cilt bakımı

Yaşlanan Cilt İçin En İyi Tedavi Nedir?

Yaşlandıkça cildimiz değişir ve yaşlanmaya başlar. Süreç kaçınılmazdır, ancak endişelenmenize gerek yok. Yaşlanan cildinizin görünümünü azaltmak için bir şeyler yapabilirsiniz.

Tedavi çeşitli yaşlanma karşıtı prosedürlerle yapılabilir. Prosedürlerden herhangi birini seçiminiz, özel endişelerinize bağlıdır.

Kimyasal Peelingler

Kimyasal peeling, cildin yenilenmesi için kullanılan bir işlemdir. Cilde uygulanan asidik bir kimyasal solüsyon kullanılarak ve daha sonra birkaç gün boyunca soyularak yapılır. İlk cilt soyulurken, daha genç ve daha pürüzsüz olan yeni cilt gelişir.

İşlem cilt tonunuzu aydınlatmaya yardımcı olur ve kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini ortadan kaldırır. Farklı kimyasal peeling türleri vardır ve aldığınız tür, işlemi kaç kez yapmanız gerektiğini belirler.

Dermal Dolgu Maddeleri

Dermal dolgu maddeleri yumuşak doku dolgu maddeleri olarak da bilinir. Dolgunluk ve hacim kazandırmak için derinin altına enjekte edilen maddelerdir. Dolgular dudaklara, yüze ve ellere enjekte edilebilir. Kırışıklıkları yumuşatmaya ve gözaltındaki gölgeleri gidermeye yardımcı olurlar.

Botox Tedavisi

Botulinum toksin tedavisi, yaygın olarak Botox olarak bilinen prosedürdür. Bir botoks enjeksiyonu, göz çevresinde ve alında bulunan kırışıklıkları ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Uygulandığı bölgelerde cildin gergin kalmasına yardımcı olduğu için tedavi işe yarar.

Lazer Cilt Yenileme

Lazer cilt yenileme, cildin derin katmanlarında yoğun bir ışık huzmesi kullanan bir yöntemdir. Işık cilde zarar verir ve yeni cilt hücrelerinin büyümesini uyarır. Daha genç ve pürüzsüz bir cilt gelişimine yol açar. İşlem, kırışıklıkları, cilt rengini ve ciltteki diğer kusurları tedavi etmeye yardımcı olur.

Dermabrazyon

Dermabrazyon, bir cilt uzmanının yeni pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarmak için cildin dış katmanını kazımak için dönen bir fırça kullandığı bir işlemdir. Yeni cilt birkaç hafta boyunca kırmızımsı veya pembe görünecek ve tedaviden sonra biraz şişlik olacaktır.

İşlem akne izleri, kırışıklıklar, güneş hasarıile başa çıkmaya yardımcı olur . Dermabrazyon cilt için iyi bir seçenektir, ancak daha belirgin yaşlanma belirtileriniz varsa, etkili sonuçlar için bunu bir kereden fazla yapmanız gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen