Güzellik

Vücut şekline göre iç çamaşırı seçimi

Vücut şekline göre iç çamaşırı seçimi nasıl olur

İç çamaşırının doğru seçimi kadınları harika hissettiriyor. Ancak, her şey hepimiz için uygun olmayabilir. Ama, farklı vücut tipleri için iç çamaşırı nasıl seçilir? Bunda vücudunuzun tipinin farkında olmanız önemlidir, bu da doğru ve rahat hissedecek iç çamaşırı seçmenize yardımcı olur.

Vücut şekline göre iç çamaşırı seçimi

1. kum saati

Kural olarak, bir 36-24-36 bedenler bir kum saati figürüdür. Başka bir deyişle, omuzlarınız ve kalçalarınız aynı boyuttadır ve ince bir beliniz vardır.

Kum Saati Şekilli Kadınlar İçin Uygun İç Çamaşırı

Herhangi bir şey gerçekten bu vücut tipine iyi oturur ve hiçbir şey aslında kötü görünmez. Bununla birlikte, jartiyer, korse modelleri en üst seviyede taşıyacak. Ayrıca yüksek bel bir külot ya da dantel sütyenli bir tanga  da giyebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, iç çamaşırı seti gardırobunuzun bir parçası olması gereken bir şey.

2. Üçgen

Vücut şekline göre iç çamaşırı seçimi konusunda en çok merak ettiklerimizden üçgen vücut. Çok beğenilen bir vücut tipi . Büyük kalçalar artık çok gözde. Üçgen şekli sadece daha geniş bir kalça yapısına sahip olduğunuz ve omuzlarınızdan daha geniş olduğu anlamına gelir.

Üçgen Şekilli Kadınlar için Uygun İç Çamaşırı

Bu vücut tipine dikkat her zaman kalçalarda. Bu şekilde harika seviyorsanız; dikkati yönlendiren bir şey denemezseniz ve üst bedenle orantılı bir yanılsama yaratırsa hoş olur. Aşağıdan akan ve göğüslerinin yanında gergin olan gecelikleri deneyin. Büstiyer, göğüslerinizi destekleyerek sizin için en iyisini ortaya çıkaracak ve orantılı olarak dikkat dağıtır. Bir yanılsama yaratan fırfırlı sütyenle eşleşen setler tercih edebilirsiniz. Bunu yapmanın bir başka yolu da, düz ve omuzlarınız ve kalçalarınızı aynı seviyede olduğu hissini veren bir iç çamaşırı takımı giymektir.

3. Dikdörtgen

Düz bir görünümde vücut şekli olan ve tanımlı  vücut eğrileri olmayan kadınlar bu kategoriye girer. Kalça, omuz ve büstü neredeyse aynı seviyede. Belli bir bel yok ve atletik görünümlü bedenlerin çoğu dikdörtgen şekiller olarak kategorize edilebilir.

Dikdörtgen Şekilli Kadınlar için Uygun İç Çamaşırı

Belinde kuşaklar ve lastikler olan her şeyi seviyorsanız, korseler sizin için açık bir seçim olacaktır. Çok ihtiyaç duyulan vücut eğrilerini  ekliyorlar ve tamamen duyusal görünecekler. Daha uzun bir gövdeye sahipseniz, jartiyer tercih edebilirsiniz. Büstiyer iç çamaşırlarıyla çizgiler arasında daha büyük bir bustline yapabilirsiniz.

İLGİLİ: Vücut Şekline Göre Giyinme Klavuzu

4. Ters Üçgen

Dışarıdaki bütün geniş omuzlu kadınlara bir haykırış. Bunu okuyorsanız, bunun vücut tipinizi tanımladığını bilmelisiniz. Omuzlarınız ve göğüs çizginiz kalça genişliğinizden daha geniştir ve bazen atletik görünebilir.

Ters Üçgen Şekilli Kadınlar için Uygun İç Çamaşırı

Askılı ipler ile iç çamaşırı giymek daha iyidir. Daha düz bir yapın varsa, dikkati dağıtan bir şeyle tercih edin. Hatta bralettes ve eşleşen bir dantel külotu ya da tanga bile sizin için uygun olabilir. Size nispeten düz bir görünüm veren eşleşen iç çamaşırı takımlarını tercih edin.

5. Yuvarlak

Oldukça kendini açıklayıcıdır ve adından da anlaşılacağı gibi, bu vücut tipi belin yakınında yuvarlanır ve çok az veya hiç tanımlanmamıştır. Gövde ve üst bedeniniz kalçalarınızdan daha geniş.

Yuvarlak Vücut Şekilli Kadınlar için Uygun İç Çamaşırı

Doğru seçim, hem belinizin fazlalıklarını gizleyen hem de büst çizgisini tanımlayan bir varyanttır. Bunlar vücudun da gergin ve aşağıdan akıyor olmalı. Eğer bu şekilde bir vücut şekliniz varda, bunlarla rahat hissedeceksiniz. Başka bir seçenek de iyi gidecek kolsuz iç çamaşırı ve büstiyer giymek. Yeni giymeye başlayanlar çok rahat değilseniz koyu renkleri deneyin . Ya da, aşık olduğunuz iç çamaşırları deneyin ve hem seksi hem de kapsama alanı veren bir çift kombinezon veya saten iç çamaşırı kıyafeti ile eşleştirin.

Bayanlar iç çamaşırı seçiminde diğer önemli detaylar 

 • Eğer iç çamaşır dünyasında yeniyseniz, bunları satın almadan önce profesyonel bir yardım almak için bir mağazaya gitmenizi öneririz. Online mağazadaki koleksiyonlar çok heyecan verici olabilir. Ancak, özellikle iç çamaşırın bedeli göz önünde bulundurularak, temel ilkelerinizi alın.
  Sütyen ve iç çamaşırın mutlaka aynı büyüklükte olması gerekmez, bu yüzden yeni başlayanlar sizin için farklı büyüklükte görünebilecek bir şey denemekten korkmayın.
 • Yeni başlayanlar için, gardırobunuzu hem iç çamaşır ve hem de iç çamaşır takımları kombinasyonu ile inşa etmeyi deneyin. Konforunuza ve zevkinize bağlı olarak giyin.
 • Üstünüzde herhangi bir şey denerken utangaç olmayın çünkü bu çok samimi bir şeydir; önce seninle ilgili. Öyleyse, vücudunu dinle, eğer iyi hissedersen, bunun için git.
 • Kumaşa dikkat edin ve emin olmadığınız bir şeyi almayın. Malzemenin pürüzsüz, ipeksi hissetmesi ve cildinize iyi oturması gerekir.
  Soğuk Ülkelerdeyseniz, özellikle işinize ya da bir partide giymeyi tercih ederseniz, mevsime göre iç çamaşırınızı eşleştirin. Dantel ve diğer ince
 • kumaşlar, belli sebeplerden ötürü kışlar için iyi bir fikir olmayabilir.
  En önemlisi ise iç çamaşırlarınızı  çamaşır makinenize atmayın. Elde yıkanmalı; Aksi halde şekil kaybedecek ve yıpranmış görünecektir.
 • Herkes benzersizdir ve her beden farklıdır. Dikkati, şımartılmayı ve hoşgörüyü hak ediyor. Kendinizin farkında olmak, bu bulmacanın en büyük ve en önemli parçasıdır. Ruhunu başka hiçbir şey gibi yükseltmez.  Herhangi bir sorunuz varsa konu altına yorum atmaktan çekinmeyin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar tırnak trendleri 2018 2019 başlıklı makalemizde 2019 tırnak trendleri, tırnak desenleri ve tırnak trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen