Stil Önerileri

Yakın Arkadaşın Düğünde Giyilecekler Neler?

Düğünde giyilecekler davetliler için çoğu zaman sorun haline gelmiştir. Özellikle çiftin en yakınları düğünlerde ne giyeceğini bilemeyebilir. En yakın arkadaşların düğünde çok fazla görevi olur. Özellikle nedimelik ya da sağdıçlık yapan kişilerin ekstra dikkat etmedi gerekir. Düğünde en yakın arkadaş olduğunu belli etmek için oldukça şık giyinmeye özen gösterilmelidir.

Düğünde Ne Giyilir?

En yakın arkadaşların düğünde ne giyeceğine en çok karar veren durum aslında düğünün zamanı, mekanı ve ne tür düğün yapılacağıdır. Düğün türü düğünde giyilecek olan elbise seçimini de bir hayli değiştirecektir. Örneğin kapalı bir düğün salonunda yapılacak düğünde giyilmesi gerekenler ile kır düğününde giyilecek kıyafetler çok değişir.

En yakın arkadaşı kapalı düğün salonunda evlenecek olan kişi abiye giyilmelidir. Erkekler ise koyu renkli bir takım elbise tercih etmelidir. Açık alanda ya da kır düğünü olarak evlenecek kişiler evlenirse kadınlar daha salaş ve elbise tarzında uçuş uçuş kıyafet tercihi yapmalıdır. Erkekler de aynı şekilde salaş ya da sade bir gömlek tercihi yapmalıdır. Eğer yaz aylarında yapılan bir düğünde kadınlar mini elbise ya da mini abiyeleri de tercih edebilir. Bu durumda erkekler şık bir şort ile kır düğününe katılabilir. Kış aylarında yapılacak olan düğünler genelde kapalı salonlarda olduğu için daha ciddi olması adına koyu renkli abiye ve takım elbise tercih edilmelidir.

En Yakın Arkadaş Düğünde Ne Giymelidir?

Arkadaş düğününde giyilecekler aslında çok çeşitli değildir. Çünkü en yakın arkadaşı evlenen kişilerin gelin ya da damat dışında herkesten daha süslü ve şık olması gerekir. Özellikle uzun kuyruklu abiyeler en yakın arkadaş düğününde tercih edilmelidir. Omzu ya da sırtı dekolteli elbiseler ya da abiyeler de en yakın arkadaş düğünlerinde tercih edilebilir. Erkekler ise koyu renkli ve ciddi takım elbiseleri giymelidir. Bununla birlikte takım elbiseye mutlaka kravat ya da papyon takılmalıdır. Kadınlar ayakkabı olarak yüksek topukluları tercih ederken erkekler makosen tarzında ayakkabıları giyerek düğüne katılmalıdır. En yakın arkadaşı evlenen kadınların saç ve makyajı da oldukça şık ve düğüne uyumlu olmalıdır.

Giyiminde Dikkat Edilecekler Neler?

Her düğün için kıyafet önerileri önemli olsa da özellikle yakın arkadaşınızın en mutlu gününde şık görünmeniz büyük önem taşır. Bu yüzden arkadaşınızın mutluluğuna ortak olacağınız şıklıkta bir kombin seçmeye dikkat etmelisiniz. Kadınlar bu konuda çok iddialı olmamakla birlikte düğünün genel havasına yakışacak şıklıkta kıyafetlere öncelik vermelidir. Erkekler ise daha sade ancak resmi kıyafetleri tercih edebilir. Kıyafet seçiminde en önemli noktalardan birisi de düğünün hangi mevsimde ve hangi alanda yapıldığıdır. Kapalı ve açık alanda yapılacak düğünlere yönelik kıyafet seçiminizde mevsimsel şartları da göz önünde bulundurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? başlıklı makalemizde Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen