Stil Önerileri

Vücut Şekline Göre Giyinme Klavuzu

Moda editörleri olarak, neyin iyi göründüğünü biliyoruz. Belki de sürekli olarak kendinizi güvende hissettiren veya geniş bacaklı pantolonlara doğru gitme eğilimindesiniz. Vücut şekline göre giyinme klavuzu çok işinize yarayacak.  Vücut tipiniz için giyinme konusunda daha derinlemesine bir bakış açısı sunuyoruz, çünkü elinizden gelenin en iyisini yapmak asla kötü bir fikir değildir.

Bir kum saati şekli, armut, muz ya da elma olup olmadığına karar vermeden (evet, meyveler burada çok yararlıdır), sadece küçük bir bilgiyle daha da iyi görünebilecek birçok farklı fizik var.  Bu, bir çift bombeli kot ile orantılarınızı dengeleyebilir ya da vücudun en süslü kısmını kesik bir elbise ile ön plana çıkarabilirsiniz.  Hatta aklınıza bile gelmemiş olabileceğiniz bazı inanılmaz fikirler vardır. Yine de bir şey kesin: Bu rehber size en iyi şekilde hissetmenize ve bakmanıza yardımcı olacaktır. Vücudunuzun tipini en iyi şekilde gösteren özel stilleri görmek için aşağıya doğru ilerleyin, pantolonlar,  katlar ve üst kısımlardan bluzlara ve etekler ile elbiselere kadar bir çok öneri vücut şeklinize uygun öneriler ile bu yazımızda…

Vücut Şekline Göre Giyinme Klavuzu

Kum saati

İnce bir belle kıvrılırsanız, bir kum saati vücut şekliniz vardır. Amacınız, belinizi vurgulayarak kıvrımlarınızı vurgulamak, gizlemek değil. Kuşaklı bir tulum, küçük belinizi oynatmanın en kolay yoludur. Kısa üstler ve kalem elbise kalıbı sizde harika görünür; inanılmaz derecede gurur verici. Belli bir ince bele sahip olanlar için bir kalem etek mükemmeldir. V Yaka, büstünüze karşı çok iyidir  ve sarma detayı bel ve kalça arasındaki eğimi gösterir.

Elma

Vücut şekline göre giyinme önerilerimizde diğer bir şekil elma. Eğer ince bir alt bedeniniz varsa ve ortanızda ağırlık taşıyorsanız, bir elma şekliniz vardır. Amacınız omuzlarınızı ve bacaklarınızı vurgulayarak orta kısmı en aza indirmektir.

Bel bandı ve kemerler, gövdenin en küçük kısmına çarpacak ve karnın üzerinden dışarı çıkacaktır.Bir işe elbisesi, herhangi bir sorunlu bölgeyi gizlemek için vücudun uzağında yer alır.

Terziye alma ipucu: Elmalı figürlü kadınların çoğunun düzgün bacakları vardır, bu yüzden elbiselerinizi bacaklarınızı göstermek için kısa giyin. Kalçaların üstünde duran pantolon modellerini tercih edin.

Ayrıca Bakınız: Esmerlere Yakışan Renkler

Muz / Kvrımsız düz vücut şekli

Çok kıvrımlı değilseniz ve kalçalarınız belinizle aynı boyutlardaysa, muz vücut şekliniz vardır. Amacınız belinizin en ince kısmını vurgulamaktır, böylece kalçalarınız ve göğsünüz daha büyük ve daha orantılı görünür. Belinden kuşaklı  gömlekler, belinizi daha küçük ve ince  görünmesini sağlar.

Alt kısımı kısa olan ceketler de sizin için idealdir. Elbiselerin üzerindeki küçük kenar kesmeleri, daha kıvrımlı görünmenizi sağlar.

İçeriye dönük çizgiler belinizi sarar ve büst ve kalçalarınızla orantılı olarak daha küçük görünmesini sağlar.

Konik yanlardan pileli pantolonlar daha orantılı kalçaların yanılsamasını yaratacaktır.

Armut

Vücudunuzun en geniş kısmı kalçalarınızdaysa, armut şekliniz vardır. Amacınız, üst yarınızı vurgulayarak rakamınızı uzatmak ve dengelemek.
Çıplak omuzlarınız alt bedeninizden daha çok dikkat çekecek ve etek şekli belinizin en küçük kısmını vurgulamak için idealdir ve daha sonra geniş kalçaları gizlemek için cömertçe genişler.

Güçlü bir ceket, omuz alanınıza bir miktar yapı kazandırır, bu da alt yarınızın daha küçük görünmesini sağlar.
A-line etek, belinizin en küçük kısmını öne çıkarır ve kalçaların üstünden dışarı çıkar. Daha koyu renkler de daha gurur verici olacaktır.

Gözleri kalçalardan uzağa doğru çekmek için üst kısma odaklanın bu hemde kalçalarınızı dengeler ve mükemmel şekilde orantılı görünmelerini sağlar.

[galeri_url]

Bir önceki yazımız olan 2019 Yaz Stili İçin 15 Seksi Kıyafet başlıklı makalemizde 2018 yaz modası, 2018 yaz stilleri ve bluzlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen