Elbise Modelleri

Vıntage Giysilerinize Nasıl Bakarsınız?

Vintage ürünler gardırobunuza çeşitlilik ve çok yönlülük sağlayabilir. Eski eşyalarınızı bozulmamış durumda tutmak istiyorsanız, onlara uygun şekilde baktığınızdan emin olun.

Giysilerinizi Düzgün Yıkamanız Gerekiyor

Vintage giysiler söz konusu olduğunda, yıkarken çok dikkatli olmanız gerekir. Pamuklu veya polyesterden yapılmış eski giysilerle, bakımı kolaydır. Onları normal kıyafetleriniz gibi yıkayabilirsiniz.

Giysinin üzerinde makinede yıkama talimatları varsa bunlara uyun. Değilse, çamaşır makinesinde zarar görmediğinizden emin olmak için elinizle yıkayabilirsiniz.

Giysilerinizi elde yıkarken bile nazik olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Ayrıca giysilerinizin küçülüp küçülmediğini kontrol edin ve benzer renklerle yıkayın.

Vıntage Giysilerinize Nasıl Bakarsınız?
Vıntage Giysilerinize Nasıl Bakarsınız?

Giysilerinizi Uygun Şekilde Saklayın

Giysilerin mümkün olduğu kadar uzun süre dayanması için doğru şekilde saklanması gerekir. Giysilerinizi kaldırmadan önce temiz ve tozsuz olduklarından emin olun.

Ayrıca giysilerinizi saklamak için ne kullandığınızı da göz önünde bulundurun. Plastik, kumaşın nefes almasına izin vermez, bu yüzden bundan kaçınmalısınız. Bunun yerine elyaftan yapılmış çantalar kullanın. Raflarınızı ve çekmecelerinizi sıralamak için asitsiz kağıt da kullanabilirsiniz.

Vıntage Giysilerinize Nasıl Bakarsınız?
Vıntage Giysilerinize Nasıl Bakarsınız?

Askılar da gerçekten önemli.

Giysilerinize zarar verebileceği ve şeklini bozabileceği için tel askı kullanmak istemezsiniz. Destekli omuzları olan herhangi bir eşyanız varsa yastıklı askılar mükemmel bir seçimdir. Giysilerin zaman içinde şeklini korumasına yardımcı olurlar.

Ayrıca zararlıları uzak tuttuğunuzdan da emin olmak istersiniz. Güvelere bakmak için birkaç torba lavanta koyun.

Vıntage Giysilerinize Nasıl Bakarsınız?
Vıntage Giysilerinize Nasıl Bakarsınız?

Giysilerinizi Koruyun

Kıyafetler zamanla değişebilir. Giysilerinizin düzenli bakımı, uzun ömürlülüğünü artıracaktır. Bir delik veya bir dikişin gevşediğini fark ederseniz hemen ilgilenmelisiniz. Bu şekilde, daha fazla hasar oluşmasını önleyeceksiniz. Ancak, yetenekli değilseniz, giysinizi her zaman sizin için ilgilenecek bir profesyonele götürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyimde Sezonun En Trend Yazlık Elbise Modelleri başlıklı makalemizde kıyafet, tesettur ve Tesettür Giyimde Sezonun En Trend Yazlık Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen