Makyaj

Yeni Başlayanlar İçin Sıvı Eyeliner Nasıl Sürülür?

Sıvı eyeliner sürmek, özellikle yeni başlayan biriyseniz oldukça zordur. Önemli detay elinizi sabit tutmanız gerekir ve bir yanlış hareket lekeler oluşturur, korkutucu olabilir. Oldukça korkutucu, değil mi? Bununla birlikte, biraz sabır ve pratikle, sıvı eyeliner’ı kolaylıkla uygulama becerisine hakim olabilirsiniz. Bu makale de size makyaj yaparken kolayca kanatlı eyeliner sürmek için adım adım bir kılavuzdur. Öğrenmeyi seviyorsanız, sıvı eyelinerin nasıl düzgün bir şekilde uygulanacağı konusunda aydınlanmaya devam edin.

Sıvı Eyeliner Kullanmadan Önce Göz Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Hiç yağlı göz kapaklarına makyaj uygulamaktan korktunuz mu? Bu zor ve bu harika bir manzara değil. Bu nedenle, sıvı göz kalemi ve diğer göz makyajı yapmadan önce, göz makyajınızı  sabit tutmak için göz kapaklarınızı hazırlamanız önemlidir. Göz kalemi ve gölgenizi daha pürüzsüz hale getirmek için sıvı veya krem ​​bazlı bir göz astarı kullanın ve gün boyunca makyajınız sabit kalsın.
Farmasi gibi doğal içerikli markaların Gözkapağı Astarını deneyebilirsiniz, böylece eyelineriniz ve gölgeniz günün herhangi bir noktasında akmaz ve biraz uzun bir yol kat eder.

Profosyonel İpucu: Sıvı göz kalemi ile temas etmeden önce kirpiklerinizi kıvırın.

Sıvı Eyeliner Nasıl Sürüler? Resimlerle Adım Adım

Sıvı eyelineri mükemmel şekilde nasıl uygulayabilirsiniz. Astarınızın doğru uygulaması sadece gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kirpiklerinizi daha dolgun hale getirebilir.

Nelere ihtiyacınız var

  1. Bir sıvı eyeliner
  2. Kirpik maşası
  3. maskara

Sıvı eyeliner seçiminizde keçeli uçlu olanları tercih edin.  Su Geçirmez Sıvı Eyeliner  deneyin – bu kirpikler boyunca sağlam bir çizgi ve mükemmel düz görünüm oluşturmanıza olanak veren bir keçeli ucu olmalı. Formülü yoğun pigmentl  ve solmadan veya lekelenmeden tüm gün boyunca kalmalı.

Adım Adım Eğitimi – Sıvı Eyeliner’ı Üst Kapak İçin Nasıl Uygulanır

Adım 1: Fırçayı Düz Tutun

Göz kalemi tüpünüzü iyice çalkalayarak başlayın, böylece formül güzel ve pürüzsüz olur. Mükemmel bir eyeliner uygulaması için en önemli şey fırçayı düz tutmaktır. Fırçayla farklı bir şekilde tutarsanız, dağınık olur.

2. Adım: Ortadan Başlayın

Kirpik çizgisine olabildiğince yaklaşın ve dış köşelere sürüklenirken ortadan başlayın. İç köşeleri hizalamak için artık ürünü kullanın.

3. Adım: Kanat Yaratın

Alt kirpik çizginizi takip edin, bir kanat oluşturmak için yukarı çıkın. Bu adım, astarınızın eşit olduğundan emin olmanıza yardımcı olur.

4. Adım: Takma Kirpik Ekleme

Görünümü tamamlamak için takma kirpik kullanabilir veya kirpiklere birkaç kat maskara uygulayabilirsiniz.

İşte son bakış!

[galeri_url]

Bir önceki yazımız olan Ünlülerin yaz aylarında kullandığı kırmızı rujları başlıklı makalemizde kırmızı ruj, kırmızı ruj ile makyaj ve kırmızı ruj makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen