Makyaj

Yeşil Göz Makyajı Rehberi 2019

2019'daki En İyi Yeşil Göz Farı Tonu: Yeşil Göz Makyajı Rehberi

Yeşil göz makyajı size korkutucu gelebilir. Yeşil, güçlü bir renktir ve çeşitli yeşil göz farı tonları, farklı cilt tonlarına göre farklı şekillerde kullanılır. İnsanlar makyaj yaparken doğru yeşil tonu seçmezlerse, her türlü sorunla karışabilirler, ancak bu sizi caydırmasın – en bilinçli kararı vermenizi sağlar.

Bu konuda yardim edebiliriz! En iyi yeşil göz farı paletleri ve tonları için 7 seçimimiz ve uygulamamız size göz farı seçiminizde yardımcı olacak. Ayrıca birkaç yeşil göz makyajı ipucu ve püf noktası için okumaya devam edin. Bir favoriniz varsa tavsiye etmek isterseniz, bize aşağıdaki yorum kısmından bildirin!

Chanel Ombre Premiere Longwear Krem Göz Farı

Chanel’in yeşil göz farı, rüya gibi uygulama ile tam renk ve saten bir görünüm sergilemek üzere formüle edilmiştir. Verderame rengi , özellikle yeşilin büyük bir tonunu almak istediğinizde bunu mükemmel şekilde yapar. Bu krem ​​tam gün kullanım için tasarlanmıştır ve mükemmel bir uygulama için  yuvarlak uçlu bir fırça ile birlikte gelir. Bu yeşil göz farı ile bir başkasını karıştırmayı düşünüyorsanız, çok iyi karıştırıldıkları için bu bir sorun değildir.

Yeşil Göz Makyajı Rehberi 2019 Chanel Göz Farı
Yeşil Göz Makyajı Rehberi 2019 Chanel Göz Farı

Bobbi Brown lüks yeşil göz farı

Bobbi Brown’un yeşil göz farı çok boyutlu ve metalik olacak şekilde tasarlanmıştır. Zengin renk ve belirgin ışıltı için kromatik pigmentlerin mükemmel karışımıdır. Gölge, kuru bir fırça, nemli bir fırça ile veya çarpıcı bir pürüzsüz görünüm için parmak ucuyla bile uygulanabilir, çünkü formül tüm durumlar için hazırlanmıştır.

Bobbi Brown 2019 yeşil göz farı
Bobbi Brown 2019 yeşil göz farı

 Burberry Beauty Yeşil Islak ve Kuru İpek Göz Farı / Aqua Green

Burberry Beauty’nin yeşil göz farı,   bahar 2019 podyumlarından esinlenmiştir ve farklı görünümler elde etmek için ıslak veya kuru uygulanabilir. Koleksiyon ‘Kuşlar ve Arılar’ olarak adlandırıldı ve net bir şekilde taze ve aydınlıktı. Bu yeşil göz farı pudrası, istediğiniz yoğunluğu oluşturmak için çarpıcı saten bir yumuşak kaplama sağlar. Kolay kullanım için aynalı bir kompakt olarak gelir.

Burberry Beauty Yeşil göz farı 2019 20
Burberry Beauty Yeşil göz farı 2019 20

NARS Metalik Yeşil Göz Farı

NARS Metallic Kablolu göz farı, çarpıcı bir yanardöner tavus kuşu yeşili olan Goa tonunu içeren metalik bir fardır. Bu yeşil göz farı iyi pigmentlidir ve tüm cilt tonlarında ciddi parlaklık verecek şekilde formüle edilmiştir. Değerli metallerden ilham alan bu gözlükler, goa yeşili bile olsa, tüm gece çok fazla güç olmadan parıldamayı bekleyebileceğiniz kırışıklığa dayanıklı göz farı .

NARS Metalik Yeşil Göz Farı 2019
NARS Metalik Yeşil Göz Farı 2019

Lancôme Zümrüt Yeşil Kadife Metalik Göz Farı

Lancôme, çeşitli cilt tonları için birçok güzel göz farı sunuyor, ancak zümrüt yeşili 2019 ‘da seçilmeyi hak eden bir renk. Renk zengin ve rüya gibi ve adından da anlaşılacağı gibi kadife gibi pürüzsüz. Bu yeşil göz farını sürmek neredeyse zahmetsiz ve tamamlayıcı renklerle iyi uyum sağlar. Pigment renk için sade ve uzun ömürlü, görünümler için sonsuz fikirler verecek metalik bir kaplama sağlar.  Lancôme Zümrüt Yeşil Kadife Metalik Göz Farı

Lancôme Zümrüt Yeşil Kadife Metalik Göz Farı

Tom Ford Shadow Extreme

Tom Ford’un zümrüt yeşili göz farı debriyaj büyüklüğünde şık bir kasayla birlikte geliyor ve başka ne istersen harmanlanacak şekilde tasarlandı. Metalik folyo kaplama zengin yeşil rengi gerçekten makyajı güçlendirir ve gölge halindeyken kolay uygulama için yansıtılmış bir kompakt halinde gelir. Uzun süre dayanan polimerler mükemmeldir ve bunun Allure Best of Beauty Ödülü kazananlarından biri olmasının nedenlerinden biridir .

Tom Ford Shadow Extreme 2019 2020
Tom Ford Shadow Extreme 2019 2020

Givenchy Ombre Couture Krem Göz Farı

Givenchy’nin yeşil göz farı 16 saat süren kremsi, su geçirmez, uzun ömürlü bir seçenektir. Kırışmaz, solmaz ve yıpratmaz, ki mükemmeldir. Haki yeşili ve pırıltılı bir yüzey ile süper pürüzsüz.

Givenchy haki yeşil göz farı 2019 2020
Givenchy haki yeşil göz farı 2019 2020

Cilt Tonunuza Göre En İyi Yeşil Göz Farı Tonu Nasıl Seçilir

Sizin için en iyi yeşil göz farı rengini seçmek, önce cilt renginize uygun bir renk seçerek başlamalısınız. Hatırlanması gereken en önemli şey, ten renginizi ve alt tonlarınızı geliştirmek ve tamamlamak için seçtiğiniz yeşil gölgenin olmasını istediğinizdir. Makyajınızın tümü doğal ten renginizi ve özelliklerinizi tamamlamalıdır.

Genel olarak, serin altı tonlu olanlar, yeşil çamurlu veya çimen yeşili gibi daha serin yeşil renklere giderken, sıcak altı tonlu renkler daha sıcak yeşil göz farı renkleri ile en iyi şekilde görünmelidir. Ayrıca saç renginizi hesaba katmak istiyorsanız, esmerlerin serin ve derin yeşil tonlarla en iyi göründüğünü ve sarışınların sıcak ve açık tonlarla deneme yapmaları önerilir.

• Beyaz ve Soluk Tenler için Yeşil Göz Farı Tonları

Daha açık ve daha soluk ten rengi tonları, yeşilin daha açık tonları ile yanlışlıkla boyanabilir, ancak ilginç şekilde daha koyu yeşil tonları neredeyse siyah görünür. Daha koyu renklerin yerine orta ton  bir yeşil kullanabilirsiniz, çok boyutlu bir göz makyajı içinde dumanlı bir göz elde edebilirsiniz.

Yoğunluğu arttırmak için, iç köşede bir altın yeşil veya daha açık yeşil göz farı dokusuna dokunup vurgulayın.  sadece cephanelik için bir nane yeşili seçtiğinizden emin olun.

ten rengine göre yeşil göz makyajı ipuçları 2019
ten rengine göre yeşil göz makyajı ipuçları 2019

• Orta, Zeytin ve Sarı Tonlu Ciltler İçin Yeşil Göz Farı Tonları

Sarı altı tonlu ciltler için altın rengi yeşiller ile gerçekten harika görünüyor. Daha açık tonlar yeşilin canlılığını artırmak için daha koyu tonlarla oynayabilirsiniz.

Akılda tutulması gereken tek bir şey, yeşil göz farının haki tonlarının genellikle zeytin ten rengi tonları için uygun olmamasıdır. Zeytin cildini tamamlamak için daha açık, daha sıcak veya daha koyu yeşil göz farı tonları seçin.

• Daha Koyu Cilt Tonları İçin Yeşil Göz Farı Renkleri

Koyu ten rengini emmeye meyilli olduğundan, gölgenin rengini doğru tutmak için açık renkli bir göz farı astarı kullanmak önemlidir . Kırmızı alt tonlu daha koyu tenler, içlerinde sarı olan açık yeşillikleri ile güzelce uyum sağlar.

Daha koyu tende daha parlak tonları denemek istiyorsanız zengin zümrüt yeşili göz farı renkleri seçebilirsiniz ve eyeliner ve sahte kirpikler ile gözlerinizi vurgulamayı unutmayın .

Eğer maceracı tipseniz, limon yeşili deneyin, harika görünecektir. Biraz daha az maceracı? Bunun yerine mavi tabanlı yeşiller için gidin.

Göz renginiz için doğru yeşil göz farı seçmek için ipuçları

Yeşil göz farı, doğal göz renginiz ne olursa olsun, göz renginizin güzelliğini artırmak için kullanılabilir! Tonunuzu cilt tonunuza göre seçmek daha iyi olsa da, birkaç seçenek bulduğunuzda yapılacak en iyi şey göz renginizi göz önünde bulundurmaktır. Dürüst olmak gerekirse, göz renginizi daima göz farı seçiminde göz önünde bulundurmalısınız.

Göz renginiz için doğru yeşil göz farı seçmek için ipuçları
Göz renginiz için doğru yeşil göz farı seçmek için ipuçları

• Kahverengi ve Fındıklı Gözler İçin Yeşil Göz Farı Renkleri

Kahverengi gözleriniz varsa, ten renginize uygun yeşil göz farı tonlarını kullanabilirsiniz. Kahverengi gözler inanılmaz derecede çok yönlüdür ve deniz yeşili gibi tabu tonları, gözlerinizi gerçekten aydınlatan eğlenceli ve ilginç bir görünüm için mavi ve yeşilin mükemmel karışımına sahiptir.

Eğer kahverengi gözleriniz daha elaysa, içinde sarı tonları olan bir yeşil seçin. Tavus kuşu tüylerinde sıklıkla bulunan parlak yeşil ve mavi tonlarıyla zenginleşebilirsiniz.

• Yeşil Gözler İçin Yeşil Göz Farı Renkler

Yeşil göz farını yeşil gözde kullanmak istiyorsanız, yeşil kontrast tonuyla eşleştirmelisiniz. Açık yeşil gözler için, pırıltılı bir ipucu ile koyu tonlarla gidin. Daha koyu bir renk yeşil gözleri için, yeşim taşı gibi yeşil ama zengin bir ışık tonu deneyin.

Asıl göz renginizle aynı renk veya tonda olan bir renk seçmediğiniz sürece endişelenecek hiçbir şey kalmaz. sürebilirsiniz!

• Mavi Gözler İçin Yeşil Göz Farı Renkler

Mavi gözler, en koyu, zengin yeşil göz farı renklerinden yararlanır. Derin maviyi vurgulayıp parlatırlar ve çivit mavisini vurgulayabilirler.

Yosun renkli yeşil veya haki yeşili bir göz farı, mavinizin daha koyu (haki yeşili) veya daha açık (daha parlak yosunlu yeşil) olmasına bağlı olarak bu göz renginde işe yarar. İyi bir kontrast için, daha sıcak tonlu yeşillikleri seçtiğinizden emin olun.

Yeşil Göz Farı Nasıl Sürülür: Yeşil Göz Makyajı İpuçları

Yeşil göz farı sürmek için, önümüzde çok fazla ipucu var. Yeşil göz makyajımız da hepimizin iyi görünmesini sağlamak için  size uygulama sırasında ve iyi uygulama sonrası görünmenizde iyi görünmenizi sağlayacak birkaç ipucu.

Yeşil Göz Farı Nasıl Sürülür Yeşil Göz Makyajı İpuçları
Yeşil Göz Farı Nasıl Sürülür Yeşil Göz Makyajı İpuçları

Doğru renkleri seçmeyi deneyin ve başarabilen ve her şeyden önce hatırlayanların sağladığı bilgilerden yararlanın, yeşil göz makyajını kullanırken daha az renginizi oluşturun.

• Herhangi bir gölgenin yeşil göz farı güçlü bir etki faktörüne sahiptir; Herhangi bir yeşil göz farı görünümünü çıkarmak için bu faktöre eğilmeniz gerekir. Bakışınızı gölgenin çevresine inşa etmeniz gerektiğini düşünmeyin – mat bir haki yeşili mi yoksa parlak, ışıltılı yeşil ve altın bir kombinasyon mu olduğunu kendi başınıza gösterir.

Geri kalan her şeyi kısabilirsiniz .

• Kapaklarınıza dağınık bir bakış mı istiyorsunuz? Yeşil göz farı ıslak bir fırça ile uygulayın ve büyük bir S görünümü için kurudukça karıştırın: pürüzsüz, yumuşak ve boğucu.

• Yanlış renk ile yapılan yeşil göz farı göz altı halkalarının çürükler gibi görünmesine neden olabilir. Renk, tüm kusurları da şiddetlendirebilir, bu nedenle tamamlayıcı tonları seçmek önemlidir.

• RENK YAPIN! Bunu yeterince vurgulayamıyorum – yeşil, büyüleyici olması kolay, ancak uygulama sırasında sabit, muhafazakar bir el kullanarak çok farklı güzel tonlarda gelen göz alıcı bir renktir. Renginizi istediğiniz yoğunluğa kadar oluşturmak daha iyidir.

• Tamamlayıcı olarak yeşil göz makyajınızı çıplak ve doğal tonlarda kullanın. Göz alıcı, kötü olmayan tamamlayıcı bir görünüm için harmanlanması kolay sıcak bir renk oluşturmak için zengin çikolata gibi toprak tonlarını düşünün.

Yeşil Göz Makyajı İpuçları 2020
Yeşil Göz Makyajı İpuçları 2020

• Doğal göz renginizi geliştirmek için sadece yeşil bir ipucuna ihtiyacınız vardır ve her renk, göz renginizde farklı bir benek tonu veya özelliği artıracaktır.

• Genel görünümünüzü uyumlu tutun! Göze çarpan yeşil göz makyajınız , çoğunlukla nötr ve parlak kahverengi tonlar gibi sıcak tonlara sahip olan tonlanmış dudak makyajıyla hoş görünecek . Yeşil göz farı kullanırken pembe veya kırmızı rujlardan uzak durduğunuz dan emin olun.

• Yeşil göz makyajınızla en iyi allık rengine gelince , sıcak kahverengi tonları veya bronzlaştırıcıyı düşünün .

• Sert bir görünümden kaçınmak için alt kapakta soluk yeşil göz farı renkleri kullanmayın ve genel olarak alt kapakta çok ince tutmaya çalışın.

Her Yerden Yeşil Göz Makyajı Yaratmanın İki Yolu

• Üç yeşil göz farı tonu seçin – vurgu için açık yeşil, orta yeşil ve koyu yeşil.

• Göz farı uygulamadan önce göz kapaklarınızı en sevdiğiniz astar ile astarlayın. Astar, renge tam miktarını arttırırken, renginize kalıcılık gücü verecektir. “Özel” bir göz farı primeriniz yoksa çıplak renkte bir krem ​​gölgeyi veya kapatıcınızı kullanabilirsiniz. hemen hemen aynı efekti oluşturmak için kullanabilirsiniz.

• Göz çevrenizin üst üçte birini göz kemiğinize çevirin, görünümünüz için istediğiniz en açık yeşil tonu elde edin (gölgenizi artıracağınızdan emin olun, çünkü bu en baştan çok daha ağır uygulamaktan daha iyidir).

Yeşil Göz Makyajı 2019
Yeşil Göz Makyajı 2019

• Gözlerinizin şeklini ve rengini daha iyi tanımlamak için, göz kapağınızın iç kısmında seçtiğiniz koyu / en koyu yeşil tonu kullanın.

• Kesintisiz bir görünüm elde etmek için alanı kırışıklığınızdan kaş kemiğinizle harmanlamak için temiz bir fırça kullanın, ancak yaptığınız gibi sabırlı olmayı unutmayın.

• Orta tonlu yeşil göz farı kullanın ve farı göz kapaklarınıza ekleyene kadar kirpiklerinizden yumuşak bir şekilde uygulayın.

• Gölgenizi tekrar karıştırmak için başka bir temiz fırça kullanın.

• Eyelinerinizi net bir çizgi için uygulayın. Daha parlak mı yoksa daha dramatik bir etki mi istediğinize bağlı olarak, su hattınızı nasıl sıralayacağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır. Daha parlak görünen gözler için açık renk bir kalem, daha çarpıcı bir görünüm için siyah bir kalem kullanın.

• Uygun gördüğünüz gibi birkaç kat rimel veya takma kirpik ekleyin .

Veya:

• En sevdiğiniz göz farı astarını, tüm gün süren pürüzsüz, düz bir uygulama sağlamak için göz kapaklarınıza uygulayın (hangi rengi kullanmayı planlıyorsanız kullanın).

• Kapağınızın her tarafında ve kaş kemiğinize kadar yumuşak, hafif bir yeşil göz farı gölgesi kullanın. Bu gölgeyi uyguladığınızda, gölgenizi pürüzsüz ve eşit hale gelinceye kadar karıştırdığınızdan emin olun. Bundan bir kısmını gözünüzün iç köşesine sıkıştırdığınızdan emin olun.

• İkinci gölgenizi, orta yeşili  kaş kıvrımınıza karıştırın. Yeşil gölgelerin en tamamlayıcısı olan yer burasıdır. Alt kapağınıza gölge bir dokunuş eklemek istiyorsanız, şimdi yapmanın tam zamanı.

Yeşil Göz Makyajı Rehberi 2019
Yeşil Göz Makyajı Rehberi 2019

• Gözlerinizi, tercih ettiğiniz göz kalemi ile gözlerinizin şeklini vurgulayan temiz ve keskin bir çizgide tanımlayın.

• Astarınızın tam üzerine üçüncü katınızı hafifçe ve yumuşak bir şekilde tanımlanmış yeşil ekleyin. Şimdi yeşil tonlarını maksimum güçlü faktörü için harmanlayabilirsiniz.

• Harmanlama işlemi ilk çizginizi yumuşatmış olabileceğinden, gözlerinizi gerçekten tanımlamak için ek bir göz kalemi darbesi ekleyin.

• Gözlerinizi gerçekten açmak için kirpiklerinize birkaç kat maskara sürme zamanı!

• Genel yeşil göz makyajınızı nötr bir dudak, iyi tanımlanmış bir kaş ve biraz vurgu ile tamamlayın ve gitmeye hazırsınız!

Bir önceki yazımız olan 4 Neon Makyaj Trendi 2019 İlkbahar başlıklı makalemizde 2019, göz makyajı ve güzellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen