saç modelleri

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri: 6 Önemli İpucu

Uzun yüzler için saç modelleri için verilen ipuçları ile daha şık ve modern bir görüntü elde edilir. Aslında uzun bir yüz için mükemmel bir saç modeli yoktur. Çünkü saç modeli kişinin zevkine göre de şekillenir.

Yüzün orantılarını dengeleyen zarif saç modelleri için pek çok seçenek var. Her şeyden önce, yüzünüzün şeklini bilip bilmediğinize bakın, ardından uzun yüzler için mükemmel olan bu altı saç modelinden birini seçin.

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri
Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Birbirinden Farklı Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Uzun bir yüzün yanı sıra kalp, elmas, oval, kare ve yuvarlak yüz tipleri de var. Amaç, kesim ve şekillendirme teknikleri ile yüzünüzü olabildiğince simetrik ve oval, dolayısıyla daha zarif göstermektir.

Yüzünüzün gerçekten uzun olduğundan emin olmak için yüzünüzün genişliğinden çok daha uzun olması, alnınız, elmacık kemikleriniz ve çene hattınızın aynı genişlikte bulunması gereklidir. Ayrıca çeneniz ve alnınız özellikle uzun görünebilir.

Yüzünüzün çevresine bir çizgi çekmek zorunda kalsaydınız, bu bir yumurta şeklinden biraz daha ince olurdu.

Unutmayın, farklı yüz şekillerinin unsurlarını birleştiren bir yüze sahip olmak normaldir. Örneğin kalp şeklinde yuvarlak veya uzun oval bir yüze de sahip olabilirsiniz.

Şüphe duyduğunuzda, profesyonel bir teşhis için saç tasarımcısından, kuaförünüzden destek isteyebilirsiniz.

Uzun Yüzler İçin En İyi 6 Saç Modeli

Saçınız ister kısa, ister uzun, ister kalın veya ince olsun, özellikle uzun yüzler için en iyi saç modelleri seçimimize göz atın.

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri
Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Yan dalgalar

Bu kesimler arasında tercih yaparken uzun oval bir yüz için en iyi saç modellerinden birinin yan dalgalı bir saç modeli olduğu bilinmelidir.

Alnınıza biraz saç dökülmesine izin verirseniz, yüzünüz daha kısa gibi görünecektir.

Simetrik yüz için…

Doğal olarak düz saçlar için, yüzü çerçevelemek için ölçekli bir kesim ve bir yan çizgi aynı sonucu verebilir.

Daha geniş, daha simetrik bir yüz şekli hissi vermek için stilistinizden ön kısımların elmacık kemiklerinize ulaşmasına izin vermesini isteyin.

Omuz ölçekli kesim

Omuzların üzerinden geçen bir bob (uzun), ince saçlı uzun bir yüz için iyi bir saç modelidir.

Hacim kulakların etrafında ve omuz seviyesinde yoğunlaştırılarak, saç düzeltme teknikleri ile bakışlar yüzünüzün dikey şeklinden uzaklaşır, bunun yerine yatay şekle odaklanır.

Düz kaküller

Alnınızın birkaç santimini ortadan kaldırmanın en etkili yolu, doğal olarak daha kalın saçları olanlar için mükemmel olan düz kaküllerdir.

Daha ihtiyatlı bir alternatif istiyorsanız, yüzünüzün uzunluğunu azaltmak için yana dökülen saçlar da harikadır.

İdeal kesim

Uzun bir yüz için ideal kesim çene hizasında veya biraz altında, hacim kulakların çevresinde yoğunlaşır. Gün boyunca dokusunun bitmemesini sağlamak için bir sprey kullanın.

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri
Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Yan örgü

Çeşitli kesimler, genellikle uzun yüzlerde iyi durmaz. Ancak bir istisna var: yan örgü. Bir omzun üzerinden geçen kalın, hafif dağınık bir örgü, doğal uzun yüzünüzden gözlerinizi alacaktır.

Doğal olarak parlak olan ve örgüden gevşemeye meyilli saçlar için matlaştırıcı bir pudra kullanabilirsiniz.

Saçlar İçin Uzmanlar Ne Diyor?

Uzun yüzlere uygun bir model için uzmanlar, özenli bir kesim önerir. Sıradan bir kuaföre gitmek yerine bir saç tasarım merkezindeki tasarımcıya saçları teslim etmek uzun yüz yapısının daha yuvarlak şekilde görülmesini sağlar.

Tabii bunun için gerekirse saçlarınızı kısa kestirmeniz gerekebilir. Ancak saç kesiminden yana değilseniz bu durumda yan örgü modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen