moda

Yaz Modası İpuçları

Yazın havası da suyu da, tadı da, tuzu da her zaman ayrıdır. Yaz denildiği zaman akla ilk olarak tatil geliyor olsa da yazın özellikle kadınların en çok dikkat ettiği şey kıyafet seçimidir. Çünkü yazın alternatifiniz çok olduğu gibi rakibinizde çok olacaktır. Bunun için kadınların yazın daha renkli olması gerekir.

Açık Renkler Koyudan Daha İyidir

Açık renkler sizi daha serin tutmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi bir yaz havasına sahiptir. Demek istediğim, siyah, odun rengi veya lacivert gibi koyu renkler giyebilirsin, ancak yazla eşanlamlı olan o hafif havadar hissinin olmadığının altını çizelim.

Yaz Modası İpuçları
Yaz Modası İpuçları

Doğal Makyaj En İyisidir

Sıcak bir yaz gününde bir ton makyaj yapmaktan daha kötü bir şey olamaz. Yaz mevsiminde hafif ve doğal makyaj iyi bir tercihtir. Siyah göz kalemi, koyu gölgeler, ağır fondöten ve koyu ruju artık bir dönem kaldırmalısınız. Bunun yerine nötr göz farı, renkli nemlendiriciler,  pembe veya gül rengi kullanabilirsiniz.

Yaz Modası İpuçları
Yaz Modası İpuçları

Dökümlü Üstler Ve Etekler

Yaz, rüzgarda yüzen hafif kumaşlar gerektirir. Yaz sevgisi havasından kurtulmak için cildi sıkı tutan herhangi bir şey yerine dökümlü kıyafetleri tercih edin. Hafif pamuklu, ipek, şifon, dantel giysiler tercih edin.

Yaz Modası İpuçları
Yaz Modası İpuçları

Kapalı Omuz Ve Elbiseler Daima Seksidir

Her iki yılda bir omuzu açık giysiler popüler hale geliyor. Onları modaya uygun veya tek kullanımlık olarak düşünmeyin, çünkü bunlar gerçekten her yıl giyebileceğiniz bir tarzdır.

Çantanız Nötr Renkli Olsun

Yaz için sadece bir el çantası alacaksanız, nötr toprak tonlu bir kahverengi tercih edebilirsiniz.

Yaz Modası İpuçları
Yaz Modası İpuçları

Şapkalar İyi Bir Fikirdir

Herkesin bir şapkası olmalı ! Bir çantaya sahip değilseniz, muhtemelen sizin için mükemmel olanı bulamadığınız içindir! Şapka sadece şık bir aksesuar görevi yapmakla kalmaz, aynı zamanda yüzünüzü zararlı güneş ışınlarından da korurlar.

Bir önceki yazımız olan 2021 Doğum Günü Kıyafet Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 Doğum Günü Kıyafet Fikirleri, doğum günü ve kıyafet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen