KombinlerTrendler

Trençkot Kombinleri 2019 2020

Vücut Tipine Göre Trençkot Modelleri ve kombinleri: 2019 Trençkot trendleri ile sizde stilinizi belirleyin...

Trençkot ilkbahar ve sonbaharda en popüler ceketlerden biridir. Herhangi bir gardıropta bu zamansız parça askla eksik olmamalı ve nasıl gerçekten havalı bir şekilde stillendirilir, burada öğreneceksiniz.

Süper hafif, gerçek bir kombinasyon yeteneği ve aynı zamanda kadınsı ve rahat görünüyor: Trençkot, ilkbahar ve sonbaharda en sevdiğimiz ceketlerimizden. Çünkü  hangi geçiş ceketi bu kadar çok şekilde birleştirilebilir ve her zaman harika görünür?

Bu arada, trençkot çift düğmeli klape, apoletler, yağmura dayanıklı kumaş, gabardin ve belde gevşek bir şekilde düğümlenen kemer sayesinde güzel bir siluet sağlar. Ek olarak, trençkot aynı zamanda yırtmaç, manşet  ve sırtta bir yağmur kapağı içermektedir.

Trençkot Kombinleri 2019 2020
Trençkot Kombinleri 2019 2020

Ceket tasarımında neye dikkat etmeniz gerektiğini, görünümünüzün nasıl özellikle havalı olduğunu ve en son trendleri burada gösteriyoruz.

Bilinmesi Gerekenler : İlk trençkot 1914 yılında tekstil tüccarı Thomas Burberry tarafından tasarlanmıştı. Daha sonra İngiliz ordusu, Ordu için tipik trençkot malzemesi gabardininden Birinci Dünya Savaşı montları için sipariş verdi.

En önemli stil kuralı: Trençkot açık kalıyor!

Trençkotun düğmeleri var ve fazlası var, ancak geçiş ceketi her zaman açık kullanılır. Düğmeler saf süslemelidir ve asla kapatılmamalıdır (elbette soğuktan donmazsanız. Ama kapalı şekilde ceket rahatlığını kaybeder ve oldukça havasız görünüyor.

İlkbahar Trençkot Kombinleri 2019
İlkbahar Trençkot Kombinleri 2019

Kemer, kuşak ya da arkaya gevşek bir düğümle bağlanır. Trençkotu hala kapalı tutmak istiyorsanız,  kemerinizle birlikte düğümleyebilirsiniz. Ancak burada bile düğme çubuğu açık kalıyor!

Ayrıca şunu oku: 2019 İlkbahar Bayan Ceket Modelleri

Trençkot Kombinleri: 4 harika stil fikri

Trençkotlarla ilgili en iyi şey, hemen hemen her şeyle giyilebilmelidir. İster kot pantolonlar için süper gündelik, ister kadınsı midi etek için olsun bu trend parçası görünümünüzü  heyecanlandırıyor. Bir çok moda blogcusu   bize geçiş ceketinin ne kadar çok yönlü kullanılabileceğini gösteriyor:

Trençkotu kot pantolon ile birleştirin

Çok basit ve sade bir şekilde süper havalı: Trençkotu klasik kotlarla birlikte kullanmak her zaman kolaydır. Bej veya camel hafif trençkot modelleri, özellikle kotun mavisiyle uyumlu görünüyor. Ancak desenli veya renkli olanlarda süper şık bir şekilde denim ile kombine edilebilir.

Trençkot Jean Kombinleri 2019 2020
Trençkot Jean Kombinleri 2019 2020

Bu arada bu sezon trençkotlar büyük beden bir kesim halinde dikkat çekiyor. Baharda Bizim favori görünüm: hafif taşlanmış, beyaz ile şık mom jean  büyük boy tişört, spor ayakkabı ve klasik bir trençkot ile. Çok mu sıkıcı? Kırmızı dudaklar bu kesin bir şey sağlar.

Trençkotu elbise veya etekle kombinleyin

Biraz şüpheliydik ama trençkot ve etek ya da trençkot ve elbise kombinasyonu gerçekten çok şık görünebilir. Ancak, uyulması gereken bazı stil kuralları vardır. Örneğin, elbise veya etek desenli ise, trençkot düz ve sade olmalıdır. Aksi halde, görünüm hızlı bir şekilde aşırı yüklenmiştir. Trençkot her zaman eteğinizden veya elbisenizden biraz daha uzun veya daha kısa olmalıdır. Ayrıca, giysileriniz ne kadar geniş olursa ceket de o kadar dar olmalıdır.

elbise ile trençkot kombini 2019
elbise ile trençkot kombini 2019

Özellikle zarif, klasik ayakkabılarla birlikte etek / elbise trençkot kombinasyonu. Rahat hissetmek için spor ayakkabı veya motorcu botları kullanın.

İş stili için trençkot kombini

Trençkotlar ile ilgili en güzel şey: Ceketler her zaman bir zerafet hissi verir. Bu nedenle, ceketler ciddi bir iş görünümü için çok iyidir.

trençkot ile ofis kombinleri 2019 2020
trençkot ile ofis kombinleri 2019 2020

Bej veya deve tüyü renginde klasik bir trençkot, siyah bir kumaş pantolon ve basit bir bluz ile harika olur. Kim sadece bir çift pantolon yerine etek giymeyi tercih eder. Trençkot aynı zamanda kalem etekleri için de doğru seçimdir.

Trençkotu aynı renkte birleştir

Modacı kadınlar, trençkotlarını, görünümün geri kalanında aynı ton giysiler ile giyerler. Bu mavi yeşil trençkotunu süper gündelik rahat Marlene pantolonla – aynı mavi-yeşil – beyaz bir gömlek ve havalı  spor ayakkabı ile kombinleniyor.

ilkbahar 2019 trençkot kombinleri
ilkbahar 2019 trençkot kombinleri

 

Şekillendirme ipucu: Biraz çeşitlilik sağlamak için farklı renkler yerine farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Örneğin bir deri trençkot, aynı renkli saten etekle veya kadife pantolonlu ipek bir ceketle harika görünür.

Her vücut şekli için uygun trençkot modelleri

Klasik trençkotlar herkes içindir – küçük ve ince veya büyük ve düzgün vücutlu olursa olsun. Sağlanan doğru model! Her şekil tipi için, faydaları daha iyi vurgulayan bir veya diğer trençkot vardır . Hangi modelin karakterinize en uygun olduğunu söyleyeceğiz.

Şekil Tip 1: Kıvrımlı vücut şekli

Kıvrımlı kadınlar A şeklinde paltolarda çok iyi durur ve modeller önden biraz daha kısa keser. Dikey modellerde siyah modeller ve trençkotlar optik olarak daha dar bir rakam sağlar. Büyük bir büstü olanların üst gövdeyi uzatan dar, uzun bir yakaya sahip bir trençkot seçmesi gerekir.

Büyük cepli mantolardan ve düğmeler, fırfırlar veya düğmeler gibi göz alıcı apliklerden uzak durun.

Şekillendirme ipucu: Düğmeli bir trençkot tanımlanmamış bir siluet oluşturabilir. Paltoyu açık şekilde giyin ve ortada kemeri ile bağlayın. Bu güzel bir dar kum saati belini çağrıştırıyor.

Şekil Tip 2: Geniş Kalça ve Uyluk (A Şekli)

Kalçaları ve uylukları üst gövdeden biraz daha belirgin olan kadınların da hafifçe  A-line trençkotlarına başvurmaları gerekir. Eğimli cepli modeller bile görsel olarak daha dar kalçalar oluşturur. Ayrıca göz alıcı omuz ve göğüs uygulamalarına sahip bir trençkot seçerek gözlerinizi sorunlu alanlardan uzak tutabilirsiniz.

Şekil 3: Düz vücut şekli

Kavissiz, çok düz, sportif bir vücudun var mı? O zaman H rakamı tipine aitsin. H figürü, hafifçe kıvrılmış bir eteğe sahip düz kesimli ceket modelleri ile en iyi şekilde eşleştirilir.

vücut şekillerine göre trençkot seçimi nasıl olmalı
vücut şekillerine göre trençkot seçimi nasıl olmalı

Daha fazla eğri istiyorsanız, trençkotlara apoletler, büyük cepler, geniş yakalıklar, göz alıcı bel kemerleri veya çift sıra düğmeli cepler için gitmelisiniz.

Şekillendirme ipucu: Ayrıca düz vücutlu kadınlar için: Kemerli trençkot. Bu vücut eğrileri oluştur ve güzel ince bir bel görünümü yapar.

Şekil Tip 4: Dar bel (kum saati )

Kalça kadar geniş omuzlar ve süper ince bir bel- bu tipik bir kum saati figürü. İnce belini gerçekten ortaya çıkarmak için, bu şekildeki kadınların çok dar yakalı bir trençkot alması gerekir.

Şekillendirme ucu: Ceket, açık bir şekilde giyildiğinde ve bel kemeriyle kapatılmadığında ve eller yan ceplere rasgele yerleştirildiğinde görünüm özellikle şık  görünüyor.

Şekil Tip 5: Geniş omuzlar (Y şekli)

Geniş omuzlar ve nispeten geniş bir üst gövde? Daha sonra omuz pedi, saçak veya nefes manşetleri olmayan basit bir trençkot en uygunudur. Ayrıca, ek olarak geniş noktaları vurgulamamak için yaka olabildiğince dar olmalıdır.

İpucu: Çarpıcı bir etek kısmı olan bir trençkot, bakışınızı daha geniş üst gövdeden dar alt gövdeye yönlendirir.

Şekil Tip 6: Küçük minyon tipler

Ne kadar küçük olursanız, trençkotunuz o kadar kısa ve dar olmalıdır. Bu nedenle zeminden veya baldır uzunlukta modellerden uzak durun. Çok geniş ve uzun modellerde narin kadınlar çabucak batar. Güzel, etekleri hemen dizinin altında kalan modellerdir.

minyon tipli kadınlar için trençkot modelleri 2019
minyon tipli kadınlar için trençkot modelleri 2019

En Büyük Trençkot Trendleri 2019: Şimdi bu trençkotları giyiyoruz

Elbette 2019’da klasik trençkotu bej renkte giymeye devam edeceğiz. Fakat trençkotlarda, ilkbahar ve yaz aylarında, kesinlikle kaçırmamanız gereken birkaç trend yükseltmesi oluyor.

Trend 1: Renkli trençkotlar

Klasik trençkot bej veya belki askeri yeşildir. Ancak bu yıl renkli modeller talep ediliyor. Özellikle ilkbaharda güzel: narin pembe, kayısı, vanilya sarısı veya mavisi gibi pastel tonları.

ilkbahar yaz renkli trençkotlar 2019
ilkbahar yaz renkli trençkotlar 2019

Stil verirken: Renkli trençkot mümkün olduğu kadar yumuşak tonlarda olmalı çıplak, bej, siyah veya beyaz. Renkli bir aileden parçalar seçin ve bir çok farklı tonu bir arada kullanmayın. Aksi takdirde, görünüm hızla daha az zarif görünüyor.

Büyük boy trençkotlar

Mutlak eğilim şu anda aşırı büyük görünümde paltoları açıyor. Blogcular ve takip edilen sokak stili kızları zaten büyük beden modelleri giyiyorlar. Özellikle eril parçalar, sağlam botlar veya havalı platform spor ayakkabılarıyla harika görünüyorlar.

büyük boy trençkotlar 2019 2020
büyük boy trençkotlar 2019 2020
büyük boy trençkotlar ve kombinler 2019
büyük boy trençkotlar ve kombinler 2019

 Vinil veya deri trençkot

Kesinlikle herkesin tadı değil, şu anda büyük bir trend: vinil. Trençkotlar şimdi parlak vinil veya deri görünümünde de geliyor. Diğer malzemelere karşı heyecan verici bir kontrast yaratırlar. Örneğin, bir vinil ceket, akan ipek bir elbise ile birlikte gerçekten harika görünüyor.

vinil trençkotlar 2019
vinil trençkotlar 2019

İlk kez vinil alanlar için siyah bir trençkot idealdir. Neredeyse her şeye birleştirilebilir. Daha belirgin bir şey seviyorsanız, parlak kırmızı renkte veya desende bir model seçin.

Dikkat çekici trençkotlar

Trençkotlar bu baharda mutlak bir dikkat çekici özellikte olacak. Şu andan itibaren, kabarık kollu veya kesik kollu. Ayrıca asimetrik kesimler ve patchwork tasarımları özellikle trençkotlarıyla havalı görünmek isteyen modacı kızlar  için popüler.

2019 trençkot modelleri ve kombinler
2019 trençkot modelleri ve kombinler

Desenli Trençkotlar

Desenli trençkotlar geçen yıldan beri aranan modellerdi.2019’da kendimizi ekose trençkotlara sarmamıza şaşmamalı. Desenli trençkotlar kot pantolonlarla giymek için harikadır, ancak elbiseler üzerine harika bir şekilde uyuyor veya Marlene pantolonu ile çok iyi uyum sağlıyor. Bu arada, renkli çekleri olan trençkotlar kadınlar tarafından talep görüyor.

desenli trençkotlar ve kombinler 2020
desenli trençkotlar ve kombinler 2020

Yine, daha az daha fazla kuralı önemli! Kareli bir trençkot yeterince abartılı ve diğer baskılarla birleştirilmemelidir. Yumuşak tonlarda daha düz kıyafetler ile giyilmeli.

Bir önceki yazımız olan Kabanlar 2019 2020 Sonbahar Kış: Trendler ve Modeller başlıklı makalemizde 2019 kaban modelleri, 2019 kabanlar ve bayan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen