Stil Önerileri

Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yazın şıklığın tamamlayıcısı olan güneş gözlükleri, hatalı seçilmesi halinde şıklığımızı alıp götürebiliyor. Güneş gözlüğü estetiğin yanı sıra göz sağlığını korumak için önemli bir aksesuar olduğundan dolayı hem yüze yakışacak bir modeli hem de sağlığı bozmayacak bir model tercih etmek gerekir.

Yüze Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Kıyafet seçiminde nasıl ki trendleri arıyorsak, güneş gözlüğü seçiminde de modayı takip etmek gerekiyor. Ancak sırf moda diye yakışmayan bir gözlüğü de takmamak çok önemli. Yüze göre gözlük seçiminde öncelik çerçevelerden yana oluyor. Çünkü çerçeve gözlüğün tasarımını ortaya çıkaran önemli bir ayrıntı. Eğer ki nasıl bir güneş gözlüğüne sahip olmam gerekiyor? Diyorsanız o zaman aşağıda paylaşacağımız ipuçları size bu konuda yardımcı olacaktır.

Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçimi
Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yuvarlak Yüze Güneş Gözlüğü

Yuvarlak bir yüz hattınız varsa bu durumda yanaklarınız da dolgundur. Yüzünüzün formu daire şeklinde olduğundan dolayı sizin yapmanız gereken şey yüzünüzü uzun gösteren modelleri tercih etmek olmalı. Bu bir hile olsa da yüzünüzde bu şekilde daha doğru bir duruş sergileyecektir. Çerçeveler yüzünüzün geniş olan kısmına eşit bir şekilde dağıldığında istenilen sonucu elde etmiş olursunuz.

Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçimi
Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Uzun Yüze Güneş Gözlüğü

Yukarıda yuvarlak yüzle ilgili bahsettik burada da tam tersi uzun bir yüze sahip olanlarla ilgili konuşalım. Eğer yüzünüz uzunsa bu durumda yüz hatlarınızı yumuşatacak olan bir model seçmeniz faydalı olacaktır. Yüzünüzün genişliği fazla olmadığından dolayı siz burada yüzünüzü dengelemiş olacaktır. Uzun yüzlerde ideal olan çerçeve kedi gözü şeklinde olan modeller, oval ya da geometrik olan modellerdir.  Uzun yüzde gözlüğün sapları kalın olmamalı, minimal ve sade bir gözlük sapı ideal bir seçimdir. Uzak durmanız gereken modeller ise küçük ve dar çerçevelerdir.

Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçimi
Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Kare Yüze Güneş Gözlüğü

Yüzünüz kare biçimindeyse o zaman birkaç öneri sayılabilir. Yüzün uzunluğu ve yanaklar bu tipte eşit olduğundan dolayı hatlar daha belirgin ve sert olur. Önem vermeniz gereken şey ise yüzünüzü daha oval bir hale getirebilmek. Bunun içinde çerçevenin köşeleri yumuşak olan modellerini tercih etmeniz gerekir.  Yuvarlak çerçeveler, kedi gözü çerçeveler sizin için ideal olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen