Makyaj

Yağlı Ciltler İçin En İyi Fondötenler 2020

Yağlı ciltlere uygun olan doğru makyaj ürünlerini bulmak oldukça zor olabilir.

Yağlı cilde sahip olanlar için fondötenler her zaman birkaç saat sonra akar, eyeliner saniyeler içinde lekelenir! Bugünlerde herkes nemli görünmek istediğinde özellikle karmaşık bir makyaj yapabilir. Ancak bu konuda yardımcı olan çoğu ürünler sizi doğrudan “yağlı” kategorisine çeker.

Instagram da mat makyaj görünümünlerin de veya ışıldayan ve ışıltılı görünmekle daha fazla ilgileniyor olsanız da, yağlı ciltle bile fondöten kullanımınızı kolaylaştıracak bazı önerilerimiz var.

Bu rehberde yağlı cildi olanlar için en iyi makyaj ürünlerini seçtik. Yağlı ciltler için en iyi fondötenlerden başlıyoruz. Ardından yüz yağlarının etkili olabileceği diğer makyaj kategorileri hakkında biraz konuşuyoruz .

yağlı ciltler için en iyi fondötenler 2020
yağlı ciltler için en iyi fondötenler 2020

Yağlı cildinize bağlı olarak farklı makyaj ürünlerini nasıl seçeceğiniz konusunda ayrıntılı bilgi veriyoruz .Ardından birkaç saat sonra yağların yoğunlaşmasına izin vermeyen kusursuz bir cilt elde etmek için makyajın nasıl kullanılacağına dair kapsamlı bir rehber sunuyoruz. Son olarak, yağlı cilt makyaj rutininizi kişiselleştirmenize yardımcı olacak birkaç ekstra ipucumuz ve püf noktamız var.

Yağlı Ciltler İçin Kalıcı En İyi Fondötenler 2020

Yağlı ciltler için en iyi fondöten bulmak belki de en zor kısım olduğundan, burada sizi yağlı hissettirmeden kalıcı olan en iyilerin listesini derledik!

Estée Lauder Yağlı Ciltler için Kalıcı Fondöten

Yağlı ciltler için yapılan bu fondöten bir sürü şeye sahip. Piyasadaki en matlaştırıcı ve yağa kire dayanıklı fondötenlerden biridir, bu nedenle yağlarınızın içinden geçmeyeceğini ve tüm gün süreceğini biliyoruz. Bunun ötesinde, tüm cilt tonları ve alt tonlar için seçeneklerle renk seçimi inanılmaz. Bu Instagram görünümünü sevenler için kapsam oldukça yüksektir, ancak daha hafif bir kapsama için bir astarla yapabilirsiniz.

yağlı ciltler için en iyi fondöten Estee Lauder 2020
yağlı ciltler için en iyi fondöten Estee Lauder 2020

Lancôme Teint Idole Ultra Sıvı 24H Longwear SPF 15 Fondöten

Bu sıvı fondöten, cilt tipi spektrumunun her yerinden fanlara sahiptir, ancak kadife mat yüzeyi yağlı ciltler için en iyi fondötendir. Bunun en iyi tanımlarından biri, düz ya da mat olmadan mat, yani bir başka deyişle tamamen doğal olmasıdır. Kapsam çok ağır değil, bu yüzden kapatıcı yerine geçmez. Güneşten korunabilecek ılıman güneş koruması sunar.

yağlı ciltler için Lancome fondöten 2020
yağlı ciltler için Lancome fondöten 2020

Rihanna Pro Filt’r By Yumuşak Fenty Uzun Ömürlü Mat Vakfı

Bu fondöten, piyasaya sürüldükten hemen sonra büyük bir hit haline geldi.. Bu fondötenin çok mat bir yüzeye sahip olmasına rağmen yağlı olmayan cildi olan insanlar bunu satın alırken bunu hesaba katmıyorlardı ve hayal kırıklığına uğradılar. Yağlı cilde sahip olanlar için ise, bu en iyi fondötenlerden biridir. Çok yüksek bir kapama ve olağanüstü yağ kontrolü, herkesin renk uyumu bulacağını garanti eden bir renk yelpazesi ile satılıyor. Sephora’dan satın alabilirsiniz.

Yağlı cilt için Rihanna Pro Filt'r Fenty Uzun Ömürlü Mat Fondöten
Yağlı cilt için Rihanna Pro Filt’r Fenty Uzun Ömürlü Mat Fondöten

MAC Kozmetik Stüdyo Fondöten SPF 15

Görünüşe göre insanlar yakın zamanda MAC’i unutmuşlardı, bu talihsiz bir durumdur çünkü bu, temel fondöten çeşitlerini piyasaya süren orijinal markadır. Bu yüzden Mac’i  unutmadık yağlı ciltler için en iyi fondötenlerden biri olarak kabul etmekten mutluluk duyuyoruz. Doğal bir mat yüzey ve dolgun yapılabilecek orta kaplama sunar. Mat olmasına rağmen cildin yumuşak kalmasını sağlayacak bazı nemlendirici bileşenler içermektedir.

Yağlı cilt için MAC fondöten
Yağlı cilt için MAC fondöten

Clinique Kalıcı Mat Yağsız Makyaj

Clinique’in bu çok eşsiz formülü, doğal bir mat yüzey, neme karşı direnç ve bazı olağanüstü cilt bakım bileşenleri sunar. Cildi hafif hissettiren çok ince, yapışabilen bir dokuya sahiptir. İçeriği cildi yatıştırıcı ve gözenek sıkılaştırıcı söğüt kabuğu özü , ayrıca nemlendirici gliserin ve bariyer güçlendirici kolesterol içerir.  Yağlı cilt için Clinique Kalıcı Mat Fondöten

Yağlı cilt için Clinique Kalıcı Mat Fondöten

MAC Cosmetics Studio Düzeltme Pudra ve Fondöten

Aynı zamanda fondöten işlevi gören bir pudra, yağlı bir cildiniz olduğunda eşit tonda mat bir ten elde etmenin en hızlı yoludur. Studio Fix, kapsayıcı renk yelpazesi, hatasız üretilebilen kapsama alanı ve komedojenik olmayan formülü sayesinde en iyinin en iyisi olarak kabul edilir. Tek başına ya da bir kapatıcı üstüne sürebilirsiniz.

yağlı ciltler için MAC Cosmetics Studio Düzeltme Pudra ve Fondöten
yağlı ciltler için MAC Cosmetics Studio Düzeltme Pudra ve Fondöten

Dior BACKSTAGE Yüz ve Vücut Vakfı

Bu kendi kendine ayarlanan fondöten cildinizde yüz yağlarını kontrol altında tutarken akla gelebilecek en doğal alanı sağlayacaktır. Oldukça naziktir ve komedojenik değildir, kapatıcıyı değiştirmeyecek, ancak asla kötü veya kuru gözükmeyecek şekilde orta kapama sağlar. Her cilt tonuna uygun renk yelpazesi çok kapsayıcı.

yağlı ciltler için Dior BACKSTAGE Yüz ve Vücut Fondöteni
yağlı ciltler için Dior BACKSTAGE Yüz ve Vücut Fondöteni

Yves Saint Laurent Tüm Saatler Uzun Ömürlü Doğal Mat Vakfı

YSL’yi genellikle  nemli formüller ile ilişkilendiririz, ancak aslında yağlı ciltler için bu fondöten ile alan dışına çıktıılar. Kapsama alanı, olağanüstü uzun ömürlülük ve yüzlerce yağın saatlerce kapalı kalmasını sağlayan inanılmaz bir yetenek. Buna rağmen, oldukça ağırlıksız hissettiriyor.

Yağlı ciltler için Yves Saint Laurent Uzun Ömürlü Doğal Mat fondöten
Yağlı ciltler için Yves Saint Laurent Uzun Ömürlü Doğal Mat fondöten

Maybelline Fit Me Mat + Gözeneksiz Likit Fondöten

Bu ürün ile Maybelline, yağlı ciltler için en iyi fondötenlerin çok fazla paraya mal olmak zorunda olmadığını kanıtladı. Formül,  daha yüksek uçlu matlaştırıcı fondötenlere çok benzer. Formül tamamen komedojenik içerik içermez ve renk aralığı herkesi kapsayacak kadar geniştir.

Yağlı Ciltler için Maybelline Fit Me Mat + Gözeneksiz Likit Fondöten
Yağlı Ciltler için Maybelline Fit Me Mat + Gözeneksiz Likit Fondöten

Givenchy Beauty Teint Couture Everwear Vakfı SPF 20

Yağlı ciltler için olan bu fondöten, cildin üzerinde durduğu için, her şeyi kusurları hafifletmeden ya da toplanmadan her türlü kusuru kapsayan çok lüks bir his verir. Bir kez kullanıldığında, gerçekten hiç akmıyor ve saatlerce bekletiliyor. Yağların kontrolüne yardımcı olur, ancak cildi aşırı derecede matlaştırmadan.

Yağlı ciltler için Givenchy Beauty Teint Couture Everwear Fondöten SPF 20
Yağlı ciltler için Givenchy Beauty Teint Couture Everwear Fondöten SPF 20

Bobbi Brown Skin Uzun Süren Ağırlıksız Fondöten SPF 15

Ağırlıksızlık kesinlikle doğru tanımdır, çünkü cildinizde bu temeli hissetmez veya görmezsiniz. Ten rengini tamamen pürüzsüz hale getirir ve yağlı ciltleri nemli görünmek isteyenler için güzel bir şekilde çalışan saten cila ile orta derecede kapatabilir. Güneş kremi ve C vitamini kombinasyonu, bu temeli yaşlanma karşıtı yapar.

Yağlı ciltler için Bobbi Brown Skin Uzun Süren Ağırlıksız Fondöten SPF 15
Yağlı ciltler için Bobbi Brown Skin Uzun Süren Ağırlıksız Fondöten SPF 15

Yağlı Ciltler İçin Hangi Makyaj Ürünlerini Seçmeli?

Yağlı ciltlerle uğraşırken, cilt tipinize en uygun makyaj ürünlerini ararken göz önünde bulundurmanız gereken bazı gerçekler var.

Yağlı Ciltler İçin Astar

Yağlı ciltler için bir makyaj astarı bulmak aslında oldukça kolaydır çünkü çoğu astar, matlaştırıcı bir etkiye sahip olan dimetikon ile yapılır. Dimetikon ayrıca gözeneklerin doldurulmasına ve cilt dokusunun daha yumuşak görünmesine yardımcı olur.

Matlaştırıcı veya gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olarak ilan edilen primerleri arayın. Gün boyunca matlaştırıcı bir astar, cildinizin çok parlak veya yağlı olmasını önler ve ayrıca fondöteninizin solmasını veya parçalanmasını önler.

Yağlı Ciltler için Fondöten

Astarlarda olduğu gibi, silikon esaslı fondötenler de matlaştırıcı etkileri nedeniyle yağlı cilde sahip olanlar için en iyi sonucu verir. Matlaştırıcı veya kadife yüzeyli olarak ilan edilen sıvıdan pudralı fondötenler yağları kontrol etmek ve cildinizin gün boyu parlak görünmesini engellemek için en iyi işi yapar.

Genellikle, bu matlaştırıcı fondötenler daha yüksek kapsama alanı sunar, ancak hafif kaplamalı makyajdan hoşlanıyorsanız istisnalar da mevcuttur. Cildiniz silikona iyi cevap vermezse, mat bir yapıya ve yağ direncine sahip olabileceğinden, film oluşturucu polimerler, akrilatlar veya akrilamidler içeren su bazlı fondötenler arayın.

Çubuk ve krem ​​fondötenleri genellikle yağlı bir yapıta sahip olur, bu nedenle çoğu zaman yağlı cilde sahip olanlar için iyi olmayacaktır.

Temel renk tonu eşinizi bulmak için fondöteni çenenizin üzerine kaydırın ve hafifçe karıştırın. Emin değilseniz bunu birkaç fondötenle yapabilirsiniz ve boynunuza mükemmel bir şekilde uyanı seçin.

Yağlı Ciltler İçin Kapatıcı

Fondöten de olduğu gibi, silikon bazlı kapatıcılar yağlı cilde sahip olanlar için de en iyi şekilde olacaktır. Renk solmasını veya yüzündeki lekeleri kapatmak için daha matlaştırıcı bir kapatıcı seçin.

Bununla birlikte, gözlerin altındaki alan, yüzün geri kalanından daha kuru olma eğilimindedir. Bu nedenle, gözlerin altı için doğal veya yarı mat bir kapatıcı kullanmalısınız, çünkü mat bir kapatıcı göz alanınızın kuru ve dokulu görünmesini sağlar.

Yağlı Ciltler İçin Pudra

Pudralar pratik olarak yağ kontrolü için üretilmiştir, bu nedenle pudra seçiminde gerçekten yanlış seçim yapmamalısınız. Cilt tonunuzla eşleşen herhangi bir pudra, fondöteni önlemek için cildinizden fondöten ve yağları emmek için çalışmalıdır.

Yarı saydam pudralar harikadır, çünkü fondöteninizin rengini etkilemeyecek, renkli pudralar ise kapsama alanını arttırmaya yardımcı olabilir. Özellikle matlaştırıcı olarak pazarlanan tozları satın almak zorunda değilsiniz, ancak fotoğraflarda kötü görünümlere neden olabileceğinden, genellikle çok beyaz görünen pudralardan kaçınmaya çalışın.

Yağlı Ciltler İçin Göz Makyajı

Yağlı cilde sahip olanlar da sıklıkla çok yağlı göz kapaklarına sahiptir, bu nedenle bazı göz makyajı ürünlerinin kırışmasını veya lekelenmesini önlemek zordur. Mükemmel bir göz astarı büyük bir fark yaratabilir çünkü makyaj ile cildin ürettiği yağlar arasında bir bariyer görevi görür, bu makyajın daha uzun süre daha iyi görüneceği anlamına gelir. Bunun ötesinde, hepsi biraz daha yağ geçirmez olan formüller bulmakla ilgili.

Örneğin, tüp maskaraları su geçirmez olmamasına rağmen diğer maskaralardan çok daha fazla yağa dirençlidir ve sıvı eyelerler doğrudan göz astarının üzerine uygulandığında tutunma eğilimindedir. Kalem eyeliners , özellikle göz farı ile ayarlanırsa, yağa karşı oldukça dirençli olma eğilimindedir.

Yağlı Bir Cildiniz Varsa Nasıl Fondöten Uygulanır?

• Tipik sabah cilt bakımınızı uyguladıktan sonra , cildinize sürtünen matlaştırıcı bir astarı T bölgesine uygulayın ve daha sonra dışa doğru dağıtın. Parmaklarınızı bunun için veya makyaj süngeri için kullanabilir ve ayarlamak için birkaç dakika verebilirsiniz.

• Her zaman ilk önce fondöten uygulamanızı öneririz, bu durumda gözlerle daha koyu bir göz farı görünümü planlamıyorsanız.

• Düz yüzeyli bir makyaj fırçası , nemli makyaj süngeri ve hatta parmaklarınızı kullanarak, fondöteni dairesel harmanlama hareketlerin karışımını kullanarak uygulayın. Çok ince bir tabaka ile başlayın, daha sonra sadece biraz daha fazla kapsamaya ihtiyaç duyduğunuz alanlarda daha fazla ürün üzerine baskı yapın.

• Daha sonra, gerektiğinde kapatıcınızı uygulayın – gözlerin altından ve fondötenizin renginin solmuş olduğu yerler üzerine uygulayın. İlk önce onu noktalayın ve sonra hafifçe bir süngerin sivri ucuyla ya da daha küçük bir parlatıcı fırçayla karıştırın. Bir kez daha, ince tabakalarla başlayın ve yavaş bir şekilde kaplayın.

• Her şeyi ayarlamak için, ya düz tepeli bir kabuki fırçasıyla ya da bir toz kabarcığı ile toz haline getirin. Aplikatörünüzü toz ile doldurun, fazlalığa dokunun ve ardından cildinize uygulamak için bir çekme hareketi kullanın. Pudrayı ayarlamak için birkaç dakika verin (bu arada göz makyajınızı başlatabilirsiniz) ve sonra fazla pudrayı çıkarmak için daha yumuşak bir fırça kullanın.

• Göz makyajınızı başlatmak için çok ince bir göz kapağı astarı uygulayın ve ardından temel bir göz farı veya yarı saydam bir pudra ile ayarlayın.

• Özellikle sıvı eyeliner kullanıyorsanız, eyelinerinizi sürmek istediğiniz yere başka bir ince göz kapağı astar hattı uygulayın. Bunu göz kalemi ile takip et. Bir kalem eyeliner kullanacaksanız, benzer renkli bir göz farı ile ayarlayın.

• Maskarayı herhangi bir maskara gibi uygulayın. Çubuğu kirpik çizgisine yaklaştırın ve fırçayı kirpiklerin uçlarına doğru çekerek fırçalayın.

• Kaşlarınızı yaparken ilk önce aynı krem ​​ve ardından pudra uygulanır . Bir kaş pomad uyguladıktan sonra pudra koyarsanız kaşlarınız en iyi şekilde kalır. Ekstra uzun ömür için, üstüne bir sızdırmazlık kaş jeli sürün.

• Pudra allık, kontur ve vurgulayıcı , gün boyunca yağları emmeye çalışırken yüz tanımınızı verecektir. Yüzünüzün boşluklarına ve inceltmek istediğiniz alanlara kontur uygulayın, vurgulamak istediğiniz yüzün yüksek noktalarına vurgu yapın ve allığınızı yanakların elmacık kemiklerine uygulayın ve yukarı çekin.

• Kendiliğinden ayarlanan sıvı ruj ile makyajı bitirin . Parlak bir görünümü tercih ediyorsanız , üstüne eşleşen bir dudak parlatıcısı sürmeniz yeterlidir .

• Son bir sızdırmazlık aşaması olarak, bazı makyaj  spreylerini alın. Şişeyi bir kol boyu yüzün uzağında tutun ve birkaç kez püskürtün. Yüzünüzü çabuk kuruması için yelpazeleyin ve ardından gün boyu yağa dayanıklı makyajın keyfini çıkarın.

 

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltlere Sahip Kadınlara Uygun En Popüler Fondötenler 2020 başlıklı makalemizde Chane, Chanel ve en iyi fondötenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen