Kombinler

Vücut Tipine Uygun Kazak Modelleri

Havaların soğuk olması hepimizin giyim tarzının birbirinden farklı olmasına imkan sağlıyor. Ortak bir tarz ise kazaklarda buluşuyor. Kazak her tip kıyafetle uyum sağlayabilecek özelliğe sahip olsa da yine de doğru renk ve modeli seçmek iyi bir kombin oluşturabilmek için önemlidir.

Kazaklarda modeller birbirinden farklıdır. V yaka, kısa, uzun, kazak elbise derken birden fazla modeli bir arada tercih edenlerde mümkündür.

Kazak giymeyen insanın olmadığını düşündüğümüzde önceliğimiz mutlaka vücut tipine uygun seçim yapılması gerekir.

Eğer vücut tipinizi tanımıyorsanız o zaman size neyin yakışıp yakışmadığınızı bilmemeniz normaldir. Doğal olarak bu sizde artı ya da eksi bir durum yaratabilir.

Herkesin manken gibi bir fiziğe sahip olmadığını düşünürsek o zaman aşağıda bahsedeceğimiz vücut tiplerine göre giyinmek en doğru seçenek olacaktır.

1) Kum Saati Vücut Tipine Uygun Kazak Modelleri

Kum saatinde bir vücut tipine sahipseniz o zaman omuzlarınızın ve basenlerinizin doğru orantılı olduğunu bilirsiniz doğal olarak dünya üzerindeki en şanslı vücut tipine sahip kişilerdir. Birçok kazak modeli bu tip vücuda sahip olanlar için uygundur.

2) Armut Şekli Vücut Tipine Sahip Olanlar İçin Kazak Modelleri

Armut tipteki bu vücuda sahip olan bayanların omuzları dar boyunları ince ve göğüsleri küçüktür. Bu tip için klasik bir Türk kadını desek yerinde olacaktır. Bu tip vücuttakiler kayık yakalar ve vatkalı modeller tercih etmeleri gerekir.

3) Minyon Kadınlar İçin Kazak Modelleri

Eğer minyon tipte bir kadınsanız o zaman seçtiğiniz kazaklara da dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer uzun model kazaklar giyiyorsanız o zaman bunu hemen bırakmanız gerekir, çünkü bu tip modeller sizi daha kısa gösterecektir.

4) Elma Tipi Vücut Şekline Sahip Kadınlar İçin Kazak Modelleri

Bu tip bayanların göğüsleri büyük belleri kalın kalçaları ise düz ve küçüktür. Doğal olarak bu tip bir vücudunuz varsa o zaman üst bölgeniz alt bölgenizden daha geniş olacağından dolayı seçeceğiniz kazak modelini de ona göre belirlemeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan 2021 Tesettür Sonbahar Kış Modası ve Renkleri başlıklı makalemizde 2021 Tesettür Sonbahar Kış Modası ve Renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen