Ev Dekorasyon

Yatak Odasına Ait Olmayan 6 Şey

Her insan hayatının yaklaşık 1 / 3’ünü yatak odalarında geçirir, bu yüzden hoş bir şekilde dekore edilmeleri gerekir. Muhtemelen bir otele gittiğinizde bu duyguyu deneyimlediniz ve “Vay be, bunu nasıl yaptılar?” Diye düşündünüz. Evdeyken her zaman bu şekilde hissetmenize yardımcı olabiliriz.

  1. Macenta, kırmızı ve beyaz renkler

Renklerin insanların ruh hali ve davranışları üzerinde etkisi vardır. Doğru renkle bizi bir şeyler almaya ikna etmek, kendimizi güvende hissettirmek veya bizi gergin hissettirmek mümkündür. Yani yatak odalarımızdaki renkler bize nasıl hissedeceğimizi söylüyor. Sessiz renkler rahatlamamıza yardımcı olur. Mat ve parlak renkler arasında seçim yaparken, eskisini seçmek daha iyidir.

  1. Bir sürü yastık

Kanepede veya yatakta küçük yastıklar bizi rahat hissettiriyor, ancak gerçekte çok fazla sorun yaratıyorlar. Bir düşünün: Her yatağa gitmeniz gerektiğinde, hepsini toplamalı, bir yere koymalı ve sabah güzelce düzenlemelisiniz.  İyi bir uyku için sadece bir yastığa ihtiyacınız var, bu yüzden geri kalanından kurtulun. Ekstra bir yastık istiyorsanız, yastığınızın yanlış olduğu ve muhtemelen yeterince yüksek olmadığı anlamına gelir.

  1. Çamaşır sepeti

İlk olarak, bir yığın kirli çamaşır gördüğünüzde, beyniniz bunu mümkün olan en kısa sürede çözmesi gereken bir görev olarak alır. Bu yüzden rahatlamanız zor olabilir. İkinci olarak, kirli çamaşırların kötü bir kokusu olabilir.

  1. Eski yatak

Çoğu insan şiltelerin kendi son kullanma sürelerinin olduğunu bilmiyor: genellikle 8-10 yıldır. Ve birçok insan hala 30–40 yaş arası yataklarda uyuyor. Sorun şu ki, eski bir şilte sırtınızda çok fazla soruna neden olabilir. Bir yatak ne kadar eski olursa, içinde yaşayan böcek sayısı o kadar fazladır.

  1. Parlak lamba veya avize

En kötü fikirlerden biri, yatağın hemen üzerindeki bir avizedir. Işık doğrudan gözünüze parlayacak ve rahatlamanızı zorlaştıracaktır. Yatakta yatarken okumak da rahatsız edici olacaktır. Bir yatak odası için mükemmel ışıklar, yatağın yanlarında bulunan 2 lambadır.

  1. TV

Çoğumuzun yatak odalarında en sevdiğimiz filmleri ve dizileri uyumadan önce izlememizi sağlayan TV’ler var. Ancak uykunuz üzerinde kötü bir etkiye bırakılmış bir TV. Vücudunuzun düzgün uyumasını engeller.

Bir önceki yazımız olan Evinize Perde Seçimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde Evinize Perde Seçimi Nasıl Olmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen