah çizmeler. Evet, bu kadar kolay ama siyah aynı zamanda başlamak için en basit renk.

Monokromatik kıyafetlerin daha az enerji harcadığını düşünseniz de, özellikle parlak renkler veya hafif nötrlere girerseniz, doğru yapmak oldukça zor olabilir. Monokromatik stil, neyi sevdiğinizi ve neye güveneceğinizi bulmak için bazı testler gerektirir. Tek renkli kıyafet çok basit ve temiz bir stildir ve bir araya getirecek doğru parçalara sahip olduğunda bu trendi yakalayabilirsiniz. Doğru yapılırsa, tek renkli bir görünüm, desenli bir elbise kadar gösterişli olabilir.

Tek renklerin ne olduğuna, tek renkli bir kıyafeti neyin oluşturduğuna ve gardırobunuzun mevcut parçalarını şık monokrom bir kıyafet haline nasıl getireceğinize bir göz atalım.

Monokromatik Nedir?

“Monokromatik” kelimesi iki parçaya ayrılır: “mono” tek ve “kromatik” renk anlamına gelir. Yani tek renkli bir kıyafet tek renkli parçalardan oluşacaktır.

Bu, yalnızca baştan aşağı düz siyah veya düz kırmızı giyeceğiniz anlamına gelmez. Tek renkli moda trendinin doğrusu, aynı rengin farklı tonlarını giymiş olmak demektir.

Mavi boyayı alıp üzerine beyaz eklerseniz, mavinin rengi giderek daha açık hale gelir ve bu da daha açık mavi tonlara neden olur. Maviye siyahı eklerseniz, giderek koyulaşır ve daha koyu gölgeler oluşur. Tek bir rengin açık tonları ve koyu tonları, tek renkli bir kıyafet oluşturmak için en iyi kullanılan şeydir.

Örneğin, bir çift kömür grisi yün pantolonla başlayabilir, üstüne güvercin grisi bir bluz giyebilir ve tek renkli kıyafeti tamamlamak için bir çift koyu gri arkası açık iskarpin ekleyebilirsiniz. Biraz gümüş takılar ve sonra dünyayla baş etmeye hazırsınız.

Monokromatik bir renk kombinasyonuna sahip olmanın güzel yanı, seçtiğiniz hemen hemen her renkle uyacak olmasıdır: mor, kırmızı, mavi, yeşil, kahverengi, pembe.  Adını siz koyun. Bu yüzden bu stile dalmamanız için bir neden yok, çünkü ten renginiz, gözleriniz ve saçınızla muhteşem görünen belirli renkler olması zorunludur ve bunlar yalnızca aynı rengin birkaçını tek bir kıyafetle eşleştirdiğinizde zenginleşecektir.

Tek Renk Stili İpuçları

Artık neyin tek renkli olduğunu biliyorsunuz ve tek renkli bir kıyafet oluşturmak istiyorsunuz. İlk adımınız belki de en basitidir, giymek istediğiniz rengi seçerek başlayın. Yukarıda bahsettiğim gibi, rengin cilt tonunuza ve saçınıza karşı harika göründüğünden ve kendinizi rahat hissettiğinizden emin olun. Yapabileceğiniz en kötü şey, cildinizi parlatmayan veya ruh halinizi düşürmeyen bir renk kullanmaktır.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? başlıklı makalemizde Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen