Makyaj

Yüz Güzelleştirme Akupunktur

Akupunktur, yaşlanma sürecinin belirtilerini azaltmak için ağrısız, ameliyatsız bir yöntemdir. Tüm vücudun daha genç görünmesine ve hissetmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir gençleştirme ve canlandırma işlemidir.

Akupunktur yüz, kulaklar, boyun, eller, gövde ve bacakların, özellikle alanlara saç ince iğneler sokulmasını kapsar edilir. Bireyin ihtiyaçlarına göre vücuttaki enerji hareketini manipüle etmek için belirli noktalar seçilir.

Binlerce yıl önce Çinliler, birçok meridyenin ya yüzde başladığını ya da bittiğini, bazılarının ise yüze giden iç dalları olduğunu keşfetti.

Yüz Güzelleştirme Akupunktur
Yüz Güzelleştirme Akupunktur

Akupunkturun Etkileri Nelerdir?

Yüz güzelleştirme tedavisi yüzünüzden beş ila on beş yıl kadar bir süreyi silebilir ve sonuçlar sadece birkaç tedaviden sonra ortaya çıkar. İnce çizgiler tamamen ortadan kaldırılabilir ve daha derin kırışıklıklar azaltılabilir. Gözaltı torbaları azaltılabilir, gıdı sıkılaştırılabilir, şişlikler giderilebilir, düşük göz kapakları kaldırılabilir.

Yüz Güzelleştirme Akupunktur
Yüz Güzelleştirme Akupunktur

Akupunkturdan Kimler Faydalanabilir?

Genç görünmek ve hissetmek ve yaşlanma sürecini yavaşlatmakla ilgilenen herkes. Tedaviye başlama kararı, profesyonel veya kişisel olarak ilham alabilir. Yüz güzelleştirme tedavisi derin kırışıkları, ince çizgileri, gözaltı torbaları, sarkmaları, şişkinlikleri, göz kapaklarında sarkma, gıdı, geniş gözenekler, kuru cilt veya sivilceleri olanlar için uygundur. Bireyin nasıl yaşlandığına göre farklı yöntemler vurgulanır ve belirli noktalar uyarılır. Örneğin aşırı şişkinliği olan bir kişi, kuru cilde sahip bir kişiden farklı bir tedaviye ihtiyaç duyacaktır.

Yüz Güzelleştirme Akupunktur
Yüz Güzelleştirme Akupunktur

Tedavinin Seyri Nedir?

Genellikle 12 tedaviden oluşur. Herkes tedaviden önceki durumuna ve yaşam tarzına bağlı olarak farklı yanıt verir. İlk tedavi sürecini takiben, sonuçlar 5 ila 10 yıl arasında uzatabilir. Yüz gençleştirme programının genellikle kendi kendine yüz masajı, yüz egzersizleri, bitkisel ve besin takviyeleri, cilt için saf ve otantik aromaterapi karışımları ve sağlıklı bir diyetle desteklenmesi önerilir.

Birçok kaynak, akupunkturun yaklaşık 5.000 yıldır çok çeşitli koşulları tedavi etmek için kullanıldığını göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Ruj Nasıl Kalıcı Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen