Burçlar ve İlişkiler

Ünlüler Nasıl Meditasyon Yapar ve Zihinlerine Nasıl Bakar?

Meditasyon giderek daha yaygın hale geliyor. Günlük olarak zihinden geçen tüm düşünceleri susturma ve tam farkındalığa ulaşma pratiğidir. Hatta alternatif bir bilinç durumuna bile yol açabilir.

Meditasyon, bağışıklığı artırmak uyku kalitesinde artış, konsantrasyonu artırmak ve hatta stresi azaltmak için iyi bir yöntemdir.

Anahtar, birey için en uygun meditasyon türünü belirlemektir. Meditasyon, tek boyutlu bir süreç türü değildir. Meditasyondan neyin istendiğini belirlemek ve ardından buna karşılık gelen türü bulmak esastır.

Transandantal Meditasyon

Bu ünlüler arasında en yaygın kullanılanıdır. Bu meditasyon şekli basit bir teknik içerir. Her şey kişisel olarak atanmış bir mantra etrafında döner. Bu mantra bir ses, bir kelime veya küçük bir cümle olabilir. Transandantal meditasyon her gün yaklaşık 20 dakika uygulanır. Bacak bacak üstüne atmış ve gözleri kapalı meditasyon yapan birini gördüğünüzde, bu onların uyguladıkları meditasyon türüdür.

Tekniğin arkasındaki fikir, içsel olarak yerleşmenize yardımcı olmaktır. Derin bir rahatlama durumuna ulaşmaya yardımcı olmak içindir. Nihai amaç, diğer formların gerektirebileceği çaba veya konsantrasyon olmadan iç huzuru sağlamaktır.

Farkındalık Meditasyonu

Farkında olmak, ne yaptığımızın ve hayatın neresinde olduğumuzun farkında olmak demektir. Aynı zamanda, hayatımızda başımıza gelenlere karşı çok tepkili olmamak anlamına da gelir. Son olarak hayatımıza bir düzgünlük, bir denge getirmesi amaçlanır.

Farkındalık meditasyonunun en güzel yanı, hemen hemen her yerde yapılabilmesidir. Meşgul, aktif yaşam tarzlarına öncülük edenler için sadece sessiz bir yer kaplıyor. Oturmak, gözlerini kapatmak ve nefes almaya odaklanmak, gereken tek şey.

Farkındalık meditasyonunun bir başka faydası da günün herhangi bir anında yapılabilmesidir. Örneğin, ev işlerinin ortasında veya hatta işte olabilirsiniz. Anahtar, kişinin duygularını ve düşüncelerini gözlemlemek, ancak herhangi bir yargılama olmaksızın geçmesine izin vermektir.

Rehberli Meditasyon

Görselleştirme, ünlülerin deneyimlediği başarının bir diğer önemli bileşenidir. Ama bu ne anlama geliyor ve neyi içeriyor? Rehberli meditasyon yoluyla zihinsel resimler oluşturursunuz. Bu, elde etmeyi umduğunuz bir şey olabilir veya sadece rahatlatıcı bulduğunuz bir durum olabilir. Amaç, sizi merkeze alan, odaklanmanızı sağlayan ve huzur getiren bir şeyi görselleştirmektir.

Anahtar, adın geldiği yer olan yardımcı olacak bir öğretmen veya rehberdir. Bu yöntemi kullananlar, mümkün olduğu kadar çok duyu kullanmayı önerirler. Hepsi bir araya geldiğinde, içinizde ve rahatlatıcı bulduğunuz alanda sakinlik uyandırmak için işe yarayabilir.

Bir önceki yazımız olan Hangi Burç Hangi Gelinliği Giymeli? başlıklı makalemizde Hangi Burç Hangi Gelinliği Giymeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen