Faydalı BilgilerFitness

Yaşam Beklentinizi Arttırmak için 6 Basit Adım

Bir insanın yaşamdan beklentisi önemlidir. Çünkü yaşamdan beklenti ne kadar yüksek olursa ona tutunabilmekte öyle basit ve hızlı olacaktır. İnsanların yaşam beklentilerini artırmak için profesyonel destekler aradığı günümüzde biz de makalemizde yaşam beklentinizi artırmak için 6 basit adımı sizinle paylaşalım istedik.

Aşağıdaki bu basit adımlar ve değişikliklerle yaşam beklentisi artırılabilirsiniz. Bu makale bunu yapabilmenin yollarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Yaşam beklentisi, sağlığınızı iyileştirmek ve yaş olarak çok iyi hissediyorum diyebilmenizdir.

Dışarı Çıkın ve Daha Fazla Güneş Alın

Dışarı çıktığınızda cildiniz güneş ışığına maruz kalır.  Cildinizdeki hücreler D vitamini üretmesi için tetiklenir. D vitamini kemik sağlığı için çok önemlidir depresyon, kalp hastalığı, diyabet ve hemen hemen her şeyde önemli olduğu ortaya çıkmıştır.  Günde sadece 15 dakika dışarı çıkmak ve ellerinizi ve yüzünüzü güneş ışığına maruz bırakmak D vitamini seviyesini korumak için yeterlidir.

Arkadaşlarla Takılmak

İlişkilerin sağlık ve yaşam beklentisi üzerinde neden bir rol oynadığından emin değiliz. Olumlu ilişkilerdeki insanların riskli davranışlarda bulunma olasılıkları daha düşük ve kendilerine bakma olasılıkları daha yüksek olabilir. Arkadaşlarınız ve aileniz için daha fazla zaman ayırın. Birlikte bir şeyler yapın ve her zaman anlatılmaya hazır iyi bir hikayeye sahip olarak onlarla iletişiminizi geliştirmek için çaba gösterin.

Yaşam Beklentinizi Arttırmak için 6 Basit Adım
Yaşam Beklentinizi Arttırmak için 6 Basit Adım

Günlük Egzersiz Yapın

Günlük egzersiz uykunuzu ve enerji seviyenizi iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Her gün tüm vücudunuzu hızlandırmak önemlidir. Unutmayın, günlük egzersiz her gün spor salonuna gitmek anlamına gelmez. Yoga, germe, serbest ağırlıklar ve daha fazlası gibi ev egzersizleri etkili olabilir.

Stresinizi Azaltın

Stres kendinizi sinirli hissetmek ve iyi uyuyamamakla da bağlantılıdır. Strese odaklanarak, uzun vadeli sağlığınızı ve yaşam beklentinizi iyileştirirken yaşam kalitenizi iyileştirebilirsiniz.

Televizyon İzlemeyin

Televizyon izlemeyi azaltmak, sağlığınıza iyi gelecek ve yaşam beklentilerini artıracaktır. TV izlemek sizi hareketsiz kılar bu da kilo problemlerine yol açabilir. Televizyon izleyen insanlar, izlemeyenlerden daha fazla yer. Gerçek kişilerle yüz yüze konuşmak yerine evde kalırsınız. Televizyon streslidir. Haberler ve birçok program stresli hikayelerle doludur. TV izlemeyi bırakırsanız, her yıl ortalama 1.000 saat kazanç sağlarsınız.

Risklerden Kaçının

Gençler için en yaygın ölüm nedenleri kazalar, yaralanmalar ve şiddettir. Bu listeye sigara içmek gibi zararlı bir alışkanlığı da eklediğinizde yaşam süresini 10 yıla kadar kısaltırsınız.

Bir önceki yazımız olan Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen