saç modelleri

Tost Saç Modeli Nasıl Yapılır?

90’lı yılların en çok tercih edilen saç modellerinden biri olan tost saç modeli nasıl yapılır? Sorusu bu saç modelin moda haline gelmesiyle birlikte internet üzerinde en çok aranan konular arasında yer alıyor.

Günümüzün trend saç modelleri arasında yer alan tost saç modeli birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Özellikle gençlerin tercih etmiş olduğu bu saç modeli ile birlikte saçların daha asi, çekici ve sert görünüme sahip olması sağlanıyor.

Tost Saç Modeli Uygulaması

Bu saç modelin oluşturulabilmesi için saç tost makinası adı verilen cihaz kullanılıyor. Bu saç modelin oluşturulabilmesi için izlenmesi gereken yol;

  • Model oluşturulduktan sonra ortaya çıkması gereken dalgaların ince mi yoksa kalın mı olması gerektiğine karar verilmesi gerekir.
  • İşlem gerçekleştirilmeden önce saçların korunması amacıyla ısıya karşı koruyuculuk sağlayan spreyin kullanılması gerekir. Bu sprey kullanıldıktan sonra saç tost makinası ile işleme başlanabilir.
  • Tutam tutam ayrılan saçlara saç tost makinasıyla işlem uygulanır.
  • İşlem gerçekleştirdikten sonra elde edilen görünümün kaybolmaması için saç sabitleyici ürünlerin kullanılması gerekir.

Adımlar ile istenen tost saç modeli elde edilmiş olur.

Tost Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tost Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kısa Saçlarda Tost Saç Modeli

Bu saç modelinde saç kısa da olsa uzun da olsa tost saç modeli saç tost makinası yardımı ile elde edilir. Bu saç modelinde karar verilmesi gereken en önemli şey işlemin gerçekleştirileceği saç tutamının büyüklüğüdür. Kadınların kısa saçlarda yaşamış olduğu en büyük problemlerden biri hacimsiz görünümdür. Bu model ile saçın daha hacimli görünmesi sağlanır.

Tost Topuz Modeli Nedir?

Tost topuz modeli saça saç tost makinesi ile uygulanan işlem sonrasında topuz süngeri veya çeşitli tokalar yardımıyla topuz oluşturulması ile elde edilir.

Saç Tost Makinası

tost masası olarak da bilinen saç tost makinası saçta tost modelinin elde edilebilmesi için kullanılan cihazdır. Genellikle seramik panellerden oluşan bu cihaz saçta oluşturulmak istenen saç tost modelini elde edilmesini sağlar.

Saç Tost Makinası Fiyatları

Saç tost makinaları marka, kalite ve özelliklerine göre fiyat farklılıkları gösterir. Saç tost makinalarının fiyatları 200 TL ile 1500 TL arasında değişir.

 

Bir önceki yazımız olan Küt Saç Modelleri Hangi Yüze Yakışır? başlıklı makalemizde saç ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen