saç modelleri

Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

1920’li yıllarda en çok tercih edilen ve kullanılan vak saç modeli nasıl yapılır? Sorusu bu saç modelini yapmak isteyen kişiler tarafından en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Saçlara iri şekilde dalgalanması ile ortaya çıkan bu saç modeli özel günlerde ve ödül törenlerinde ünlüler tarafından sıkça kullanılıyor.

1920‘lerin ilgi çekici modelleri arasında yer alan bu saç modeli Feminen ve ilgi çekici bir görünüm yaratıyor. Fransızlara ait olan bu saç modeli ile ortaya çıkan iri dalgalar sayesinde daha net ve ilgi çekici bir görünüme sahip olma imkanı bulunur.

Vak Saç Modeli Yapabilme Yöntemleri Nelerdir?

Vak saç modelinin yapılabilmesi için birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler;

  • Maşa ile vak saç modeli yapımı
  • Düzleştiriciyle vak saç modeli yapımı
  • Pens ile vak saç modeli yapımı
  • Bigudiler ile vak saç modeli yapımı
  • Örgülerle vak saç modeli yapımı mümkündür.

    Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?
    Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Maşa İle Vak Saç Modeli Yapımı

İstenen vak dalgalarının oluşturulabilmesi için saçın öncelikle tutamlara ayrılarak maşa yapılması ve yapılan bu işlem sonucunda dalgaların oturması için belirli bir süre beklemesi gerekir. Dalgalar oturduktan sonra istenen vak saç modeli taranarak elde edilir. Bu modelin elde edebilmesi için tasarlanmış olan maşalar bulunur.

Düzleştirici İle Vak Saç Modeli Yapımı

El yardımı ile saçların öncelikle burulması gerekir. Saçlar burulduktan sonra düzleştirici yardım İle yavaş ve yukarıdan aşağıya olacak şekilde düzleştirici kullanılır.

Pens İle Vak Saç Modeli Yapımı

Bu yöntem genellikle kısa saçlarda, kaküllerde ve saçların ön kısımlarında kullanılır. Saçlarda istenen ve beklenen ıslak ve jöleli görünüm bu yöntem sayesinde gerçekleştirilir.

Bigudilerle Vak Saç Modeli Yapımı

Bu yöntemin uygulanabilmesi için saçları hafif jöleli ve nemli olması gerekir. Tutam tutam ayrılan saçlar kalın ve büyük bigudiler yardımı ile sarılarak kurması beklenir. Isı kullanmadan doğal şekilde gerçekleştirilebilecek bir yöntemdir.

Örgülerle Vak Saç Modeli Yapımı

Farklı şekilde saçlar örülerek elde edilebilecek farklı boyutlardaki dalgalar ile vak saç modelinin oluşturulması mümkündür. Bu yöntem ile elde edilen vak saç modeli oldukça doğal bir görünüme sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Tost Saç Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen